Ліжко з м’яким узголів’ям – переваги та недоліки

Поради з підбору мебілів

Створення ідеального спального місця – завдання, яке без гарних меблів не вирішити. Головну роль в кімнатах відпочинку однозначно грають м’які ліжка. Від його зовнішнього вигляду залежить весь інтер’єр кімнати, під нього підбираються інші меблі: тумби, пуфи, шафки та інші аксесуари. Ліжко має не тільки красиво виглядати, але й бути зручним та комфортним.

Якщо ви є шанувальником комфортного інтер’єру, варто звернути увагу на ліжко з м’яким узголів’ям, яке підійде тим, хто любить проводити час у ліжку – читати, працювати, снідати. При цьому узголів’я може бути невеликим, пропорційним ліжку і невисоким або бути окремим елементом декору, що не є частиною корпусу ліжка. Оббивка може виконуватися з тканин одного тону з покривалом, що вважається класикою рішення, або є окремим яскравим акцентом, який стане основною частиною інтер’єру.

Функціональні особливості

Ліжко з м'якою спинкою: вибираємо найкращеМоже здатися, що ліжко з м’яким узголів’ям незручне і занадто масивне для інтер’єру. Це не так: сучасні моделі є ергономічними та функціональними, у них є:

  • ящики для зберігання білизни;
  • підйомні механізми;
  • знімні чохли, що дозволяють спростити догляд за меблями.

Високе узголів’я з оббивкою чудовий засіб підвищити шумоізоляцію, що в сучасних будинках з тонкими стінами дуже актуально. Спинка з тканинною оббивкою перешкоджатиме поширенню звукових хвиль.

М’яке узголів’я дуже зручне, дозволяє комфортно розташуватися в ліжку. Варіанти форми можуть бути різні – від строгих і графічних, до фігурних, м’яких. Є узголів’я з полицями, їх зручно використовувати, коли в кімнаті мало місця для тумби, а є необхідність тримати під рукою деякі важливі речі – окуляри, книгу, смартфон.

Переваги “м’яких” ліжок

Завдяки тому, що наповнювач має і тканинну або шкіряну оббивку, практично повністю виключається можливість вдаритися головою під час сну (особливо актуально для маленьких дітей і літніх людей). А ще в такому ліжку зручно сидіти напівлежачи: читаючи книгу, дивлячись ТБ або зависаючи в телефоні. Підкладати подушку під спину – не потрібно. Адже спинка сама по собі м’яка.

Зрештою, вагомий плюс м’якого узголів’я – висока теплоізоляція. Це особливо актуально, якщо стіна за ліжком виходить на вулицю і в зимовий період відчутно холодна. М’яке узголів’я захистить вас від крижаної стіни і зробить перебування в ліжку значно комфортнішим.

Недоліки

На жаль, за всі плюси доводиться платити. Зі значних мінусів ліжок з м’яким узголів’ям це габарити (ліжко займає на 5-10 см більше, ніж “звичайне”, що буває критично в невеликих квартирах), а також швидке зношування самого узголів’я. Згодом тканина стирається, шкіра може розтріскуватися. Страждає і сам наповнювач, втрачаючи свою форму.

Наповнювач

М’яке узголів’ям має на увазі наявність наповнювача. Раніше при виготовленні таких конструкцій, які можна зустріти у старих виробах із масиву дуба, використовували поролон, ватин. На сьогоднішній день вибір наповнювачів значно ширший, він залежить від виробника та вартості ліжка. Вибирати наповнювач варто виходячи з ваших переваг:Переваги та недоліки ліжка з мякою спинкою

  • пінополіуретан (ППУ) – сучасний та демократичний за ціною. Легкий, добре тримає форму, зносостійкий, пружний. Відрізняється тим, що навіть при постійному упорі на узголів’я легко прийматиме початковий стан;
  • поролон – у порівнянні з попередніми поколіннями також підвищив зносостійкість. Один із найдешевших варіантів;
  • синтепон – не надто об’ємний, дешевий. Синтепон швидко зношується, волокна втрачають пружність;
  • холофайбер – сучасний гіпоалергенний наповнювач із демократичною вартістю. Якщо підголів’я у вигляді подушок, це оптимальний варіант;
  • латекс – природний та екологічний матеріал із гіпоалергенними властивостями. Добре тримає форму, зносостійкий.

У сучасному виробництві для виготовлення ліжка з масиву часто використовується формовий ППУ. Суть у тому, що наповнювач формують під заготівлю узголів’я, що робить такий варіант чітко підігнаним під габарити рами. Замінити таку формовану деталь буде проблематично і самостійний ремонт не рекомендується.

Для любителів майструвати та ремонтувати своїми руками часто рекомендують застосовувати ватин, синтепон та поролон. Ці матеріали дешеві, але термін придатності у них значно коротший, ніж у більш сучасних рішень. Крім того, якщо наповнювач низької якості, він може стати розсадником для пилових кліщів та затримувати надлишок вологи.

Як продовжити життя ліжка з м’яким узголів’ям?

Виробники рекомендують для кращої збереженості м’якого узголів’я щотижня пилососити його, а при сидінні на ліжку підкладати під спину подушку. Втім, навіть при акуратному використанні узголів’я може пошматуватися. Цілком резонно виникає питання придбання нового ліжка. Що дуже накладно… якщо це ваш випадок, рекомендуємо розглянути альтернативний варіант – перетягнути ліжко новою оббивкою.

Якщо ліжко має оббивку по всьому периметру, може виконуватися комплекс робіт – коли оббивку змінюють і на царзі, і на узголів’ї. Або перебиваються лише окремі елементи.

Ваша корзина