Їдальня-вітальня: переваги та недоліки

Корисні поради по облаштуванню кімнати

Поєднання кухні та вітальні – це ідеальний варіант для того, хто любить збирати у себе вдома великі компанії. На об’єднаній території помістяться всі і господиня буде спілкуватися з гостями, не відриваючись від готування.

А ще ви можете встановити в центрі приміщення дитячий манеж і доглядати за дитиною, поки готуєте їжу. У такого дизайну інтер’єру багато переваг, але є й недоліки, про які слід знати.

Переваги вітальні-їдальніЧому варто об’єднати їдальню з вітальнею

  1. Економія простору. Об’єднання однієї або декількох функціональних зон допомагає заощадити простір і творчо підійти до дизайну інтер’єру.
  2. Відчуття свободи. Приємно перебувати в просторому приміщенні, яке не обмежене вузькими коридорами і перегородками, чи не так?
  3. Можливість працювати в режимі багатозадачності. Вітальня, яка включає в себе кухню і їдальню, точно сподобається тим, хто любить демонструвати світу свого внутрішнього Юлія Цезаря. Зайняті люди, у яких кожна хвилина на рахунку, також оцінять можливість робити кілька справ одночасно. Приготувати вечерю і подивитися чергову серію улюбленого серіалу? Легко!
  4. Комфортний прийом гостей. Приймати гостей на кухні може бути незручно з різних причин (запах їжі, тіснота тощо), а йти після застілля у вітальню – метушливий варіант. Вітальня-їдальня – ідеальне рішення для тих, хто часто запрошує друзів і родичів на душевні посиденьки.
  5. Спільне проведення часу для всієї родини та друзів. Для великої родини вітальня-їдальня – це додаткова можливість провести час разом. Одні можуть насолодитися пізньою вечерею, інші – розслабитися після важкого робочого дня, і при цьому ніщо не заважатиме спілкуванню.
  6. Додаткові можливості обідньої групи. Обідній стіл у вітальні – це не просто місце для прийому їжі. Він виконує й інші функції:
  • за ним можуть збиратися сім’я та друзі за настільними іграми;
  • зручне місце для занять рукоділлям
  • може слугувати полігоном для ігор та розвиваючих занять для наймолодших членів сім’ї.

Недоліки вітальні-їдальніЯкі можуть бути недоліки такого об’єднання

  • Збільшиться потреба у частішому прибиранні. Як правило, найбільше брудниться підлога на кухні. Захистити від цього зону відпочинку буде неможливо, і прибирати доведеться частіше.
  • Запах від варильної поверхні та духовки буде непомітно поширюватися по всій зоні. У той же час, проблема зійде нанівець після покупки потужної витяжки і установки хорошої вентиляції. Крім того, можна зробити острівне планування кухні з подіумом, піднявши стелю над ним приблизно на 40 см.
  • Кухня може зіпсувати зовнішній вигляд житла. Однак при різноманітності кухонних дизайнів обов’язково вдасться знайти підходящий варіант, наприклад, прийом “прихована кухня”.
  • Шум від працюючих електроприладів і навіть банальне миття посуду може заглушити працюючий телевізор. Але встановивши його подалі від галасливої зони, проблема здаватиметься несуттєвою.
  • Додаткові витрати підуть на проект перепланування та отримання дозволу на нього.
  • Для однокімнатної квартири таке планування може створити певні незручності. Таке рішення підходить для квартир з двома і більше кімнатами.
  • Відсутність відокремленої зони відпочинку. Декого може бентежити відсутність можливості полежати на дивані подалі від сторонніх очей. Присутність гостей з ночівлею також може спричинити незручності у проходженні через вітальню щоразу, коли це необхідно.

Поширені запитання та відповіді

  • Питання: Чи не заважатимуть гостям запахи з кухні? Відповідь: Якщо дозволяє розмір приміщення, зробіть острівне планування кухні. Розмістіть острів на подіумі, а стелю над ним підніміть приблизно на 40 см. Таким чином, запахи від приготування їжі не будуть розповсюджуватися, куди не слід. Також вам знадобиться потужна витяжка і хороша вентиляція.
  • Питання: Каструлі та сковорідки не зіпсують зовнішній вигляд мого будинку? Відповідь: Ні, якщо ви використовуєте техніку “прихованої кухні”.
  • Питання: В якому розмірі житла варто робити вітальню-їдальню? Відповідь: Якщо у вас однокімнатна квартира, такий дизайн інтер’єру може викликати певні незручності. Таке рішення більше підходить для двокімнатних і більших квартир.
  • Питання: Як часто мені доведеться робити прибирання? Відповідь: Якщо ви готуєте щодня, то прибирати доведеться не рідше одного разу на день.
  • Питання: Як розділити зони? Відповідь: Ви можете використовувати барну стійку або вузький акваріум в якості роздільника.
  • Питання: Яку колірну гамму вибрати? Відповідь: Оптимальний варіант – єдина колірна гамма з перегукуються акцентами між зонами. При цьому дизайн їдальні повинен більше привертати увагу, ніж дизайн самої кухні.

Вирішуючи об’єднати кухню з вітальнею, важливо ретельно зважити всі плюси і мінуси таких змін. А кількість квадратних метрів відіграватиме вирішальну роль. Якщо їх достатньо, перепланування можна робити сміливо. Великий простір милуватиме око й об’єднає всю сім’ю. Якщо метраж дуже обмежений, то кухня-вітальня більше підійде холостяку або парі, яка не планує поки заводити дітей.

Ваша корзина