Як прибрати подряпини з меблів?

Догляд за меблями

Меблі – це не лише елемент затишку в нашому домі, але й важлива складова інтер’єру, яка відображає наш стиль та індивідуальність. Однак з часом на поверхні меблів можуть з’являтися подряпини та потертості, які можуть зіпсувати її зовнішній вигляд. Не хвилюйтеся, адже існують ефективні способи, які допоможуть вам швидко і легко видалити подряпини з меблів і зберегти їхню красу.

Чим зафарбувати подряпини?

Як прибрати подряпини з меблівБільшість подряпин помітні насамперед через різницю в кольорі. Світлі дефекти виділяються на темному фоні. Тому подряпини часто зафарбовують. Варто розуміти, що цей метод не вирівнює поверхню, а лише візуально приховує дефект. Залежно від необхідності отримати певний відтінок, можна використовувати різні засоби:

  • Морилка. Цей метод допоможе впоратися з неглибокими подряпинами. Морилка, проникаючи в структуру деревини, забарвлює її в потрібний тон. При цьому зберігається текстура, чого не можна сказати про фарби та емалі, які після фарбування дають щільний колір. Продукт необхідно попередньо протестувати на непомітному місці, адже бажаний відтінок може не збігатися з результатом.
  • Меблевий маркер. Його можна знайти практично у всіх великих торгових центрах для будівництва та ремонту. Найважливіше завдання – підібрати колір. Коли подряпина йде поперек волокон, варто купити два маркери, які відрізняються один від одного тоном. Темніший буде імітувати текстуру дерева після висихання світлішого. Останній наноситься за допомогою серветки, пофарбованої маркером. Якщо фарба з тканини не переноситься на поверхню, її слід злегка змочити одеколоном або горілкою. Завершальний етап – покриття поверхні лаком.
  • Воскові олівці. Допомагають одним рухом приховати подряпини на меблях. Вони продаються у всіх будівельних магазинах і бувають різних відтінків під колір дерева, тому легко підібрати потрібний продукт. Пошкоджену поверхню слід очистити від пилу, висушити, а потім акуратно потерти олівцем.

За допомогою маркера або фломастера підфарбуйте пляму після шпаклівки, якщо колір не збігається з бажаним. Краще використовувати темніший тон, оскільки світла пляма буде виділятися на загальному фоні.

Поради з усунення подряпинШвидкі способи усунення подряпин

Ви також можете замаскувати дрібні недоліки в домашніх умовах за допомогою інструментів, які є майже у кожного. Серед них

  • Заварка чорного чаю. Потрібно заварити пакетик невеликою кількістю окропу, залишити на 20 хвилин, щоб рідина набула насиченого кольору. Потім змочити в ній ватний тампон і прикласти до подряпини на кілька хвилин. Цей спосіб не підходить для світлих меблів.
  • Волоський горіх або пекан. Обробіть пошкоджену ділянку половинкою ядра. Натуральна деревина при цьому темніє. Потім її шліфують м’якою тканиною, щоб видалити маслянистий блиск. Проблема усувається завдяки оліям, що містяться в горіхах. Закріпити ефект можна за допомогою звичайного лаку.
  • Крем для взуття. Якісний засіб може відполірувати подряпини. Поверхня очищається, висушується, крем наноситься строго на дефект, а через 5 хвилин ділянка полірується. Цей засіб також підходить для відновлення шкіряної оббивки. Потрібно лише правильно підібрати колір.
  • Йод. Засіб використовується для темної деревини. Просто вмочіть ватний тампон в розчин і обробіть пошкоджену поверхню.

Не всі ці засоби мають стійкий ефект, тому після кількох вологих чисток потрібно буде повторити реставрацію.

Незалежно від того, які у вас меблі, важливо пам’ятати, що перш ніж використовувати будь-який засіб на видних місцях, слід спробувати його на непомітній ділянці меблів, щоб убезпечити себе від негативних наслідків. Підтримуйте свої меблі у відмінному стані, доглядаючи за ними і вчасно видаляючи подряпини, і вони прослужать вам довго, зберігаючи привабливий вигляд вашого інтер’єру.

Ваша корзина