Компактне облаштування передпокою. Корисні поради

Поради з підбору мебілів

Входячи до будь-якого будинку, ми в першу чергу потрапляємо до передпокою. Саме він залишає перше враження від відвідування квартири, а воно, як відомо, одне з найважливіших. Звичайно, ми не проводимо в коридорі так само багато часу, як у вітальні, спальні чи кухні, але ми не можемо пройти його, і наш настрій покращується, якщо ми бачимо перед собою затишне приміщення, або погіршується — у протилежному випадку.

Дизайн проект передпокою

Як оформити передпокійОформлення передпокою в квартирі слід починати зі складання плану, незалежно від того, чи проводиться її ремонт, реконструкція чи облаштування нового будинку чи квартири. Це зовсім не означає, що обов’язково потрібно скористатися послугами дизайнера. Перш ніж ухвалити остаточний план оформлення, потрібно розглянути кілька різних варіантів. Не варто приймати до виконання найпершу ідею, яка спала на думку. Як правило, вона не є найуспішнішою. Слід добре обміркувати і зважити. Як пріоритет при розгляді варіантів логічніше орієнтуватися на функціональність і зручність передпокою.

Щодо стилю оформлення передпокою у будинку можна зустріти діаметрально протилежні поради. Частина експертів стверджує, що характер інтер’єру має гармоніювати з рештою будинку. Інші допускають довільне оформлення окремого простору. У цьому питанні будь-які судження мають лише рекомендаційний характер. Зрештою все має вирішувати смак господаря.

Вибираючи вид обробки маленького передпокою, слід використовувати прийоми, які візуально збільшують площу приміщення – використання світлих і легких відтінків, переважання мінімалістичного напрямку, використання вбудованих меблів, застосування глянцевих та дзеркальних поверхонь меблевих фасадів. У крайніх випадках можна взагалі відмовитися від меблів, обмежившись невеликою полицею для взуття та гачками для верхнього одягу. Дизайнери не рекомендують робити передпокій таким, що давить своїм важким кольором, ніби втягує у владу пітьми або царство сутінку. Актуальними вважаються яскраві та соковиті кольори, в які фарбуються великі деталі, наприклад, дзеркало, вішалка чи поличка для взуття. Застосовуються м’які, але соковиті відтінки – рожевий, лавандовий, червоний, зелений та блакитний. Їхня спокійна життєстверджуюча гама викликає ефект радості від приходу додому. 

Меблі для передпокою

Шафа

Для просторих передпокоїв шафа буде саме-те, вона допоможе зберігати як верхній одяг, так і повсякденний, який не помістився в інших шафах. Для передпокоїв найпрактичнішою буде шафа-купе, особливо добре, якщо це буде вбудована модель. Якщо стелі високі, разом із шафою додатково вбудовують антресолі, вони допоможуть зберігати взуття чи зимові речі своїх власників.

Вішалка

Вішалка – це те, з чого все починається (говорять, навіть театр), тому будь-який господар квартири бажає бачити її зручною, практичною, функціональною і звичайно модною. Вішалки є оптимальними меблями для зберігання верхнього одягу в передпокої. Вони компактні, не займають багато місця у приміщенні, але не дуже місткі та не вміщують багато верхнього одягу. Хорошим варіантом буде використання на ньому повсякденного верхнього одягу, а той, що носиться рідше, зберігати в шафі.

Тумба для взуття в передпокій Тумби для взуття

Тумби чудові меблі для зберігання взуття, адже завдяки спеціальним полицям вони компактно на ньому розміщуються, не займаючи місце на підлозі. Для передпокоїв пропонують, крім тумб для взуття, ще й етажерки, спеціальні полиці та підставки. Якщо дозволяє місце можна придбати тумбу закритого типу у вигляді комода, де крім поличок для взуття будуть невеликі скриньки або полички для різних дрібниць (ключі, рукавички, сумки, засоби для взуття і т.д.).

 

Дзеркало

Може розташовуватися на дверях шафи, може розміщуватися над комодом або тумбочкою, але бажано його краще повісити на вільній стіні так, щоб бачити себе на повний зріст.

Пуфи або невеликі лавки

Чудові меблі для зручності, адже буде набагато зручніше одягнути взуття сидячи на м’якому стільці, пуфику або лавці. Для передпокоїв виробники виготовляють практичні моделі з скринькою або полицями всередині, щоб меблі були максимально функціональними.

Як облаштувати маленький передпокій у квартирі

У багатоквартирних будинках з однією або двома житловими кімнатами зазвичай передпокій передбачений зовсім невеликий. Головне завдання у такій ситуації – знайти для всіх основних речей місця. Необхідний мінімум: 

Вішак в передпокій

 • не можна обійтися без вішалки біля вхідних дверей, хоча б для 2-3 предметів верхнього одягу кожного мешканця квартири;
 • якщо такої можливості немає, підійде «вішалка-нога», а також декоративні гачки на стіні, навісна модель та інші ідеї;
 • обов’язково поставити невелику галошницю та організувати куточок для брудного взуття; 
 • дуже корисною буде полиця, кошик чи ящик для дрібних, але важливих речей; невеликий столик чи консоль для того, щоб поставити сумки; 
 • лавочка або пуф, щоб одягати взуття сидячи; 
 • маленький килимок на гумовій основі, який необхідний, коли людина заходить до будинку у мокрому чи брудному взутті. 

Якщо в маленькій квартирі взагалі немає місця для передпокою, то килимок допоможе розмежувати простір між зоною біля вхідних дверей та житловими кімнатами.

Облаштування вузького передпокою

Щоб простір у вузькому приміщенні був комфортним та зручним, фахівці рекомендують дотримуватися при розміщенні меблів наступних правил: 

 • прохід завжди повинен бути вільним, шириною не менше 90 см; 
 • в обробці стін та меблів застосовувати лише світлі відтінки; 
 • довгий коридор можна поділити на зони за допомогою оздоблювальних матеріалів (поєднання дерева та фарбування), кольору стін, арок або перегородок; 
 • для декору рекомендується розвісити на стінах фотографії чи картини, які можна помістити у ніші з підсвічуванням; 
 • для розширення простору слід використовувати дзеркала, можна у рамі чи великим полотном; 
 • для зберігання речей краще використовувати вбудовані шафи (якщо є ніші), невеликі комоди або вузькі шафи-купе із розсувними дверима; 
 • якщо дозволяє висота, то під стелею роблять антресолі; 
 • для обробки використовуються матеріали з дрібним орнаментом (плитка, ламінат, шпалери, лінолеум).

 

Ваша корзина