Дзеркало в спальні: переваги та недоліки

Корисні поради по облаштуванню кімнати

Дзеркало допомагає зробити макіяж або укладку, підібрати відповідний комплект одягу, а ще слугує декоративним елементом і коригує простір кімнати. Але чи варто розміщувати його в спальні? Пропонуємо розглянути можливі переваги та недоліки такого рішення.

Переваги дзеркал у спальні

Відразу обмовимося, що мова піде про досить габаритні інтер’єрні моделі, а не настільні чи підвісні мініатюри.

Дзеркало в спальні: перевагиЗбільшення простору

Одна з найяскравіших переваг дзеркала – його здатність візуально розширювати простір. У маленькій або вузькій спальні воно допомагає виправити недоліки планування. При цьому, чим більша площа дзеркальної поверхні, тим сильніший ефект. Це дуже швидкий і ефективний спосіб зробити кімнату більшою. Високі дзеркала наповнюють простір світлом і додатковим об’ємом.

Більше світла

Дзеркало – чудовий рефлектор. З його допомогою можна подвоїти кількість природного світла, що надходить з вікна. Або ж ви можете створити яскравішу атмосферу, розташувавши його так, щоб воно відбивало люстру, бра або торшер. У будь-якому випадку, дзеркало може легко зробити темну кімнату світлішою.

Комфорт

Багатьом людям зручно переодягатися і доглядати за своїм зовнішнім виглядом в комфортній обстановці спальні. В такому випадку дзеркала на туалетному столику або на дверцятах шафи стануть незамінними помічниками.

Підлогова модель може стати чудовою альтернативою дзеркальним фасадам на шафі-купе. Одна з важливих переваг такого рішення – мобільність. Ви можете в будь-який момент присунути дзеркало ближче до вікна або заховати його у вільний кут, звільнивши більше простору для пересування.

Додатковий декор

Різноманіття форм, рамок і колірних рішень дає змогу підібрати дзеркало, яке підкреслить переваги інтер’єру і стане його прикрасою. У такому разі воно виконуватиме відразу кілька функцій. Чудовий аргумент на його користь.

Недоліки

Як і більшість інтер’єрних рішень, дзеркало в спальні має свої недоліки та обмеження.

Емоційний дискомфорт

Для деяких людей дзеркало в спальні може бути джерелом тривоги. Особливо, якщо воно розташоване в безпосередній близькості до ліжка. Людина може лякатися свого відображення, прокидаючись серед ночі, або відчувати дискомфорт, засинаючи перед ним. Краще, якщо воно буде “дивитися” в інший бік.

Дзеркало в спальні: недолікиБільше часу на прибирання

Дзеркала потребують регулярного догляду. Якщо ви не готові витрачати сили на підтримку його чистоти – краще відмовитися від такого рішення.

Крім того, дзеркала можуть відображати недбало складений одяг, незастелене ліжко або інший безлад. В результаті спальня буде здаватися менш охайною і в ній подвоїться кількість візуального шуму. Це слід враховувати при виборі відповідного місця для дзеркала.

Потенційне джерело травм

При необережному поводженні або ненадійному кріпленні дзеркало може розбитися. Не існує 100-відсоткового захисту від таких ситуацій, але ви можете зменшити ризик потенційних травм. Для цього варто віддавати перевагу варіантам із захисною плівкою. Вона запобігатиме розльоту осколків у разі розбиття дзеркала.

Народні прикмети

Китайці та інші азіатські народи вважають, що дзеркала можуть забирати життєву енергію, зовсім як міфічні вампіри.

Фанати фен-шуй при цьому уточнюють, що за допомогою дзеркал можна перерозподіляти потоки енергії Ци. Головне – вибрати оптимальні місця встановлення.

  • Дзеркало не можна розташовувати навпроти дверей, інакше вся позитивна енергія одразу ж піде з приміщення, а ось негативні потоки залишаться. Як? Та хто ж його знає…
  • Від великих дзеркал потрібно відмовитися. Але ось туалетні столики з дзеркалами, невеликі над ліжком і на шафі можна. Головне, щоб у них не відбивалося спальне місце.
Ваша корзина