Фен-шуй у Китаї – це наука про життя у гармонії з природою. У перекладі з китайської мови це “вітер і вода”. Життя у гармонії важливе і в дитячому віці. Тому розташування дитячої кімнати, меблів та аксесуарів у ній – важливе та цікаве завдання.
Зазвичай дитяча кімната є багатофункціональним приміщенням. Найчастіше вона знаходиться поруч із спальнею батьків. Це вдале розташування, адже малюк почувається спокійно та захищено. Дитина у кімнаті не лише спить, але і грається, відпочиває, виконує домашні завдання. Таке приміщення поєднує у собі спальню, ігрову кімнату та кабінет. Тому зонування приміщення – чудовий варіант для дитячої кімнати. Кімната дитини- його персональна територія, тому у її облаштуванні має брати участь і малюк. Бажано, щоб приміщення мало достатньо простору та світла, адже у маленькій кімнаті буде мало місця для облаштування ігрової зони.
Ігрова зова в дитячій кімнаті
Ігрову зону найчастіше облаштовують по центру кімнати, біля входу кімнату. Це простір, де акумулюється активна енергія, проте щоб спрямувати її у потрібному напрямку розмістіть у цій зоні постер, картинку чи елемент того, що уособлює вподобання дитини, її захоплення та інтереси. Також необхідно створити затишний та зручний куточок для зберігання іграшок, адже безлад у кімнаті не лише створюватиме хаос у приміщенні, сприятиме застою негативної енергії, але він і не сприятиме розвитку таких якостей у малюка як організованість та відповідальність. В подальшому у дитини можливий також і розвиток алергічних реакцій на пилюку.
Навчальна зона у дитячій кімнаті найчастіше облаштовується так, щоб її погляд при навчанні не потрапляв у зону сну. Це розсіюватиме його уважність та не сприятиме навчанню. Водночас рекомендується таке розташування стола, при якому в поле зору дитини потрапляють двері у кімнату. Робоче місце має сприяти самореалізації дитини, надихати до отримання нових знань. Тому тут варто не лише застосувати яскраві кольори, але можна розвісити малюнки малюка, розташувати на поличках його роботи чи фотографії, які викликатимуть позитивні емоції у дитини.
Спальне місце в дитячій кімнаті
Спальне місце дитини розташовують у затишному місці. Якщо у вас немовля, то рекомендується поспостерігати, як дитина спить. Зазвичай у такому віці немовлята сприятливі до геомагнітного поля Землі і під час сну займають сприятливий для себе напрямок. Тому ліжечко рекомендують ставити відповідно до положення дитини під час сну. Також у зоні сну стіни рекомендується покривати теплими та пастельними кольорами. Телевізор чи комп’ютер не повинні екраном “дивитися” на ліжко дитини. Техніку взагалі не варто розташовувати у дитячій кімнаті, проте у сучасному світі таке майже неможливо, тому принаймні вона розташовується у робочій зоні так, щоб не потрапляла в поле зору із зони сну. Також фахівці рекомендують розташувати у робочій зоні живу зелень чи акваріум щоб зменшити дисгармонію у кімнаті.
І найголовніше, меблі слід обирати із натуральної деревини, стіни покривати якісною, безпечною для дітей, фарбою. Заокруглені кути на меблях не лише запобігатимуть травмам малюка, але і зменшать потоки негативної енергії. Також, за фен-шуєм, у приміщенні повинно бути достатньо як природного, так і штучного світла. Масивні штори не лише накопичуватимуть зайву пилюку, вони заважатимуть потоку світла. У кімнаті необхідно розмістити кілька джерел штучного світла. Це і настільна лампа, і абажур у центрі кімнати, і невеликі підсвітки для окремих зон. Але головне у філософії фен-шуй – це помірність та гармонія. Не перевантажуйте простір, кольори та текстури мають добре поєднуватися та доповнювати один одного, а дитина почуватися у своєму просторі щасливою та здоровою.