Як правильно вибрати ліжко

Меблі

Ліжко – предмет меблів, який використовується для сну і відпочинку. Ліжко складається з каркаса, матраца і ламелів.

Каркас (без матраца) – основа ліжка, від якої залежить його стійкість, надійність і довговічність.

 

Каркас зустрічається в двох варіантах:

2 спинки, з’єднані панелями – більш надійна конструкція, здатна витримати серйозні і тривалі навантаження, наприклад, гри дітей.

4 ніжки і 1-2 спинки, з’єднані панелями – цей варіант виглядає привабливіше.

 

Ламелі під матрац – встановлюються на каркас і служать опорою для матраца, забезпечуючи комфорт сну.

Важливо: каркас і основу під матрац можна придбати окремо – є сенс, якщо покупець хоче самостійно створити свою ліжко з урахуванням індивідуальних переваг.

 

Типи ліжок

Двоярусне – складається з двох «поверхів», що знаходяться один під одним. Таке ліжко економить вільне місце в кімнаті і відмінно підійде для дітей.

Зустрічається кілька видів двоярусних моделей:

звичайний – класичний варіант, розрахований на двох дітей;

ліжко-горище – на першому «поверсі» такої моделі розташований письмовий стіл з ящиками і шафою, а на другому – ліжко. Подібний варіант істотно заощаджує простір, але має свої мінуси, наприклад, відсутність природного освітлення при роботі за столом (другий ярус ускладнює проникнення світла).

Ліжко-стіл – перший «поверх» складається з двох рівнів: стільниці і ліжка. При відкиданні першого ярусу письмовий стіл опускається, а його місце займає ліжко. Така модель забезпечує двох дітей повноцінним робочим місцем.

Ліжко-диван – при розкладанні сидіння дивана піднімається, утворюючи другий «поверх» ліжка, а потім знизу піднімається підставу з матрацом – перший ярус. Це ліжко хороше для прийому гостей.

Ліжко-спортивний куточок – має одне або два спальних місця, а також оснащується спортивними снарядами: трапецією, кільцями, турником, канатом, мотузяною драбиною і т.д. Така модель дозволяє перетворити дитячу кімнату в спортивний зал.

Ліжко-подіум (ліжко-платформа) – відрізняється від інших моделей тим, що складається з матраца і нерухомого каркаса – подіуму або платформи. Крім спального місця, таке ліжко виконує функцію шафи завдяки вбудованим висувним ящиків і виглядає дуже ефектно. Мінусами подібної моделі є складність монтажу, неможливість переміщення ліжка, великі габарити і висока ціна. Через малу висоту ліжко-подіум не підійде літнім людям.

Важливо: вибираючи ліжко-подіум, варто звернути увагу на наступні деталі:

  • матеріал каркаса – ДСП, дерев’яний брус, фанера, метал;
  • каркас повинен бути оснащений лагами під матрац з певною шириною і кроком – це необхідно для ортопедичного ефекту ліжка;
  • наявність або відсутність підголівників, підлокітників і спинок.
  • спинки

Спинка виконує не тільки декоративну функцію, а й забезпечує зручне положення людини під час сну або перегляду ТБ / читання книг.

З одного спинкою (у головах) – такий варіант не заважає комфортному відпочинку високим людям. Ліжка з однією спинкою зустрічається найчастіше.

З двома спинками – ліжко має закінчений вигляд, але не настільки універсальне, як попередній варіант.

Без спинок – програє в комфорті, естетичності і експлуатаційних можливостях. Таке ліжко можна використовувати, якщо впритул приставити до стіни, проте постійна опора на неї може призвести до пошкодження шпалер. Якщо ж ліжко не прилягає до стіни, то рекомендується вибрати модель з однією спинкою.

Важливо: найкомфортніша спинка-узголів’я – суцільна зі шкіряною вставкою. Ковані і рейкові варіанти, незважаючи на свій привабливий вигляд, менш зручні. В цьому випадку виручать плоскі подушки, які підкладаються під спину. Вони будуть доречні і для суцільних дерев’яних спинок, покритих різьбленням.

 

Матеріал каркасу ліжка

Каркаси з ДСП і МДФ мають спеціальне покриття, що підвищує стійкість до вологи і механічних пошкоджень. Зустрічаються бюджетні – ламіновані каркаси і більш дорогі варіанти, обклеєні шпоном. В останньому випадку ліжко з ДСП візуально не відрізняється від дерев’яної моделі.

Важливо: купуючи ліжко з каркасом з ДСП, слід звернути увагу на екологічний клас цього матеріалу: найбезпечніші – клас Е0 і Е1. Також на місцях зрізу повинна бути кромка, що оберігає їх від вологи, а користувачів – від токсичних випарів.

Варто вибрати більш дорогу модель, що має якісний каркас. При цьому можлива ситуація, коли виробники використовують не тільки низькоякісні матеріали (замість дерева – ДСП, що імітує масив дерева), але і лаки, фарби, просочення, також небезпечні для здоров’я. Вимагайте у продавця сертифікат відповідності і висновок санітарно-епідеміологічної експертизи.

