Куди та як поставити шафу

Поради з підбору мебілів

Шафи для білизни, одягу та інших речей займають багато місця та обтяжують інтер’єр, але без них не обійтись. Чим більше місць зберігання, тим легше дотримуватися порядку в будинку. Щоб успішно вписати цей предмет меблів в обстановку, потрібно серйозно поставитися до вибору кольору і матеріалу і подумати над місцем розташування шафи. 

Загальні принципи розміщення меблів

Шафа, звичайно, потрібна у кожному будинку. Але всі вони – білизняні, вбиральні, книжкові часом бувають надто громіздкими, «крадуть» простір і обтяжують інтер’єр. Давайте подумаємо, як цього уникнути. Але спочатку згадаємо загальні принципи розміщення меблів у кімнаті, які стосуються не тільки шаф.

 • Завжди починайте зі складання плану. Усю ситуацію треба планувати заздалегідь. Тоді вам буде легше вирішити питання, де поставити шафу.
 • Залишайте достатньо вільного місця для пересування по кімнаті.
 • Для меблів з дверцятами і висувними ящиками залишайте попереду достатньо місця.

Як поставити шафу в кімнаті?

 • Від стіни до стіни

Розміщення шафи від стіни до стіниЯкщо встановити шафу вздовж усієї суцільної стіни, це зробить її невід’ємною частиною приміщення. Шафа сприйматиметься як стіна. Бажано, щоб вона була до стелі, а стик між ними можна оформити стельовим карнизом.

Щоб шафа не виділялася, її оснащують дверима в колір інших стін. Втім, двері (всі або частина) можуть бути і дзеркальними, що дозволить візуально розширити приміщення.

 • Формування алькова

Якщо поставити вздовж стіни дві однакові шафи, залишивши відстань між ними, вийде неглибокий альков. У спальні в нішу встановлюють ліжко узголів’ям або туалетний столик з дзеркалом. У вітальні альків між шафами може бути використаний для створення фальшкаміну, обладнання ТВ-зони, розміщення міні-офісу та ін.

Така ж ніша вийде, якщо поставити шафу з невеликою відстанню до протилежної стіни. Тут важливо, щоб наповнення алькова точно відповідало його розмірам. Це дозволить створити єдину композицію, завдяки чому шафа не буде виглядати як чужорідний обтяжуючий елемент.

 • По обидва боки від отвору

Ділянки з боків від віконних та дверних отворів часто мало задіяні. Установка шаф у цій зоні є дуже практичним рішенням. Над отвором можна монтувати антресоль, яка стане свого роду містком, що з’єднує дві шафи в єдине ціле. Під вікном таким елементом, що з’єднує, може стати лава з м’яким матрациком.

Якщо шафи встановлюються біля дверей, отвір заглиблюється. Шафи сприймаються як архітектурна особливість приміщення та не створюють візуального захаращення.

Поради як розмістити шафуЗа бажання можна звести перегородку, що розділяє шафу і область отвору. Гардероб вбудовується в нішу, що вийшла.

 •  У ніші

Одна чи дві шафи заглиблюються у спеціально створені ніші та залишаються майже непомітними. Виступи, що виникли в результаті формування ніш, можуть бути оформлені у вигляді фальшкаміну, ТВ-стіни та ін.

 • Міні-гардеробна

Якщо дозволяють розміри приміщення, особливо коли справа стосується спальні, краще буде побудувати невелику вбиральню. Це зручніше, практичніше і явно привабливіше важких та громіздких шаф.

Замість установки кількох довгих шифоньєрів можна відрізати шматок приміщення і зробити  – сама кімната при цьому залишиться легкою та світлою.

Інтер’єрні хитрощі при розміщенні шаф

Шафа-перегородка – ще один спосіб зробити його частиною інтер’єру. Такі шафи відкриваються з двох боків і поділяють кімнату на дві частини. Тут краще вибирати вузьку та довгу модель. Якщо залишити вузький прохід, у вас буде дві невеликі кімнати. Велика глибока шафа для цієї мети не підійде, вона створить лише непотрібну перешкоду.

Щоб інтер’єр з шафою виглядав гармонійним, поєднуйте різні матеріали за фактурою: скло та дерево, метал та шкіра, фарфор та рослини. Якщо у ваші плани не входить обов’язково сховати шафу, то поєднуйте матові та глянцеві поверхні, зробіть ефектну фурнітуру. Не обставляйте кімнату монотонними меблями, це наводить тугу. Поєднуйте кольори, грайте відтінками.

Важливі правила місця для шафи

 • Постарайтеся між шафою та стелею залишати простір щонайменше 15 сантиметрів.
 • Не ставте шафу біля батареї: вона почне розсихатися та розшаровуватися.
 • Серед порожньої довгої стіни самотня шафа виглядатиме як зайва деталь.
 • Серед кімнати він теж не доречний, якщо це шафа-перегородка.
 • Чорна шафа, щоб вона не нагадувала труну, необхідно забезпечити яскравими аксесуарами.
 • Щоб уникнути відчуття захаращеності, не розташовуйте біля шафи тумбочки, банкетки та інші дрібні предмети меблів, нехай простір біля нього буде вільним.
 • Звичайно, корпус шафи не перегороджує двері, коридор, прохід в інше приміщення.
Ваша корзина