Дитяча кімната для двох: ідеї меблювання

Поради з підбору мебілів

Сучасний дизайн дитячої кімнати для двох дітей продумують у деталях. Погодьтеся, погано залишати дитину, що підростає, в дитячому ліжечку, якщо її ноги стирчать через просвіти спинки або звисають з дитячого дивана. Декор повинен відповідати швидко мінливим інтересам сина та доньки – у дітей дошкільника та підлітка вони різні.

Приміщення для двох дітей та його дизайн важливо оновлювати за періодами: 

 • для малюка; 
 • кімната дошкільника; 
 • ігрова для дітей молодших класів; 
 • навчальна зона на підлітковий період; 
 • спальня дорослих дівчат (хлопців).

Що важливо враховувати у дитячій?

Дитяча для двох дітейУ школярів повинен бути зручний письмовий чи комп’ютерний стіл. Для кожної дитини відокремлюють свою частину столу, а її особиста зона обладнується полицями та висувними ящиками на відстані витягнутої руки. Обов’язково хороше (але не дуже яскраве) локальне освітлення там, де діти вчать уроки або сидять за комп’ютером.

Певні складнощі викликає кімната дітей різного віку зі своїми потребами та інтересами. Тут потрібне функціональне зонування, де передбачається виділити: 

 • особистий простір; 
 • зону сну та відпочинку; 
 • місце для гри; 
 • вільний прохід; 
 • робочу (навчальну) зону; 
 • кожному своє місце для зберігання речей. 

Облаштування місця для ігор обумовлено віковими особливостями та захопленнями дітей. Різні висувні поверхні, включаючи ліжка, звільняють більше місця для гри в проході. Це актуально для вузької дитячої спальні та кімнати малого метражу. У підлітків, які перестали цікавитися іграшками, це місце згодом заповнить апаратура та тренажери. У великому просторі найпростіше планувати дизайн-проект дитячої кімнати для двох дітей, особливо якщо це доручено спеціалісту. Він реалізує найсміливіші мрії дітей.

Коли сім’я обмежена в засобах, а дитяча занадто мала для креативних ідей, використовують декор своїми руками та компактні меблі. Доречні: 

 • відкидні стільниці; 
 • трансформери; 
 • розкладні дивани; 
 • висувні ліжка; 
 • безліч ящиків у функціональних шафах; 
 • відкриті стелажі, полиці та етажерки, що використовуються як перегородки для зонування простору. 

Дошкільникам не потрібна розширена навчальна зона, але зручний столик, широке підвіконня або відкидна стільниця є обов’язковою. Тут їм буде зручно розглядати улюблені книжки, щось робити чи клеїти з паперу. Відпочинок повинен бути спокійним, в відокремленому місці, щоб увага дитини, що засинає, не відволікалася на сторонні предмети. Оптимальним вважається розстановка ліжок узголів’ям до узголів’я, але не впритул. Доречне двоярусне ліжко, але в теплій кімнаті з низькими стелями дитині нагорі не буде комфортно. Краще відвести відокремлений кут з м’яким світлом подалі від вікна, і бажано, щоб ліжка дітей не були одне навпроти одного.

Дитяча кімната для різностатевих дітей: основні критерії

При створенні гарного дизайну дитячої кімнати для різностатевих дітей необхідно орієнтуватися на стать, вік та особисті уподобання (улюблені кольори, фільми, книги) кожної дитини. Догодити братові з сестрою одночасно, щоб вони не влаштовували сварок за іграшки, ліжка та улюблені шафки, складно. З перших етапів продумування майбутнього інтер’єру дитячої до ремонту радьтеся з обома дітьми та вислухайте побажання кожного. Це стосується будь-яких деталей, починаючи від кольору стін, закінчуючи меблями та великими іграшками на кшталт замку чи казкового будиночка.

В інтер’єрі дитячої варто враховувати особисті пристрасті брата та сестри – їхні улюблені книги, мультики, фільми. Це допоможе створити тематичний дизайн і просто урізноманітнити оздоблення кімнати улюбленими речами. Дизайн має бути досить яскравим, щоб радував обох. Не варто думати, що хлопчикам не подобаються насичені кольори, забарвлюючи їх половину у синій, сірий та коричневий. Інтер’єр сміливо можна розбавляти жовтими, рудими, яскраво-зеленими, бірюзовими, бузковими відтінками. Немає необхідності прив’язувати загальну гаму до гендера, інтер’єр не повинен бути явно «дівчачим» або «хлопчачим».

