Як позбутися запаху нових меблів?

Корисні поради по облаштуванню кімнати

Нові меблі можуть приносити не тільки радість від оновлення інтер’єру, а й небажані запахи, які, зокрема, можуть негативно вплинути на наше здоров’я. Це особливо актуально для м’яких і корпусних меблів, виготовлених із ДСП.

Причини

Стандарт про санітарно-гігієнічну оцінку, говорить нам про те, що цей самий горезвісний аромат залежить від об’єму приміщення, в якому розташовані нові меблі – це відіграє дуже важливу роль в оцінці інтенсивності запаху!

Перш за все треба розуміти, що кожен предмет має свій унікальний аромат, який пов’язаний з його походженням і матеріалами, з яких він виготовлений. Важливо не лякатися і не приймати неприємні запахи за щось шкідливе!

Якщо нові меблі мають дуже сильний запах, це може бути пов’язано з різними хімічними речовинами, такими як аміак, формальдегід та інші, що можуть випаровуватися з фарб і лаків. Особливо обережно слід ставитися до формальдегіду, оскільки він може бути небезпечним для здоров’я. Проте перевірені виробники дотримуються суворих норм виділення подібних речовин, використовуючи у своєму виробництві класи безпеки Е1 і Е0.

Сучасні меблі здебільшого виготовляють із ДВП (деревоволокниста плита) і ДСП (деревостружкова плита), і для запобігання емісії формальдегіду на ці матеріали наносять натуральний шпон, ламінуючу плівку або просто покривають лаком. Ці матеріали дають змогу обмежувати або повністю виключати виділення формальдегіду в навколишнє середовище.

Тому, найчастіше джерелом запаху на нових меблях є саме лакофарбове покриття!

Отже, щоб якнайшвидше позбутися технічних ароматів, потрібно дотримуватися таких порад:

Частіше користуйтеся меблями

Найчастіше люди залишають зачинену шафу в провітрюваній кімнаті й потім дивуються, чому запах не зникає. Однак запах не зникне без забезпечення повітрообміну всередині самої шафи. Меблі, так само як і приміщення, потребують регулярного провітрювання: важливо відчиняти та зачиняти дверцята, використовувати за призначенням. У результаті, протягом 1-2 місяців, залежно від пори року та частоти провітрювання, запах зникне.

Технічні способи

  • Якщо є час до збирання – розкладіть на підлозі всі елементи каркасів і фасадів меблів у добре вентильованому приміщенні, попередньо протерши їх сольовим розчином.
  • Закрийте необроблені краї меблів, торці та заглиблення для саморізів і болтів за допомогою захисних накладок, силіконового герметика або кромочного матеріалу.
  • У продажу є професійні спреї та аерозолі. Вони містять спеціальні абсорбенти і нейтралізатори запахів, здатні ефективно усунути неприємні запахи. Просто достатньо розпорошити засіб на поверхні меблів і дати йому висохнути або просочитися.

Народні способи

  • Популярним та ефективним методом є використання сорбентів, наприклад, звичайної соди. Вона здатна поглинути токсичні компоненти та зменшити різкі запахи. Для цього можна приготувати міцний розчин соди й обробити ним поверхні, або розкласти в мішечках нерозчинену соду.
  • Розмістіть у шафі чи шухлядах лаванду, загорнуту в папір, сухі трави, ароматичне мило, каву, чайні пакетики, ваніль, цедру або додайте кілька крапель ефірної олії для створення приємного аромату.
Ваша корзина