Обираючи меблі для дитячої, важливо не помилитися з її параметрами: важливо знайти золоту середину, коли вона буде виконувати всі покладені на неї функції, але при цьому кімната не буде захаращена і заставлена до такої міри, що там буде незручно пересуватися і грати. Важливо заздалегідь все виміряти, подумки або на папері скласти схему розташування всіх предметів, і вже, відштовхуючись від неї, робити вибір.
Звісно, меблі для дошкільнят кардинально відрізняються від моделей для майже дорослої людини. У різному віці у дітей різні потреби та інтереси, і виробники меблів це враховують.
Для новонароджених
Набір меблів в дитячу для немовляти першого року життя складається з ліжечка, комода для речей малюка, пеленального столика, крісла або дивана для мами. Коли дитина починає ходити, потрібне перепланування: її вже не потрібно сповивати, але настав час організувати місце для ігор і занять. У кімнаті з’являється манеж, м’який килим, коробки з іграшками.
Для дошкільнят
Малюкові старше 2 років вже потрібен стіл і стілець для занять – це його перше робоче місце. Також необхідно поміняти дитяче ліжечко (розмір краще брати з запасом, щоб воно прослужило кілька років), а також купити більш містку шафу для одягу. Якщо дозволяє місце, можна поставити спортивний куточок для активних ігор і занять спортом.
Для школярів
Починаючи з молодших класів, важливо привчати дитину відокремлювати зону для ігор і для занять, тому робоча зона повинна бути максимально ізольована від решти простору. Можна використати нішу в кімнаті, зробити невеликий подіум або встановити стелаж. Також зручно використовувати готові комплекти меблів для школярів.
Якщо місця мало, спальну зону можна перенести на верхній ярус. З 6 років дитина вже може спати нагорі, і є можливість докупити спальне місце. У такій моделі збоку часто роблять вбудовану шафу для речей, а під спальним місцем можна поставити письмовий стіл.
Для підлітків
Маленька дитяча для підлітка облаштовується за тими ж принципами, що і маленька кімната для дорослого. Тут немає ігрової зони, але більше уваги приділяється системі зберігання речей. Двоярусні ліжка вже не доречні, тому можна просто підняти ліжко за допомогою подіуму, в якому передбачені висувні ящики.
З чого виготовлені дитячі меблі?
Найбільш, мабуть, важливим нюансом в правильному облаштуванні дитячої кімнати справедливо вважається безпека меблів для здоров’я дитини. Це і екологічна чистота сировини, і закруглені кути на меблевих елементах, і мінімум скляного або дзеркального декору в обробці дитячих меблів.
Вирішивши замовити дитячі меблі, обов’язково обирайте вироби з екологічної сировини, оздоблені натуральною обробкою. Наприклад, не маючи коштів на покупку меблів з масиву дерева, зверніть увагу на гарнітур з сосни. Нехай на фасаді залишаться неприємні вм’ятини після занадто активних ігор непосиди, але дитячі меблі з хвойних порід точно не зашкодять здоров’ю дорогоцінного чада. Крім того, меблі з сосни завжди можна оновити, погрунтувавши та/або пофарбувавши.
У кімнату школяра органічно впишеться комплект меблів з МДФ, фасади якого покриті декоративним шаром емалі або лаку, ламінатом або меламіном.
Дитячі меблі з ДСП не рекомендується встановлювати в дитячій кімнаті через небезпеку отруєння дитячого організму парами формальдегіду, які часто виділяються з неякісного ДСП.