Гостьова зона в однокімнатній квартирі: поради по облаштуванню

Корисні поради по облаштуванню кімнати

Облаштування однокімнатної квартири може здатися складним завданням. На обмеженому просторі потрібно розмістити спальню, гардероб, книжкові полиці, телевізійну панель і затишний диван, зберігши при цьому відчуття простору і свободи пересування. Для тих, хто часто приймає гостей і любить відпочивати в колі друзів, важливо виділити і стильно оформити гостьову зону, де кожен буде відчувати себе важливим і непоміченим господарем. Для сучасних дизайнерів це виклик їхнім професійним навичкам та виразному почуттю стилю. Щоб відокремити спальну зону від решти вітальні, дизайнери придумали зонування інтер’єру. З його допомогою можна розмежувати простір. Вітальню ділять на зони за допомогою меблів, ширм, штор, скляних або дерев’яних перегородок. Також певну зону можна виділити за допомогою світла і кольору оздоблення.

Зонування однокімнатної квартири за допомогою штор

Зонування квартири за допомогою штор – один з найпростіших і недорогих способів. Для цього на стелі роблять прихований карниз, на який кріплять штори. Вони можуть бути тонкими з льону або темними з щільної тканини.

У сучасних інтер’єрах використовують електричні карнизи. Вони дозволяють відкривати штори дистанційно, за допомогою пульта дистанційного керування. Наприклад, можна поставити таймер, щоб штори відкривалися вранці і плавно будили людину природним світлом. Щоб не перевантажувати простір, варто уникати використання в одній кімнаті однакових важких темних штор на вікно і для зонування.

Зонування за допомогою ширмиЗонування квартири за допомогою ширми

Розсувна ширма – це перегородка, яка складається гармошкою. Її зручно відчиняти і зачиняти, вона має гарний вигляд у класичних, японських та еко стилях. Ширми роблять із тканини, дерева або скла. Дизайн квартири з ширмою має оригінальний і трохи вінтажний вигляд.

Зонування однокімнатної квартири за допомогою декоративних перегородок 

Існує величезна кількість видів перегородок, вони є найпоширенішим способом зонування будь-якого приміщення. В арсеналі професійного дизайнера завжди є велика кількість варіантів декоративних перегородок:

Перегородка з гіпсокартону. До недавнього часу перегородки з гіпсокартону були надзвичайно популярні. З цього унікального матеріалу можна швидко спорудити перегороджувальні конструкції найрізноманітнішого дизайну. 

Рейкова перегородка досить проста за своєю конструкцією і використовується досить часто. Кілька дерев’яних рейок, встановлених в ряд, підкреслюють межі зони спальні, при цьому не розділяючи приміщення повністю.

Перегородка зі скляних блоків. Скляні перегородки – хороший спосіб розділити квартиру на зони. Вони займають мало місця і роблять кімнату візуально більшою. Скло підходить для найрізноманітніших дизайнів квартир, воно підійде під будь-який інтер’єр.

Зонування за допомогою освітлення

Використання освітлення для підкреслення кордонів – це один із типів візуального зонування. Суть методу полягає в проєктуванні режимів освітлення, які акцентуватимуть увагу на потрібних ділянках інтер’єру в потрібний момент.

Вертикальне зонування

Більшість способів зонування пропонують поділ кімнати в горизонтальній площині, але є і способи, які розмежовують площі по вертикалі. Влаштування подіуму, піднесення відносно рівня підлоги, – найпоширеніший варіант. У цьому разі ліжко розміщується вище рівня вітальні, що підкреслює її окремішність.

Поради по оформленню гостьової зониДизайнерські рішення для оформлення гостьової зони

Для тих, хто хоче зробити свій будинок затишним і безпечним, дизайнери пропонують елегантні рішення в класичному стилі. Забезпечення більшої кількості природного світла, чітке зонування, відокремлення простору для нічного відпочинку та максимальне використання кожного сантиметра – основні кроки для створення бажаного враження. Для гостьової зони рекомендується вибрати диван і пару крісел, розмістивши їх навколо масивного журнального столика. Поруч важливо виділити місце для телевізійної панелі, створивши ідеальне місце для спільних вечорів за переглядом нових кіношедеврів або улюблених передач.

Молодим парам та тим, хто віддає перевагу вишуканій самотності, рекомендується організація простору в одному з трендових лаконічних стилів – мінімалізм, лофт або модерн. Для гостьової зони варто розглянути варіанти в стриманих тонах, які сприяють створенню атмосфери спокою та заохочують до цікавого спілкування. Зона відпочинку може бути дискретно відокремлена розсувною конструкцією, а місце для прийому гостей підкреслити точковим освітленням та м’якими меблями, гармонійно вписаними в колірну палітру оздоблення.

Ваша корзина