Догляд за шафою

Догляд за меблями

Речі живуть довше якщо за ними вміло дбати.

 Шафа купе присутня, мабуть, у кожному сучасному інтер’єрі, але не всі знають що саме потрібно для правильного нагляду за неї.

 

  • Уникайте різкого закриття і відкриття розсувних дверей.
  • Проводьте своєчасну чистку рухомих механізмів.
  • Використовуйте засоби, що миють, суто за призначенням.
  • Слідкуйте за тим, щоб не подряпати поверхню гострими предметами.
  • Уникайте перевантаження на полицях внутрішнього устрою.

 

Розглянемо дещо більш детально.

 

Вологість і допустимі температури для шафи купе

 Для таких меблів є так звані пороги, котрі не можна порушувати, бо вони призведуть до псування меблів. Допустимі межі температури – не вище 45 і не нижче 5 градусів за Цельсієм, а прийнятною вважається вологість в районі 55-75%.

 Надмірна вологість може стати причиною деформації поверхонь, а надто сухе повітря, навпаки, може утворити тріщини.

 Ясна річ, але все ж таки нагадаємо її: не можна розташовувати навколо меблів обігрівачі, вони псують поверхню, не ставте у шафу гарячу праску, дочекайтесь коли вона охолоне. Ці дії можуть призвести до пожежі.

 Меблі псуються, як на них вилити воду. Тому уникайте прямого попадання рідин на поверхню меблів.Вода здатна просочитися всередину матеріалу і привести до його деформації. Протирати меблі слід добре віджатою серветкою з мікрофібри або губкою.

 Не варто занадто перевантажувати полиці шафи. Це призведе до псування всієї конструкції меблів або окремих частин внутрішнього пристрою.

 

Догляд за напрямними профілями шафи-купе

Напрямний профіль – найважливіша та найскладніша деталь, тому вона потребує самого ретельного догляду.

 Як кожний механізм, напрямний профіль не любить пилу та бруду, тому треба ретельно чистити колеса, що розташовані на дверцятах. Це можна робити міцним порохотягом чи щіткою. Нижній профіль найбрудніший, бо знаходиться внизу, де йде найбільше скупчення пилу, яка порушує плавність руху дверей.

 Для плавності рухів колеса потребують мастила. Інакше ризикуєте отримати небажане рипіння та нерівний хід дверей, що призведе до незапланованим витрат на ремонт.

 

Догляд за поверхнею шафи-купе

 Це простіше, ніж механізми, головне регулярність догляду.

 

  • Для видалення плям, які можуть утворитися на поверхні, слід використовувати слабо розведений мильний розчин, який наноситься губкою за допомогою кругових рухів. Потім, розчин потрібно видалити вологою тканиною і витерти насухо.
  • Для полірування поверхонь, слід використовувати спеціальні засоби на основі бджолиного воску. Це запобіжить осідання пилу і додасть поверхні блиск.
  • Дзеркала, що вставляються на двері шафи купе, не варто протирати за допомогою засобу для миття скла. Краще використовувати для цих цілей спеціальні засоби для дзеркал, або ж розчин нашатирного спирту в пропорції 1 мл на 1 літр теплої води.

 

Ці правила прості, але як їх дотримуватися, ви забезпечите своєї шафі купе відмінний зовнішній вигляд і значно подовжите її термін експлуатації. Регулярний догляд – запорука міцності й надійності меблів.

Ваша корзина