 

Ламелі

Дерев’яні рейки (ламелі) – кріпляться до металевої / дерев’яної рами. Це основа забезпечує хорошу вентиляцію матраца та ортопедичне положення хребта. З іншого боку, загратована основа призводить до деформації матраца – він продавлюється в проміжки між ламелями.

Важливо: відстань між двома ламелями не повинна перевищувати ширину однієї рейки. Чим більше ламелей, тим міцніша основа. Мінімальна кількість ламелей: 15 в одно- і 30 в двоспальному ліжку. Найдовговічніша основа складається з букових ламелей, правда, вона обійдеться дорожче березових рейок.

 

Форма ліжка

Велика частина ліжок має традиційну прямокутну форму. Це оптимальний і практичний варіант, який впишеться практично в будь-який інтер’єр.

Можна зустріти круглі, дугоподібні, овальні моделі – ексклюзивні дизайнерські ліжка. Ці ліжка виглядають дуже ефектно, але коштують дорого і вимагають додаткового простору. До того ж, до таких моделей необхідно шити особливу постільну білизна, а також пледи і ковдри.

 

Розмір ліжка

При виборі ліжка за розміром необхідно враховувати ріст і кількість користувачів, а також вільну площу в приміщенні. Перед придбанням меблів, варто виміряти простір в спальні, куди планується встановити ліжко.

Важливо: часто покупці плутають розмір спального місця і розмір ліжка. Другий параметр завжди буде більше. Тому при виборі моделі слід уточнити ці терміни.

Як правило, довжина спального місця ліжка становить 200 см, хоча зустрічаються моделі довжиною 190, 195 і 220 см.

По ширині спального місця ліжка діляться на три категорії:

односпальні (80-100 см) – зустрічаються в готелях, санаторіях, пансіонатах. Такі ліжка підійдуть для підлітків або гостей;

полуторні (100-150 см) – забезпечують комфортний відпочинок одній людині. На такому ліжку можна поміститися і удвох;

двоспальні (160-200 см) – оптимальний варіант для двох користувачів.

Чим ширше ліжко, тим краще, особливо, якщо мова йде про двоспальні ліжка. Практика показує, що якість сну на вузьких моделях гірше, ніж на більш широких: будь-який рух людини буде будити сусіда по ліжку.

Важливо: для визначення відповідної довжини ліжка, можна скористатися простою формулою: ваш ріст + 10-15 см. Якщо купується ліжко для двох користувачів, необхідно орієнтуватися на ріст найвищого.

Щоб правильно визначити ширину ліжка слід виконати наступне: ляжте на матрац і зігніть руки так, щоб вказівні пальці стикалися один з одним на грудях, при широко розставлених ліктях. Якщо лікті звисають, ширина ліжка недостатня для комфортного сну, який передбачає перевертання з боку на бік.

Слід звернути увагу і на висоту каркаса, від якого багато в чому залежить комфортний відпочинок.

 

Можна зустріти три параметри висоти:

  • 20-30 см – ліжка ефектні на вигляд, але при вставанні і застиланні можуть створювати незручності. Така висота підійде для молоді та людей, які не страждають захворюваннями опорно-рухової системи. Моделі добре вписуються в східний стиль, хай-тек і мінімалізм.
  • 50 см – оптимальний варіант для більшості користувачів (діти, підлітки, зрілі і літні люди).
  • 80-90 см – для деяких людей така висота буде дуже комфортною, у інших викликає неприємні відчуття. Подібне ліжко не підійде людям, страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи.

Низькі ліжка візуально розширюють простір, високі – його звужують.

Важливо: висота каркаса повинна бути такою, щоб верхній край матраца знаходився на рівні колін користувача, який стояв поряд з ліжком.

Найкраще вибирати найбільший розмір ліжка, який поміститься в спальню без шкоди для вільного пересування. Чим більше ліжко, тим зручніше на ньому спати.

Орієнтиром для оптимального вибору можуть стати такі правила:

дистанція між ліжком і іншим предметом меблів, наприклад, шафою або тумбою повинна бути такою: відстань, достатню для вільного відкривання дверцят + 30 см;

дистанція між ліжком і стіною повинна бути не менше 70 см (для вільного проходу, комфортного застилання і прибирання);

ліжко не повинне заважати відкривати і закривати вікно.

Важливо: можна поставити боком до стіни полуторне або двоспальне ліжко, якщо інші варіанти розміщення відсутні. Але це незручне рішення. Кількість деталей в конструкції каркаса повинно відповідати розмірам ліжка. Велике ліжко вимагає більшого числа решіток, перемичок та інших елементів. Розміри каркаса і матраца повинні збігатися, інакше матрац буде весь час сповзати з ліжка, що незручно і з часом може зіпсувати сам каркас.

Ваша корзина