Поєднання кольорів в інтер’єрі спальні

Корисні поради по облаштуванню кімнати

Місце для сну має розслабляти і заспокоювати, а також сприяти накопиченню енергії та сил. Бежевий, молочний, фісташковий, сріблястий, персиковий і фісташковий кольори ідеально підходять для цього завдання. Існують окремі рекомендації щодо оформлення простору для дітей. Для дівчаток бажано обирати світло-рожеві та пудрові відтінки, для хлопчиків – блакитні та ніжно-салатові.

Але занадто стримані кольори можуть здатися нудними, а сучасні інтер’єри вимагають втілення нових оригінальних ідей. Тому не варто боятися експериментів і відразу зупинятися на нейтральній гамі. Краще підібрати варіант, що підходить саме вам, виходячи з особливостей сприйняття кольору:Поради, який колір обрати для спальні

  • Червоний. Активний колір припаде до душі темпераментним та активним людям. Дизайн у цьому кольорі виглядає динамічно і життєрадісно, сприяє активності. Але небажано використовувати його як основний, оскільки в такому просторі ви не зможете повноцінно відпочити і відновити сили.
  • Жовтий. Підвищує життєвий тонус і настрій, сприятливо впливає на творчу енергію. Від надмірної яскравості фону слід уникати з тієї ж причини, що і у випадку з червоним. Варто віддати перевагу блідо-жовтому та його пиловим відтінкам. Вони гарні для декору, а насичена гама – для аксесуарів.
  • Синій. Розслабляючий і заспокійливий колір вважається одним з найкращих для спальні. Але є нюанс – насичені кольори уповільнюють реакцію нервової системи і знижують сексуальну активність. Тому в кімнаті для пари – це не найкращий варіант.
  • Зелений. Гармонійний колір створює атмосферу легкості і розслаблення, допомагає сконцентрувати життєві сили. Його одностайно рекомендують дизайнери для спалень. Особливо гарні глибокі тони, а обмеження стосуються лише кричущих салатів.
  • Фіолетовий. Допомагає зняти роздратування і тривогу, сприятливо впливає на розвиток творчих здібностей та інтуїтивного мислення. Чудове рішення для людей, які займаються творчістю, і справжніх мрійників. Але поганий в ролі основи – велика кількість бузкового сприяє появі депресивних думок. У ролі деталей, навпаки, заспокоює і наповнює внутрішньою гармонією.
  • Чорний з білим. У чистому вигляді використовувати їх у спальні небажано. Можна розбавити поєднання іншими більш яскравими кольорами або, навпаки, відвести їм роль акцентів. Але якщо ви хочете створити незвичайний інтер’єр в стилі готики або хай-тек, то цілком можна обійтися і цими двома протилежними кольорами.

Гармонійні поєднання кольорів для спальні

Як гармонійно поєднувати кольориПравильне поєднання кольорів в інтер’єрі спальні буває трьох типів.

Контрастне. Має на увазі використання в дизайні двох контрастних відтінків: білого і чорного, синього і червоного, жовтого і зеленого та інших. Спальня вийде яскравою і святковою, але з таким рішенням варто бути обережним. При неправильному дозуванні є ризик перевантажити інтер’єр і зробити його важким для сприйняття.

Монохромний дизайн. Передбачає поєднання декількох відтінків одного кольору. Це дозволяє створити в спальні розслаблюючу атмосферу. Найчастіше дизайнери беруть три кольори з палітри, що йдуть підряд. Оформивши квартиру в цих тонах, можна додатково внести контрастний колір для оригінальності. Також можна зробити основу одним кольором, а два ближчих застосувати для акцентів.

Змішане поєднання. Основний колір у цьому випадку максимально наближений до чистого – червоний, зелений, жовтий, а відтінки стають акцентами. Слід уникати надмірної строкатості – вона може викликати у гостей і мешканців квартири рябіння в очах, і з часом такий дизайн набридне.

Теоретично, комбінування відтінків, хоч і багатоетапне, але досить просте завдання. Насправді ж варто підбирати поєднання не тільки на основі рекомендацій дизайнерів, а й з урахуванням своїх уподобань.

Ваша корзина