За останні десять років квартири-студії стають все більш популярними серед молоді та людей, які цінують комфорт і функціональність у своєму житлі. Концепція квартири-студії полягає в об’єднанні всіх житлових функцій в єдиному просторі, без виділення окремих кімнат. Це сучасне і стильне рішення, яке здатне надати вашій квартирі відчуття відкритості та простору. У цій статті ми розглянемо ключові аспекти облаштування квартири-студії: від планування та дизайну до організації простору та підбору меблів.
Переваги та недоліки квартири-студії
Квартири-студії завжди викликають певний інтерес і дискусії серед людей, які розглядають варіанти житла. Ця концепція, яка об’єднує різні функціональні зони без явних стін і перегородок, має свої переваги та недоліки. Розглянемо їх детальніше.
Переваги квартир-студій:
- За допомогою перегородок або ширм можна легко змінити візуальне сприйняття приміщення.
- Це справжня знахідка для тих, хто просто обожнює мінімалізм, адже тут все відкрито, світло і просторо.
- Заощадити можна як при купівлі такого житла, так і при його оренді.
- Відмінний варіант для любителів вечірок і застіль, адже завдяки компактності не потрібно далеко ходити на кухню і назад, все під рукою, тобто можна проводити якомога більше часу з сім’єю і друзями.
- Відсутність стін дозволяє природному світлу вільно проникати в квартиру. Це робить приміщення світлішим та енергоефективнішим.
Недоліки використання квартири-студії:
- Під час приготування їжі всі запахи чути по всій квартирі, що не може не засмучувати господинь.
- Як такого вільного простору, місця для усамітнення немає.
- Через невеликі розміри неможливо придбати масивні меблі, підійдуть лише легкі витончені форми.
- Квартира розрахована на одну людину, максимум двох, якщо це сім’я з маленькою дитиною, то така квартира буде не дуже комфортною.
Поради по облаштуванню квартири-студії
Створіть композиційний центр. Посеред невеликої кімнати потрібно поставити певний об’єкт, наприклад, велику квітку або величезну лампу, зручний розкладний диван. Саме на ньому будуть зосереджені погляди всіх гостей і мешканців.
У маленькій квартирі повинно бути яскраве освітлення, темні квартири здаються меншими. Якщо ви не хочете драми, очистіть підвіконня і приберіть всі предмети, які можуть блокувати природне світло. Також варто продумати окреме освітлення для різних функціональних зон.
Дотримуйтесь симетрії в інтер’єрі. У квартирах-студіях бажано розставляти меблі симетрично, щоб зробити квартиру набагато просторішою, а дотримання колірного балансу в приміщенні відіграє вирішальну роль.
Стелі не бажано робити глянцевими, краще зробити такою підлогу.
Якщо дозволяє висота стель, подумайте про створення невеликого другого поверху. Можливо, ви зможете перенести туди спальну зону.
Пофарбуйте всю квартиру в один колір або поклейте шпалери одного кольору, такий варіант створює плавну лінію переходу, допомагає зробити дизайн спокійним і однорідним.
Немає місця для шафи? Не проблема: розмістіть сучасну мобільну вішалку біля ліжка і пару настінних полиць у зоні вітальні. Для додаткового освітлення використовуйте декор з підсвічуванням, гірлянди або ліхтарі. Обирайте візуально “легкі” меблі, які не обтяжують простір. На цю роль ідеально підходять меблі на тонких ніжках і в світлих тонах.
При раціональному і зваженому підході можна красиво і затишно облаштувати однокімнатну квартиру, влаштувати все таким чином, щоб навіть в невеликій квартирі відчувати себе в безпеці і захищеності.