Дизайн маленької дитячої кімнати

Корисні поради по облаштуванню кімнати

До дитячої кімнати висуваються високі вимоги щодо функціональності. У цій кімнаті має бути спальне місце, місце для навчання, зона для ігор та відпочинку. Все це досить складно розмістити на стандартній площі дитячої у 8-12 квадратних метрів, а якщо дитина в сім’ї не одна, то складність завдання зростає в рази. Якщо ви збираєтеся облаштовувати дитячу і хочете створити комфортний, ергономічний дизайн, вивчіть наші рекомендації. Це допоможе вам вибрати правильний напрямок дій і уникнути прикрих помилок.

Зонування дитячої кімнатиПравильне зонування дитячої

Навіть у невеликій дитячій потрібно чітко розмежовувати функціональні зони:

  • місце для сну;
  • робоча зона (для навчання, творчих занять)
  • місце для зберігання речей;
  • ігрова або спортивна зона.

Зонування найпростіше виконати методом квадрата: розставити меблі для різних зон уздовж стін, з центром кожної зони в кутку. При такому розташуванні зони чітко розмежовуються, а у вільному центрі кімнати залишається місце для ігор.

Вибір оздоблювальних матеріалів

У дитячій дитина проводить багато часу, тому важливо використовувати безпечні, екологічно чисті матеріали, в ідеалі – натуральні. Також важлива практичність обробки і простота в догляді.

Стел. найкраще просто поштукатурити або пофарбувати. Стіни можна обклеїти паперовими шпалерами або пофарбувати водоемульсійною фарбою. На підлогу можна постелити паркетну дошку, ламінат, якісний лінолеум або килимове покриття з низьким ворсом, що миється.

Вибір кольорової гами

Щоб у кімнаті було однаково комфортно навчатися, відпочивати та грати, оформлюйте її в не дратівливих пастельних тонах. За основу краще взяти світлі відтінки: молочний, бежевий, зелений евкаліпт, блакитний – вони оптимальні для стін, стелі, великих меблів. Більш яскраві або темні відтінки (кораловий, бірюзовий, темно-синій, лавандовий, коричневий) підійдуть для акцентів. Їх використовують для стільців, пуфів, штор, приліжкового килимка.

Важливо не перевантажувати приміщення кольорами, інакше дизайн вийде кричущим і дратівливим, а кімната здаватиметься меншою. Палітра повинна складатися максимум з трьох кольорів, що поєднуються між собою.

Маленька дитяча для двох дітейПри виборі кольорів слід враховувати особисті уподобання дитини, а також ступінь освітленості кімнати. У темних кімнатах, вікна яких виходять на північ, краще використовувати теплі кольори. А якщо в дитячій завжди багато сонячного світла, підійдуть холодні кольори.

Кімната для двох дітей

У невеликій дитячій кімнаті для двох дітей майже завжди доводиться використовувати двоярусні ліжка, компактно розміщуючи одне ліжко над іншим. Якщо в кімнаті є маленькі школярі, обидва ліжка можна підняти вгору, звільнивши простір внизу для занять та ігор.

Для навчання та творчих занять також потрібні два робочих місця. Найпростіше зробити більший стіл зі спільною стільницею і поставити два стільці. Також доведеться розділити полиці для речей у шафі. Але ігрова зона в кімнаті буде спільною.

При творчому підході і знанні основних принципів дизайну інтер’єру можна створити затишний і ергономічний простір навіть в дуже маленькій дитячій. Головне – не перевантажувати кімнату великою кількістю деталей.

Ваша корзина