Як замінити ламелі в ліжку: поради від професіоналів

Догляд за меблями

Своєчасне відновлення комфорту та тривалості життя вашого ліжка – це виклик, з яким стикається багато хто з нас. Ламелі, які підтримують матрац і забезпечують зручне спальне місце, з часом зношуються або пошкоджуються. Заміна ламелей у вашому ліжку може бути ефективним та економічно вигідним рішенням. У нашій статтІ ми поділимося найкращими практиками та кроками для успішної заміни ламелей, допоможемо вам обрати найкращий матеріал та пояснимо всі тонкощі процесу. Незалежно від вашого досвіду, з нашими порадами ви зможете відновити функціональність і комфорт вашого ліжка, при цьому зберігши його неперевершену зручність і естетику.

Чому ламелі ламаються?

Щоб допомогти вам підготуватися до можливих проблем і запобігти їм, давайте розглянемо деякі з основних причин, які можуть призвести до поломки ламелей.Чому ламелі можуть ламатись

 1. Неякісний матеріал. Якість матеріалу, з якого виготовлені ламелі, відіграє важливу роль у їх довговічності. Якщо ламелі виготовлені з недостатньо міцної деревини або неякісного матеріалу, це може призвести до поломки навіть за короткий проміжок часу.
 2. Тривалий термін служби. Термін служби може бути дуже різним, але в більшості випадків він становить від 7 до 10 років. Якщо цей механізм виходить з ладу раніше, це означає, що він неякісний. Відповідно, якщо не міняти ламелі більше 10 років, вони зносяться і втратять свої початкові властивості. Але це може статися тільки при щоденному використанні за призначенням. Якщо ж диван або ліжко використовується як прикраса інтер’єру, термін служби може збільшитися вдвічі.
 3. Великі навантаження. Будь-яка деталь витримує певні навантаження, перевищувати які категорично заборонено. Максимально допустиму вагу можна знайти в інструкції, яка додається до м’яких меблів. Необхідно враховувати максимально допустиме навантаження.

Основні характеристики ламелей

Фахівці рекомендують використовувати максимальну кількість ламелей, чим їх більше, тим міцніша основа. У двоспальному ліжку бажано використовувати 28-30 штук, для односпального достатньо в 2 рази менше. Бувають випадки, коли виробники хочуть заощадити, в результаті в 2-х спальному ліжку – 14-16 ламелей. Якщо виникне така ситуація, ліжко буде дуже незручним, гнучкість і міцність будуть недостатніми.

Основні переваги ламелей:

 1. Безшумність. Пластикові тримачі, які їх з’єднують, не повинні видавати жодного звуку.
 2. Довговічність. Якщо використовувати ліжко раціонально і дбайливо, не перевищувати допустиме навантаження, то воно може прослужити досить довго.
 3. Відмінна вентиляція. Наявність ламелей забезпечує хорошу вентиляцію спального місця.
 4. Еластичність. Досить пружні і гнучкі ламелі не дозволять спині втомлюватися при вертикальному або горизонтальному положенні тіла. Вага людини і положення хребта розподіляється правильно, відповідно, тіло не втомлюється.

Корисні поради по заміні ламелейЯк замінити ламелі, основні правила

Спочатку потрібно демонтувати старі ламелі. Робіть це дуже обережно, щоб не зламати їх і не пошкодити конструкцію в цілому. Враховується розмір ламелей, ширина і довжина ліжка.

Їх не фіксують жорстко, щоб не було скрипу. Але в той же час збірка повинна бути міцною, тільки в цьому випадку забезпечується хороший ортопедичний ефект. Планки розміщуються індивідуально, щоб їх можна було надійно зафіксувати в патч-тримачі. В такому випадку ймовірність скрипу практично дорівнює 0.

Після цього потрібно:

 • прикріпити тримачі до дерев’яних балок або металевих конструкцій з двома отворами для тримачів;
 • після установки і кріплення всіх тримачів можна взяти ламелі, злегка зігнути їх і розмістити у відповідному порядку.
 • необхідно вибрати зручний тримач і закріпити його скобами. Можна закріпити в спеціальних кишенях в основі каркаса. Чим надійніше будуть закріплені ламелі, тим довшим буде термін їхньої служби. Це найпростіший і найпримітивніший спосіб.

Існує й інший варіант заміни ламелей:

 • Для того, щоб зняти конструкцію, потрібно по черзі відсунути всі ламелі в один бік, де вони і будуть зняті;
 • в залежності від типу металевого кріплення ламелей, проводиться його демонтаж, при необхідності потрібно викрутити саморізи та інші кріпильні деталі;
 • потім проводиться безпосередня заміна ламелей;
 • далі вони фіксуються тільки в зворотному порядку;
 • перевірка надійності кріплення.

Варто пам’ятати, що в разі підвищених навантажень каркас ліжка або дивана оснащується посиленими ламелями. Використання такого посиленого типу дозволяє рівномірно розподілити навантаження, в результаті чого зменшується знос ортопедичної основи, і краще впливає на хребет.

Ваша корзина