Дизайн кімнати на мансардному поверсі: особливості

Корисні поради по облаштуванню кімнати

Мансарда – не просто горище, на якому можна зберігати різні речі. Це додатковий простір, приміщення з незвичайним плануванням і джерело натхнення для багатьох дизайнерів! Балки покрівлі, численні кути, брак віконних конструкцій, скошені стіни, низькі стелі, сходи в руках майстрів перетворюються на “родзинки”.

Завдяки грамотному оформленню, можна легко збільшити площу будинку, заощадити на опаленні, поліпшити зовнішній вигляд будівлі. Але найголовніше – ви отримуєте додаткову кімнату, а іноді й кілька! Потрібно тільки заздалегідь все продумати і врахувати нюанси.

В якому стилі облаштувати мансардну кімнатуНайбільш відповідні стилі та меблі

Професіонали виділяють шість основних стилів:

  • Прованс. Інтер’єри з вибіленою деревиною і штучно зістареними меблями, виконані в ніжній літній колірній гамі. Це лимонні лавандові, зелені та блакитні відтінки.
  • Альпійський шале. Неможливо уявити без м’яких шкіряних меблів, великої кількості декору, каміна і стельових балок з дерева. Ідеальний для оформлення вітальні.
  • Сучасний модерн. Його характерні відмінності – практичність, поєднання темних і пастельних відтінків, функціональність, простота.
  • Кантрі. “Американський прованс” із картатими тканинами, грубими дерев’яними меблями, ковбойською атрибутикою.
  • Лофт. Приміщення з сірим бетоном, не прихованими комунікаціями, цегляною кладкою. Зазвичай оформлені в холодних, сталевих тонах.
  • Hi-Tech. Його легко впізнати за наявністю скляних і хромованих деталей, однотонності, суворих форм і мінімалізму.

Що стосується вибору меблів, то застосовується незвичайний підхід. Потрібно забути про звичні гарнітури, етажерки, високі шафи і велику кількість стільців, тумбочок, полиць. Простір невеликий і бажано правильно використовувати кожен його квадратний метр.

Великі крісла краще замінити пуфиками, прямокутну шафу – комодом, масивне двоспальне ліжко – невисокою тахтою без ніжок. Для зберігання різних предметів вибирають модульні меблі, вбудовані шафи, ніші та відкриті полиці. Як джерела штучного освітлення застосовують торшери, настільні лампи, бра, приліжкові світильники або розташовану в центрі приміщення люстру.

Спальня в мансарді зі скошеною стелею

Чудове рішення, тому що не потрібно підводити комунікації. Виняток становить тільки електроенергія. Часто підніматися і спускатися сходами ви теж навряд чи будете. Інші кімнати будуть далеко, це означає, що вдасться виспатися, відволіктися і усамітнитися від домочадців, гостей.

При облаштуванні мансардної спальні треба приділити увагу:

  • безпечному спуску і підйому;
  • утепленню стін;
  • оформленню вікон (враховуйте, що вранці може яскраво світити сонце).

Якщо приміщення маленьке, поставте одномісну лежанку або кілька ліжок з боків даху. Поруч розмістіть нічник або світильник, а хочете – використовуйте світлодіодні стрічки, що автоматично вмикаються, їх легко приховати під ліжком, за шафою.

Який стиль оформлення обрати? Це залежить від загального дизайну будинку, оздоблювальних матеріалів, висоти стель. До необробленої стелі, бетону, цегляної кладки найбільше підходить лофт. До дерев’яних стін і балок під стелею – рустик, eco, прованс, шале, кантрі, хюгге. Головне, віддавати перевагу світлим непомітним відтінкам і уникати – темних.

Особливості облаштування дитячої на мансардіДизайн дитячої кімнати в мансарді

Для дітей простір під дахом будинку – це сам по собі щось чарівне. Більшість хлопчиків і дівчаток обожнюють лазити по деревах і з задоволенням обзавелися б своїм будиночком, як багато героїв іноземних казок. Горище і може стати цим затишним “гніздечком”, якщо ви подбаєте про безпеку і заздалегідь попрацюєте над скошеними стелями і гострими кутами. Балки зазвичай приховують, а кути згладжують гіпсокартоном.

У дитячій на мансардному поверсі поміститься все необхідне для дитини: зони для ігор і навчання, сну, зберігання речей. Не потрібно ламати голову над проведенням комунікацій, єдина турбота – електропроводка. Як додаткова – шумоізоляція, якщо ми говоримо про активних школярів.

Для оздоблення бажано використовувати натуральні матеріали з невеликим вмістом фарбувальних речовин. Не бійтеся, нудною кімната не буде. Ви легко додасте фарб за допомогою яскравого текстилю та предметів декору.

Дизайн кабінету на мансарді

Для домашнього офісу вистачить столу, зручного стільця і точкового освітлення. Оригінальності та настрою мансардному кабінету додадуть грифельні стіни, мудборди, стильні колонки, портативні зарядні пристрої, папки, акуратні легкі стелажі та полиці.

Якщо квадратних метрів вистачає, додайте диван, щоб була можливість подрімати або просто прилягти, щоб розслабитися. Вільного місця не так багато? Обмежтеся кріслом-гойдалкою. Для оздоблення нижньої частини стін фахівці радять застосовувати вагонку, верхньої – фарбу або шпалери.

Оскільки площа невелика, немає сенсу надавати їй помпезності. Зупиніться на спокійному, простому і затишному дизайні. Оптимальні стильові рішення – класика і прованс. Оформіть стелю за допомогою тканини або плівки ПВХ. Пофарбуйте стіни в рожеві, бежеві, жовті відтінки. Відмовтеся від контрастних тонів і великої кількості декоративних елементів. Щоб візуально розширити межі приміщення, використовуйте тривимірні зображення.

Ваша корзина