Вибір матраца за жорсткістю: що потрібно знати, щоб не помилитися

Матраци

Кожна людина проводить третину свого життя уві сні. Якість нашої постільної білизни визначає наше самопочуття та продуктивність. Якщо ви часто не висипаєтеся, страждаєте від мігрені або болю в спині, настав час переглянути свої спальні умови. Сучасний ринок пропонує широкий вибір матраців. Кожна модель відрізняється розміром, наповненням, вартістю і, звичайно, жорсткістю. Це залежить від типу виробу та наповнювачів, обраних для його виготовлення. 

Початкові параметри для вибору матраца включають в себе:

 • Вага
 • Фізична активність людини
 • Вік
 • Наявність або відсутність болю в спині та захворювань
 • Індивідуальні переваги

На що звернути увагу, при виборі жорсткості матрацуКласифікація ступеня жорсткості

Виділяють жорсткість матраца 1, 2, 3, 4, 5 категорії – від найбільш м’яких до найтвердіших. Виробники випускають різноманітні варіанти, тому уважно вивчайте асортимент перед покупкою.Категорії жорсткості матраців 1, 2, 3, 4, 5 приховують такі властивості:

 1. М’які вироби з наповнювачами з пінополіуретану, латексу, піни з ефектом пам’яті (Memory Foam).
 2. Помірно жорсткі конструкції з пружних різновидів Natural Foam, Oxigen Foam, які добре підходять для тих, хто любить спати на боці.
 3. Матраци середньої жорсткості – універсальні рішення на основі незалежного пружинного блоку.
 4. Помірно жорсткий варіант, в якості наповнювачів для якого використовують койру, термовойлок, пружини незалежного або залежного типу. Забезпечує хорошу підтримку хребта.
 5. Жорстка конструкція, створена для людей з великою комплекцією – їй віддають перевагу спортсмени.

Вибір жорсткості матраца відповідно до ваги

Один з найважливіших критеріїв, який слід враховувати перед вибором. Від того, наскільки відповідально ви підійдете до цього питання, залежатиме ваше здоров’я та комфорт.

Основні поради щодо вибору:

 • Якщо вага сплячого менше 55 кг, краще вибирати м’які вироби з наповнювачем у вигляді пружної піни;
 • Людям середньої комплекції і вагою до 90 кг можна купувати моделі середньої жорсткості
 • Всім тим, чия вага перевищує 90 кг, рекомендується спати на помірно жорсткій і жорсткій поверхні. Щільні конструкції преміальної якості здатні забезпечити хорошу підтримку хребту габаритних людей, не прогинатимуться під тиском тіла і дадуть змогу відмінно виспатися.

Вибір жорсткості матраца відповідно до віку

Оскільки людське тіло продовжує рости і формуватися приблизно до 25-27 років, анатомічно правильне положення скелета протягом довгих нічних годин є дуже важливим. Тільки жорсткі та середньо-жорсткі матраци забезпечують чітку фіксацію кісток і м’язів.

Основні критерії вибору матрацуУ віці від 27 до приблизно 50 років зазвичай не відбувається помітних змін в опорно-руховому апараті. У цей час можна використовувати різні типи матраців, орієнтуючись насамперед на власні відчуття та стан після нічного відпочинку.

Від 50 років і старше варто задуматися про створення спеціальних умов для сну. З цього періоду краще відпочивати на матрацах підвищеної анатомічності і зниженої жорсткості, тобто на м’яких матрацах, які забезпечують фізіологічну підтримку тіла.  Матраци не повинні перешкоджати мікроциркуляції крові.

Вибір жорсткості матраца залежно від улюбленої пози для сну

Всі люди різні, і їхні улюблені пози для сну відрізняються. Хтось полюбляє спати на боці, хтось на животі. Або розпластатися на спині. Є люди, які сплять неспокійно, а є такі, що проводять всю ніч в одній позі.

Всі ці переваги слід враховувати при виборі оптимальної жорсткості матраца. Щоб прийняти правильне рішення, читайте наші спостереження:

 • Люди, які сплять на животі, часто віддають перевагу м’якшим матрацам, оскільки вони допомагають зменшити тиск на живіт і грудну клітку.
 • М’який матрац дозволяє стегнам і грудній клітці опускатися нижче, що полегшує дискомфорт в області шиї і спини.
 • Для тих, хто любить спати на боці, підійдуть моделі середньої жорсткості. Вони підтримають правильне положення хребта і зменшать тиск на плечі і стегна.
 • Людям, які сплять на спині, потрібен матрац середньої жорсткості або жорсткий. Це допомагає підтримувати природне положення хребта і запобігає його провисанню.

Важливо пам’ятати, що найкращий спосіб вибрати правильний матрац – протестувати кілька варіантів, лежачи на них у тій позі, в якій ви зазвичай спите. Це допоможе вам визначити, яка модель забезпечує найкращу підтримку та комфорт, а яка не дасть вам розслабитися та повноцінно відпочити. Також зверніть увагу на якість матраца та його довговічність – вони впливають на комфорт сну.

Ваша корзина