Вітальня – багатофункціональне та універсальне приміщення, де мешканці займаються своїми справами, проводять час із сім’єю та зустрічають гостей. Тому до питання меблювання тут необхідно підходити особливо ретельно. Довгий час у вітальні було прийнято ставити стінку – меблевий гарнітур у вигляді шаф з безліччю різних секцій. Колись він був популярним, але сьогодні у нього зовсім інше становище в дизайні інтер’єру. Розглянемо докладніше, що поставити замість стіни в зал, щоб інтер’єр був стильним і комфортним.
Вбудовані меблі
Такий підхід є оптимальним, якщо речей багато, а кімната не відрізняється габаритами. Меблі, створені спеціально за розмірами вітальні, виглядають дорого і лаконічно, складаючи єдине ціле з навколишнім оточенням і максимально заощаджуючи місце.
Вбудованими можуть бути не тільки шафи, а й стелажі, доповнені телевізором та карнизами для штор.
Модульні меблі
Перед тим, як розбирати раритетну конструкцію, слід розсортувати всі предмети, що зберігаються усередині. Швидше за все, частина з них виявиться непотрібною, тому речі, які віджили свій термін, варто викинути, а для інших знайти нових господарів. Залишиться перекласти все необхідне в нову сучасну систему зберігання, яка подарує відчуття простору, легкості та пожвавить обстановку.
Зазвичай вона складається з кількох секцій, які можна пересувати та з’єднувати на свій розсуд: тумби для телевізора, невеликої шафи та полиці. Щоб меблі виглядали легше, вибирайте світлі тони, підвісні тумбочки чи глянцеві фасади.
Відкриті стелажі
Такі конструкції доречні у сучасних стилях – контемпорарі, лофт, сканді. Тонкі каркаси роблять вітальню більш просторою, як би наповненою повітрям.
Але щоб інтер’єр не виглядав перевантаженим, важливо залишати на відкритих полицях порожній простір, чергуючи книги, сувеніри та домашні квіти, а папери та інші дрібниці прибирати в красиві коробки. Частину конструкції може складати тумба із закритими фасадами.
Підвісна полиця
Стіну, на якій висить телевізор, можна доповнити підвісною полицею в мінімалістському стилі. Але цей варіант підійде лише в тому випадку, якщо у вас є обладнана комора або вистачає інших систем зберігання. Також підвісну полицю можна зробити в квартирі, призначеній для здачі в оренду і яка не потребує габаритних меблів для зберігання у вітальні. Головний плюс цього елемента полягає в тому, що він виглядає легко, не перевантажує простір і заощаджує дорогоцінну площу. Але щось більше, ніж пару книг, квіткових горщиків або фотографій у рамці, ви на цю полицю, на жаль, поставити не зможете.
Тумба
Поціновувачам мінімалізму обов’язково сподобається варіант із тумбою під телевізор замість стінки. Це рішення дуже лаконічне, а якщо ще підібрати глянцеві або світлі меблі в тон стін, то вийде навіть візуально розширити простір. Тумба може бути навісною або на ніжках. Вибирати модель, яка повністю прилягає до підлоги, небажано, оскільки вона виглядатиме громіздко. Якщо тумби для зберігання речей виявиться недостатньо, можна буде обладнати додаткові модулі біля вікна, встановити сервант або шафу-вітрину, обладнати полиці та купити диван з ящиком для речей. Варіантів багато, а вибирати варто виходячи з кількості та габаритів речей, які є у вашому арсеналі.
Шафа-вітрина
Шафи-вітрини будуть виглядати легше і додавати повітря приміщенню за рахунок скляних фасадів. Їх точно оцінять люди, які використовували меблеву стінку для демонстрації великої колекції книг, раритетного посуду, сувенірів, привезених з подорожей, та ін. Є ще один плюс: на відміну від предметів, розташованих на відкритих стелажах, речі в шафі-серванті не будуть покриватися пилом, тому що скло їх захистить. Меблі можна поставити з обох боків від дивана, створивши затишну нішу, або у ТВ-зоні.
Закриті шафи
Якщо при заміні стінки головна мета – зберегти одяг і текстиль, що зберігаються всередині, вибирайте окрему шафу в поєднанні з комодом або тумбою для дрібниць. Розташовуйте її ближче до входу, щоб при відкритті дверей увагу привертав простір вітальні, а не великогабаритна конструкція.
Не меншою популярністю користуються шафи-купе. Для віталень вони часто виконуються із спеціальним місцем під телевізор. Він може ставитися на спеціально відведену полицю або підвішуватися на стіну, залишаючись при цьому в площині шафи-купе.Крім лінійної у вітальні можна поставити кутову шафу-купе. Крім закритих ящиків, відділень та секцій у ній можуть бути передбачені відкриті полиці, куди ставлять елементи декору та рослини.
Якщо у вас все ще стоїть стара стінка, настав час її позбутися. Вибирайте найкращий для себе варіант дизайну та зробіть свою вітальню затишною та просторою. Тепер ви знаєте, що поставити замість стінки.