Ефектно відполіровані меблі не лише прикрашають інтер’єр, але й створюють атмосферу розкішного та доглянутого простору. Щоб зберегти її блиск і первозданну привабливість на довгі роки, важливо враховувати особливості догляду. У цій статті ми поділимося цінними порадами, які допоможуть вам зберегти неперевершену якість і глибокий блиск полірованих меблів, зробивши процес догляду ефективним і приємним.
Способи очищення полірованих меблів
Змішайте у воді антистатик і будь-який шампунь. Потім змочіть цим розчином ганчірку і час від часу протирайте поверхню меблів. В результаті на такій поверхні більше не буде накопичуватися пил.
Змішайте вершкове масло і оцет. Змочіть цим розчином ганчірку і протріть поверхню меблів до блиску. В результаті на виробі з’явиться характерний блиск.
Цю ж процедуру можна повторити з реп’яховою олією. Після нанесення потрібно почистити меблі фланелевою ганчіркою, блиск буде ще кращим, ніж у попередньому випадку.
Цікавий спосіб – використання пива. Потрібно нагріти цей напій до кипіння, потім кинути в нього шматочок воску і перемішати. Після того, як розчин охолоне, потрібно змочити будь-яку тканину і протерти поверхню до тих пір, поки всі плями не зникнуть.
Для боротьби з плямами та брудом на полірованій поверхні також часто використовують чайні пакетики. Бажано використовувати його один раз. Потрібно вичавити всю воду з пакетика, покласти його на ганчірку і обертальними рухами втирати в поверхню. В кінці потрібно акуратно протерти меблі фланелевою ганчіркою.
Якщо необхідно освітлити поверхню, варто змішати розчинник, лляну олію та оцет, нанести його на губку і протерти поліровану поверхню. Нарешті, пройдіться по меблях м’якою тканиною.
Це далеко не всі можливі способи очищення полірованої поверхні. Крім використання підручних засобів, є можливість купити спеціальні засоби для чищення, але це обійдеться дорожче, та й одним чищенням справа не закінчиться, доведеться час від часу його повторювати.
Як доглядати за полірованими меблями
Тільки регулярний і правильний догляд дозволить вам надовго забути про забруднення полірування. Слід дотримуватися наступних порад:
- Видаляючи плями з полірування, необхідно ретельно втирати обраний засіб, оскільки плями можуть глибоко в’їдатися.
- Якщо хтось у родині страждає на алергію, краще не купувати спеціальні засоби для чищення, а скористатися перерахованими вище способами.
- Поверхню таких меблів слід протирати тільки м’якими ганчірками.
- Якщо на меблях є нитки, пил з них слід видаляти м’якою щіткою.
- Щоб уникнути появи плям і розводів на меблях, не ставте на них гарячі прилади без підставки.
- Щоб меблі не тьмяніли, не протирайте їх засобами, що містять спирт.
- Поліровані меблі краще не ставити біля батарей.
Через деякий час використання ви можете помітити, що полірування потьмяніло. Щоб відновити колір, потрібно:
- очистити поверхню від пилу і промити її;
- зробити розчин зі скипидару, лляної олії, оцту;
- добре розмістити всі елементи, змочити ватний тампон і протерти ним поверхню.
Натирайте швидко, щоб меблі нагрілися і відбулася хімічна реакція. Через деякий час ви помітите, що блиск повернувся.