Хибна думка про те, що балкон – це місце для зберігання непотрібного мотлоху, давно вже віджила своє. Сучасний балкон – це простір для відпочинку, бібліотека, кабінет, творча майстерня, зимовий сад чи багатофункціональний простір. Тому організація цього простору напряму залежить від його призначення.
Для чого потрібно полиця для балкону?
Оскільки лоджії та балкони обмежені у просторі інтер’єр приміщення необхідно добре продумати та облаштувати. На вузькому та довгому балконі полиці чи системи зберігання добре розміщувати на торцевих стінах, можна організувати полички і під підвіконням. Стелажі та полички відкриті чи закриті, обираємо в залежності від їх функціонального призначення. Побутові предмети, інструменти можна розмістити на закритих поличках чи у системах зберігання, декоративні елементи розташовуємо на відкритих полицях. Для будь якого балкону безпрограшним варіантом будуть кутові полички. Вони багатофункціональні, не займають місця та при правильному підході вписуються у загальний інтер’єр.
На більшому балконі можна організувати не лише полички, але і розмістити стелажі чи комод, вбудовану шафу, робочу стільницю чи тахту. Це не означає що всі вище перелічені меблі потрібно запхати на один балкон. Оформлені у відповідності до загальної концепції вашого балкону ці елементи доповнюватимуть один одного, але не варто захоплюватися. Необхідно простежити, щоб занадто громіздкі меблі не перевантажували інтер’єр та не псували загальний вигляд приміщення. Балкон – це місце простору та світла, а розміщувати на ньому потрібно лише найнеобхідніші та негроміздкі предмети інтер’єру.
Як вибрати полицю для балкону
Оскільки на балконі не так просторо, як би нам хотілося, потрібно надавати перевагу таким поличкам, від яких приміщення отримало б лише плюси. Тому обирати їх потрібно виходячи із площі окремо взятого приміщення. А от при виборі матеріалу для поличок слід врахувати чи ваш балкон опалюється, чи він повністю відкритий. Кліматичні умови можуть негативно впливати на меблі та інші конструкції. Перепади температур, вологість, сонце та мороз не надто позитивно діятимуть щодо елементів меблів на балконі. Тому для їх виготовлення можна використовувати як стійкі породи деревни, ДСП чи ДВП, метал, скло чи пластик, так і можна стильно поєднувати матеріали.
Полички із міцних порід дерева надійні, стійкі, натуральні, проте їх необхідно обробити відповідними захисними матеріалами від впливу вологи та шкідників. Полиці-вітрини з ДСП чи ДВП недорогі, прості у використанні, проте піддаються негативному впливу навколишнього середовища. Металеві полиці, за умови якісного покриття антикорозійною фарбою, можуть служити надзвичайно довго. Проте цей матеріал зазвичай використовують у поєднанні з склом чи деревом, роблячи з металу лише основу.
Полиці зі скла на балконах
Полички із скла виглядають легко та вишукано, проте не надто міцні та потребують спеціального кріплення. Найчастіше їх застосовують для розміщення декоративних елементів. Також не надто міцним матеріалом є і пластик, хоча і не боїться впливу вологи. Мабуть найоптимальнішим варіантом для полиць на балконі є використання у конструкції двох або більше видів матеріалів. Як ми вже згадували вище, оптимальне поєднання металу з деревом чи склом, дерева з ДСП чи ДВП або дерева зі склом. Тут уже слід враховувати індивідуальні побажання власника балкону, загальну концепцію його оформлення та вплив навколишнього середовища на предмети інтер’єру.
Проте, який варіант поличок, стелажів чи систем зберігання ви б не обрали, варто пам’ятати, що балкон – місце відпочинку, простору та спокою, а не склад непотрібних речей.