Догляд за матрацом

Догляд за меблями, Матраци

Здебільшого, думаючи про комфортний сон, ми приділяємо багато уваги саме вибору ліжка, відводячи матрацу другорядну роль. Даремно – невідповідний або низькоякісний матрац може виявитися не просто незручним, але й нашкодити здоров’ю. У магазині BRW професійними порадами з вибору правильного матраца Вам допоможуть наші продавці-консультанти. Але, мабуть, не багато людей замислюються над тим, скільки років може служити матрац і як можна самостійно подовжити термін його використання.

КОЛИ ТРЕБА МІНЯТИ МАТРАЦ?  

Довговічність матраца залежить від кількох факторів:

  • Якість: Тут все просто – чим кращої якості матрац Ви купуєте, тим довше він буде Вам служити.
  • Вага: Чим важча людина, тим сильніший вплив на матрац.
  • Піт:  Щоночі тіло людини виділяє речовини, які з часом руйнують оббивку матраца.
  • Догляд: Якщо Ви будете правильно доглядати за матрацом, він і прослужить довше.

Взагалі матрацом гарної якості можна користуватися 10-12 років. Але є ще один суттєвий показник – це ваші відчуття. Чи зручно Вам спати на матраці і чи відчуваєте Ви себе бадьоро, коли прокидаєтеся? Якщо матрац занадто старий і зношений, а Ви продовжуєте на ньому спати, це може нашкодити здоров’ю. Неякісний матрац не тільки псує сон, але й може бути шкідливим для спини та попереку. Тож, безумовно, ці ознаки є важливими, аби замислитись про покупку нового матраца.

Що ж робити, щоб матрац прослужив довше?

ДОГЛЯД ТА ЕКСПЛУАТАЦІЯ

Ви можете самостійно подовжити «життя» матраца на цілих три роки, якщо правильно його доглядатимете:

ВИКОРИСТОВУЙТЕ НАМАТРАЦНИК

Він захищає матрац, оскільки поглинає піт. Звичайно, його треба регулярно прати – не менше шести разів на рік, чи навіть більше, якщо Ви страждаєте від алергії на пилових кліщів. Служить такий наматрацник два-три роки.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ ТОП – МАТРАЦ

Для додаткового захисту ви можете використовувати топ – матрац, який зробить ваш сон більш комфортним. Але зауважте, що термін служіння топ – матраца менше, його треба змінювати частіше, ніж звичайний матрац.

ПРОВІТРЮЙТЕ СВІЙ НАМАТРАЦНИК І МАТРАЦ

Це не обов’язково робити щомісяця, лише в певні проміжки часу. Вологе середовище сприяє появі та розмноженню пилових кліщів. Вологий матрац або наматрацник – особливо вразливі місця. Ось чому так важливо для матраца і наматрацника хоч інколи «бувати на свіжому повітрі». Розташовуйте пружинні матраци на ламельній основі ліжка, аби забезпечити виведення конденсату. Ретельно дотримуйтесь інструкцій щодо прання знімних чохлів для матраців. Це важливо для топ-матраців.

НЕ ЗАСТЕЛЯЙТЕ ЛІЖКО ОДРАЗУ ПІСЛЯ СНУ

Прокидаючись, не поспішайте одразу застеляти ліжко покривалом. Важливо, щоб волога від поту і пари, що виділялася протягом ночі, підсохла.

ЗАБЕЗПЕЧТЕ ДОСТУП ДО ПОВІТРЯ

Забезпечте матрацу доступ до повітря знизу. Відсутність вентиляції може призвести до наростання цвілі на нижній стороні матраца.

ПЕРЕВЕРТАЙТЕ МАТРАЦ

Перевертайте ваш матрац час від часу, щоб перевірити, чи не змінив він свою пружність в окремих місцях або не прийняв форму вашого тіла. У середньому, треба перевертати матрац 3 – 4 рази на рік. Якщо конструкція дозволяє, ви можете перекладати матрац з голови до ніг і навпаки.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ ПИЛОСМОК

Візьміть за звичку прибирати матрац пилосмоком щоразу, коли змінюєте постільну білизну. Це допоможе прибрати пил, кліщів та інший бруд.

Дотримуйтесь цих простих правил та міцно спіть на улюбленому матраці!

Ваша корзина