Нові якісні корпусні меблі, підібрані відповідно до ваших побажань, стають справжньою окрасою будинку або офісу. Як правило, вони зберігають первісний вигляд довгі роки і здатні виконувати свої функції без збоїв і дефектів. Доглядати за корпусними меблями нескладно, але при недотриманні кількох простих правил вони втрачають привабливість, а окремі елементи можуть бути пошкоджені.
У цій статті ми розглянемо найпоширеніші помилки, які здатні погіршити стан ваших меблів або призвести до їхньої поломки.
1. Порушення температурного режиму
Не можна розміщувати меблі з меблевих плит або масиву дерева в неопалюваних приміщеннях і поблизу нагрівальних приладів. Такі меблі бояться впливу занадто високих або низьких температур. Це може спричинити розтріскування і здуття поверхні. Оптимальна температура в приміщенні має перебувати в межах 10°С – 40°C. Якщо цих умов дотримуватися неможливо, рекомендується використовувати меблі зі стійкіших матеріалів, наприклад, скла та алюмінієвого профілю.
2. Підвищена або знижена вологість
Підвищена вологість у приміщенні може викликати незначне розбухання елементів меблів. Якщо це повторюється регулярно, їхня якість погіршується. Забезпечте хорошу вентиляцію приміщення і підтримуйте оптимальну температуру. Пил слід видаляти злегка зволоженим і віджатим м’яким матеріалом, а потім протирати поверхню сухою серветкою.
Занадто сухе повітря від роботи опалювальних приладів призводить до появи дефектів корпусних меблів. Крім цього, воно шкідливе і для тих, хто проживає в приміщенні. Збільште вологість повітря за допомогою зволожувачів, кімнатних рослин, акваріума або декоративних джерел води.
3. Контакт із гарячими предметами
Вплив гарячих предметів на поверхню корпусних меблів призводить до незворотних змін забарвлення, появи плям, які неможливо видалити. Необхідно уникати впливу гарячого повітря та пари.
4. Близьке розміщення освітлювальних приладів
Освітлювальні прилади, розташовані надто близько (менше ніж 10 см) до поверхні меблів із меблевих плит, спричиняють зміну забарвлення. Постійний вплив прямих сонячних променів також негативно впливає на якість поверхні. Враховуйте це при розробці дизайну приміщення.
5. Пошкодження при необережному поводженні
Потрібно оберігати ваші меблі від впливу гострих і важких предметів, які можуть пошкодити фасад. Навіть найстійкіші матеріали не витримують, якщо поводитися з ними неакуратно. Під час планування приміщення розміщуйте меблі так, щоб мінімізувати ризик їх пошкодження.
6.Вплив агресивних рідин
Поширеною помилкою в догляді за меблями є застосування агресивних мийних засобів, які здатні зіпсувати покриття. Наприклад, абразивні порошки або відбілювальні рідини. Під час вибору засобів потрібно враховувати тип покриття. Так, поліроль для масиву не підходить для догляду за МДФ, оскільки залишає розводи, які важко вивести. Слідкуйте за тим, щоб на ваші меблі не потрапляли інші агресивні рідини – різні луги, кислоти, медичні знезаражувальні засоби.
7. Використання металевих губок і скребків
Забруднення з поверхні корпусних меблів видаляються за допомогою м’якої тканини або губки. Але іноді в спробах позбутися стійких плям власники використовують металеві губки, жорсткі щітки, які залишають на меблях подряпини і псують покриття. Робити цього в жодному разі не можна. Краще скористатися м’якою тканиною і спеціальними хімічними засобами, призначеними для догляду за даним типом меблів.
8. Нерівномірне навантаження на полиці шаф
Скорочує термін служби будь-яких, навіть найнадійніших меблів, неправильний розподіл навантаження. Якщо ви зберігаєте в шафі одяг і білизну, полиці не піддаються надмірному навантаженню. Але важкі речі краще розташовувати ближче до стінки, а в центральну частину поміщати щось легше. Крім того, тяжкості небажано розміщувати на верхніх полицях.
9. Зайві зусилля під час відкривання та закривання
Застосування сили під час відчинення та зачинення дверцят і шухляд призводить до порушення роботи меблевих механізмів та їхньої передчасної заміни. Слід бути обережним і поводитися з меблями дбайливо, а в місцях, де проходить великий потік людей, встановлювати спеціальні доводчики, що не дають змоги дверям відчинятися або зачинятися надто різко.
10. Відсутність своєчасного регулювання
Навіть найнадійніші двері, встановлені за всіма правилами, з часом потребують регулювання. Розпашні двері трохи провисають під своєю вагою. Розсувним дверям теж може знадобитися тонке налаштування. Щоб уникнути проблем, потрібно своєчасно перевірити їхній стан і здійснити регулювання самим або викликати для цієї мети фахівця. Постарайтеся уникнути цих помилок під час експлуатації корпусних меблів, тоді вони збережуть первинний зовнішній вигляд і тішитимуть вас довгі роки після купівлі.