Готуючись до появи малюка, багато батьків приділяють увагу безпеці вдома. Це дійсно важливо – маленький цікавий чоловічок легко може поранитися, впасти, наштовхнутися на гострий кут або познайомитися з електрикою особисто.
Але, облаштовуючи безпечне дитяче середовище, не забувайте про те, що і самому середовищу потрібен захист. Від дитини. І якщо у ваших планах немає щорічного ремонту або оновлення меблів, якщо вам ще не набридла ваша плазма – скористайтеся нашими порадами.
Захист від дітей дерев’яних меблів
Дерев’яні поверхні приваблюють дітей своєю гладкістю і “монотонним” кольором. Малюки не можуть встояти перед спокусою надати столу або шафі більше кольору, експресії та яскравості. Благо, фарби і фломастери завжди під рукою. Але батьки можуть не оцінити авангардні меблі, тому варто заздалегідь продумати методи їх захисту.
Методів не так уже й багато. Перший – покриття дерев’яних поверхонь захисним лаком. У продажу є безпечні акрилові лаки, їх можна використовувати навіть у дитячій. Але навіть лак не завжди справляється з фломастерами, тому заздалегідь пошукайте в магазинах спеціальні засоби для виведення плям.
Друга небезпека, яка чатує на дерев’яні меблі, – подряпини та сліди експериментів із гострими предметами. На жаль, захистити дерево не можна. Тому приділяйте вихованню дитини більше часу. І виділіть їй дитячий дерев’яний стіл, на якому можна робити все, що захочеться – малювати, ліпити, дряпати.
Власний дерев’яний стіл допоможе дитині розвивати творчі навички та дрібну моторику. І захистить інші предмети меблів від пошкоджень. Але неприємності все одно можуть трапитися – це не привід засмучуватися. Сучасні матеріали для ремонту допоможуть відновити цілісність дерев’яної поверхні.
Додайте до цього фарби, фломастери та олівці, що змиваються водою – ви позбудетеся багатьох клопотів, а для очищення меблів знадобиться лише волога серветка.
Захист меблів від перекидання
Старші діти, які вже впевнено пересуваються кімнатою, прагнуть побачити і спробувати все. Зокрема, залізти на стілець, комод або подивитися, що знаходиться за телевізором. І якщо меблі або техніка не надто стійкі, експерименти можуть закінчитися дуже погано – нову плазму можна купити, а ось травма дитини – це важко, тривожно і просто страшно.
Тому варто заздалегідь убезпечити і предмети інтер’єру, і малюка від нещасних випадків. Сьогодні це зробити простіше – у продажу є спеціальні страхувальні ремені для телевізорів або нестійких меблів.
Такі ремені дають змогу прикріпити предмети до підлоги або стіни, за допомогою гвинтів і шурупів. Таке кріплення надійне, та й самі ремені міцні, витримують серйозне навантаження. Тому різкий ривок не призведе до перекидання телевізора, важкого дзеркала, картини або тумбочки. Це найкращий спосіб убезпечити меблі або техніку. Але головне – зробити безпечнішою обстановку для своєї дитини.
Захист вмісту меблевих ящиків
Кожній дитині цікаво, що лежить у шафі або комоді, тому молоді батьки регулярно рятують одяг, білизну або дрібні побутові прилади від зайвої уваги. Але не завжди можна встигнути – результатом стають аплікації з п’ятитисячних купюр або оновлення зовнішності батьків на фото в паспорті.
Щоб малюк не отримав доступ до вмісту комода або шафи, доведеться врізати в них замки. Робота потребуватиме певного рівня майстерності, краще запросити майстра.
Але якщо ви вважаєте, що замок на кожній шухляді – надмірна обережність, придбайте набір “дитячих” замків.
Захист від дітей скла і дзеркал
Дзеркала і скляні елементи інтер’єру красиві, але небезпечні. Дитина, що розігралася, може вдаритися об скло, внаслідок чого отримає безліч травм від осколків. Дуже небажана ситуація. І навіть якщо з малюком усе буде гаразд, а дзеркало або скло в дверях буде розбите іграшкою – необхідність ремонту мало кого потішить.
Запобігти пошкодженню крихких елементів інтер’єру допоможе бронеплівка. Її можна наклеїти на дзеркала і скляні поверхні самостійно. Достатньо 1 класу захисту “від хуліганів і вандалів”.
Таку ж плівку варто наклеїти і на вікна. Вона не перешкоджає проникненню світла, не спотворює кольори. За умови правильного монтажу – абсолютно непомітна на склі.
Ще один плюс такої плівки: навіть якщо вийде розбити скло або дзеркало, осколки не впадуть і не поранять дитину. Це не вирішить проблему заміни скла, але з малюком точно все буде гаразд. На жаль, за допомогою плівки можна зміцнити тільки рівні, плоскі поверхні.
Вази, скляний посуд або фігурки краще прибрати в ті місця, куди не дотягнеться дитина. І краще, щоб вони не були на виду – діти ростуть швидко, і рано чи пізно дитина дістане ту найкрасивішу вазу, яка так довго привертала увагу.