Спальня – це не лише місце, де ми спимо. Це місце, де ми відпочиваємо, набираємося сил перед новим днем. У спальні ми можемо бути собою. Продуманий і гармонійний інтер’єр спальні може вплинути не тільки на її загальний вигляд, але і на комфорт всіх членів родини, які там перебувають. Головне в дизайні – не допустити типових помилок, які в майбутньому можуть вплинути на відпочинок в цілому.
Неправильний проект
Це найпоширеніша помилка, оскільки не кожен може дозволити собі замовити розробку дизайну для своєї спальні або витратити час на вивчення теми і самостійне створення плану. Є 2 ключові фактори, які слід враховувати при розміщенні ліжка:
- розташування віконного отвору,
- розташування входу в кімнату.
В ідеалі ліжко має бути розташоване так, щоб сонячні промені не заважали прокидатися, а двері знаходилися на тій самій стіні, що й верхня частина ліжка.
Серед недоліків планування також неправильно підібрані розміри кімнат, оскільки оптимальна площа для спальні – від 9 до 16 квадратних метрів. У просторих кімнатах сон стає менш комфортним.
Візуальний безлад
Часто справа не в ліні, а в тому, що просто немає відповідних місць для зберігання. Можливо, ви заощадили на покупці великої шафи, поставили один комод. Великий удар приймають на себе і приліжкові тумбочки – і вони часто страждають під натиском речей. Їх доведеться обережно демонтувати. Тумбочки – це місце для нічних світильників, рамок для фотографій, маленьких милих дрібничок і навіть свічок у свічниках.
Відсутність місця для зберігання
Ношений одяг, який планується одягнути завтра вранці, можна зберігати на стільці або спеціальній вішалці-камерадрі. А ось у спальні зберігаються книги, які читаються перед сном, зарядні пристрої, наручні годинники та інші дрібниці. Тумбочка потрібна для того, щоб все це компактно і зручно розмістити, лягаючи відпочивати. Якщо в будинку немає гардеробної кімнати, в спальні розташовується містка шафа, що дає можливість зберігати весь одяг в одному місці. Вбудована шафа, точно за розмірами обраного куточка, дозволить заощадити простір. Доцільно використовувати простір під ліжком – тут зручно зберігати додаткові подушки, зимову ковдру, комплект постільної білизни.
Незручне місце для сну
Третину свого життя ми проводимо уві сні. Це вагома причина не економити на матраці, подушках та ковдрах. Неправильно підібрані, незручні ліжка та постільна білизна можуть стати причиною поганого сну та болю в спині вранці.
Використання невдалих колірних поєднань
Повторимо нашу головну тезу: спальня – це про відпочинок і сон. Віддавайте перевагу спокійним, нейтральним тонам, які не подразнюють зір. Радимо вибрати один-два базових кольори і дотримуватися прийнятих колірних рішень, уникаючи численних кольорових плям і банальної сірості.
Погане освітлення
У спальні не повинно бути занадто багато штучного світла. Його варто розділити на 3 рівні:
- Загальний – світильник на стелі – для освітлення всієї кімнати.
- Місцеве – настільні лампи на тумбочках або настінні бра – для читання і проведення часу в ліжку ввечері.
- Допоміжне освітлення – підсвічування шафи – допоможе вам взяти необхідні речі темного ранку, не вмикаючи загальне освітлення і не будячи близьких.
Однак всі ваші зусилля по створенню багаторівневого освітлення підуть нанівець, якщо ви будете використовувати холодні, яскраві лампочки – вони перешкоджають виробленню гормонів сну. Найкраще підійдуть теплі лампочки 2500-3700 к, які мають функцію плавного і точного регулювання яскравості. Пам’ятайте, що в спальні не повинно бути постійного джерела світла.
Відсутність балансу
Добре, коли спальня має достатній розмір, щоб вмістити великі предмети меблів. Ту ж шафу, комод, туалетний столик або трюмо. Однак, розставляючи меблі, обов’язково розставляйте їх таким чином, щоб уникнути скупченості і безладу. У дуже маленькій спальні, відповідно, обмежтеся скромним ліжком, невеликими тумбочками, комодом, килимком і акуратним, непримітним декором.