Методи зонування

При розділенні дитячої кімнати на кілька зон або дві половини для різностатевих дітей можна скористатися різними методами, благо ідей безліч. Найпростіший варіант це колірне оформлення та різні фактури оздоблювальних матеріалів. Також розділити кімнату можна, використовуючи освітлення різної інтенсивності, кожна зона повинна освітлюватися окремо. Стильно виглядають точкові світильники в підлозі на межі між двома половинами кімнати або периметром конкретної зони.Зонування кімнати для різностатевих дітей

На великій площі використовуються більш суттєві методи:

 • Перегородки з ГКЛ (суцільні, східчасті, з нішами та ін.);
 • Розсувні скляні чи пластикові перегородки;
 • Напіварки, арки та колони; штори; стелаж; кімнатні рослини у високих горщиках (варіант лише для дітей старшого віку);
 • Акваріум (не підходить для дитячої, де мешкають малюки).
 • Також для зонування використовуються бордюри, декоративні молдинги, ліпнина. Вибір способу залежить від обраного стилю інтер’єру та габаритів дитячої, в якій проживає одразу двоє дітей.

Зона для сну

Облаштовуючи дитячу кімнату, варто подумати, де діти спатимуть, тим паче важливо вирішити це питання, якщо вони різностатеві. Коли брат із сестрою стануть старшими, кожному потрібен особистий простір. Найпростіше поставити в дитячу два окремих ліжка, а саму кімнату розділити на дві частини за допомогою колірного оформлення, бордюрів, стелажів, розсувних перегородок – все залежить від розмірів дитячої. Ліжка можна розставити декількома способами:

 • Уздовж протилежних стін;
 • Перпендикулярно до стіни;
 • В одному кутку чи протилежних.

Якщо ліжка надто близько, відгородіть їх шторкою, комодом, тумбою. При розміщенні спальних місць в одному кутку ставте ліжка так, щоб діти спали голова до голови. Всі ці варіанти відносяться більше до просторих дитячих кімнат для двох дітей від 18 кв. м.

Якщо площа невелика, простіше придбати двоярусне ліжко, вона займе вдвічі менше місця. При такій покупці є великий ризик, що брат із сестрою посваряться за право спати нагорі, це необхідно вирішити якомога раніше і максимально мирно. Якщо немає можливості домовитися і обидва вперто стоять на своєму, двоповерхове ліжко не найкращий вибір.

Ігрова зона

Думаючи над плануванням дитячої кімнати, необхідно виділити хоча б невелике місце, де двом різностатевим дітям однаково цікаво грати. Якщо підліткам ігрова зона не потрібна, то для брата із сестрою до 7 років ігри є важливою частиною життя. Малюки енергійні, їм потрібно постійно виплескувати дитячий запал, тому краще облаштувати безпечне місце, де можна бігати, стрибати, грати. Іграшки можна поділити за інтересами, наприклад, на половину дівчинки поставити великий ляльковий будинок, а у хлопчика курінь або замок. Також можна облаштувати загальну зону, цікаву для обох.

Коли діти стануть старшими, м’яке покриття в ігровій зоні можна замінити на те, що і в іншій частині кімнаті. Під час ремонту також подбайте про звукоізоляцію підлоги, активні ігри брата із сестрою напевно заважатимуть сусідам.

Підліткам набагато цікавіше проводити час спілкуючись із друзями свого віку, тому ігрову зону можна переробити в щось подібне до вітальні — пуфи для сидіння, можливо, столик, ігрові приставки. 

Зона для навчання

Зона для навчанняДизайн будь-якої дитячої, де живуть різностатеві діти (що саме собою вже складність), також має на увазі наявність навчальної зони. Якщо місця замало, в інтер’єр добре впишеться довгий стіл, за яким буде комфортно обом. Часто така стільниця займає всю стіну. У великих кімнатах можна поставити окремим столом, найкраще знайти місце біля вікна, де більше природного світла. Не варто забувати про зручні стільці та хороше штучне освітлення.

Малята не сидять за уроками, але багато хто любить малювати або щось ліпити, робити аплікації. Щоб не захаращувати і так невелику кімнатку, варто придбати парти-трансформери. 

Зона для зберігання речей

Система зберігання є важливою частиною дизайну дитячої кімнати, де разом проживають двоє різностатевих дітей. Деякі помилково вважають, що у дівчаток, особливо підлітків, набагато більше одягу на відміну від хлопчиків, тому й шафи їм потрібні місткіші. Насправді це часто не так. Якщо розміри кімнати малі, можна поставити одну шафу, розділивши її на дві половини. При цьому фасади можуть мати різне оформлення, а дверцята підписані іменами брата та сестри. Однак по можливості поставте окремі шафи на особистій половині кожної дитини, такий варіант набагато зручніший.

Крім одягу потрібні місця для зберігання іграшок молодших дітей та старших книг. Підлітки часто щось колекціонують, тому можна повісити відкриті полиці на стіни. Також зручно зберігати будь-які дрібниці у висувних ящиках або великих кошиках, які можуть стати частиною дизайну.

Якщо брат чи сестра набагато старші, швидше за все він або вона захоче зберігати цінні чи тендітні речі подалі від молодшої дитини. Допоможуть легкі навісні полиці, куди дотягнеться тільки підліток, або шафки, що замикаються на замок. 

Ваша корзина