Просів матрац: які причини і що робити?

Матраци

Часом трапляється так, що матрац втрачає свою форму і проминається в місцях найбільшого навантаження. Факторів, які призводять до такого результату, багато. У цій статті ми розберемо причини, через які матрац може деформуватися, і способи усунення недоліку.

Причини просіданняПричини просідання матрацу

  • Новий матрац не повинен просідати протягом декількох місяців експлуатації. Якщо це сталося, очевидно, що виріб бракований і його слід повернути виробнику. Візьміть гарантійний талон, напишіть листа виробнику з фотографією матраца – вам швидко повернуть гроші. Майте на увазі, що дефектом вважається зміна висоти (вм’ятина) на 3 см і більше. Вм’ятина глибиною 1-2 см не вважається дефектом.
  • Друга і найпоширеніша причина просідання матраца – неправильний догляд під час експлуатації. Відкриємо Вам маленьку таємницю з приводу функції зима/літо… Ця опція призначена насамперед для того, щоб покупець щопівроку перевертав матрац, щоб той давав рівномірну усадку.
  • Третя причина – при виборі матраца не була врахована рекомендована вага навантаження. Не дарма в описі кожного товару є дві основні характеристики – рівень жорсткості та рекомендована вага на одне спальне місце. Зверніть увагу, якщо ви купуєте двоспальний матрац, рекомендована вага враховується для одного і другого користувача. Наприклад, якщо один член сім’ї має вагу 50-60 кг, а вага іншого 80-100 кг, то вибирайте виріб з більшим показником рекомендованої ваги (для 80-100 кг)
  • Четверта причина – велика відстань між ламелями в ліжку. Виробники ліжок радять купувати ліжко з посиленими ламелями, з відстанню 2,5-4 см – що в свою чергу продовжить термін служби матраца.
  • Дуже сильно псує наповнення потрапляння вологи на виріб. Якщо у вас в будинку є маленькі діти або домашні тварини, радимо купити наматрацник з функцією аква-стоп. Такий наматрацник буде утримувати вологу і значно продовжить термін служби матраца.
  • Улюблене заняття дітей і дорослих – стрибати на матраці. Особливий захват викликають моделі, які дуже добре пружинять. Тоді створюється ілюзія м’якого та зручного домашнього батута. Але, на превеликий жаль, такі активні фізичні вправи призводять до поступового руйнування пружин.

Які матраци просідають швидше за інші?

Матраци на основі блоку “Боннель”

Залежні пружини пов’язані одна з одною. Під час навантаження деформуються не тільки ті елементи, на які ви тиснете, а й усі сусідні. До того ж пружини в блоці “Боннель” великі й не надто міцні. Уже через рік у місці з найбільшим навантаженням часто з’являється вм’ятина. 

Дешевий ППУ теж у зоні ризику 

Інша назва ППУ – ортопедична піна, екопіна, пінополіуретан. Парадокс у тому, що і найдорожчі матраци, і найдешевші моделі часто складаються з ортопедичної піни. Тільки вона різної якості та щільності. У дешевих моделях піна має низьку щільність, вона швидко деформується. Якщо ви купуєте недорогий матрац з самої лише екопіни – будьте готові до того, що через кілька років він промнеться і потребуватиме заміни. 

Як усунути проблему самостійно?

Як відремонтувати матрац самостійноПеред початком ремонту краще дізнатися вартість матеріалів, приблизний час і складність робіт, а потім порівняти її з цінами в майстерні. Професійний ремонт може виявитися не набагато дорожчим.

  • Вм’ятини по периметру

Вдавлений край утворюється, якщо ви часто сидите на матраці або якщо виробник заощадив на наповненні. При розкритті аксесуара виявляється, що пружинний блок занадто вузький або короткий, а пінополіуретанові блоки європанелі занадто тонкі. В результаті між блоком і кромкою утворюється щілина, яка під навантаженням перетворюється на дірку. У цьому випадку необхідно обрізати матрац по периметру і замінити європлиту, використовуючи більш товсті пінополіуретанові блоки, щоб заповнити порожнечу.

  • Ослаблені пружини Боннель

Вам доведеться повністю розкрити матрац. Якщо пружини просіли в одному місці, ви можете зміцнити їх за допомогою товстого дроту і плоскогубців, з’єднавши пружину з сусідніми елементами або рейками. Якщо ж ослаблений весь блок, потрібно за допомогою шпагату вивести пружини на один рівень і допомогти їм впоратися з навантаженнями. Відеоінструкцію про те, як це зробити, можна знайти в інтернеті.

  • Пошкоджений наповнювач

Зазвичай першими виходять з ладу поролонові матеріали, особливо якщо між ними і пружинним блоком немає жорсткого захисного шару. Ви також можете замінити пінополіуретан самостійно, вирізавши прямокутник відповідного розміру. Зверніть увагу, що висота нового і старого шару повинна збігатися, інакше вам доведеться замінити всю боковину кришки, щоб вона відповідала пишному сердечнику.

Якщо захисного шару немає або він також був продавлений, обов’язково покладіть всередину матраца новий (наприклад, термопрокладку). Такий настил не особливо впливає на висоту аксесуара, але виконує дуже важливе завдання, захищаючи м’яку піну від пошкодження ребрами пружин.

Ви можете зробити ремонт самостійно, якщо поломка незначна і не вимагає багато часу, навичок або матеріальних витрат. У всіх інших випадках краще звернутися до професіоналів, які працюють зі спеціальними інструментами, мають власні запаси наповнювачів, знають плюси і мінуси матеріалів, а також здатні усунути проблему швидко і якісно.

Ваша корзина