МДФ чи ДСП. Що краще?

Поради з підбору мебілів

МДФ та ДСП сперечаються між собою вже дуже давно. Тут неможливо однозначно сказати, з чого краще замовити меблі та вказати на переможця та переможеного. Адже все залежить від кожного конкретного випадку: мети (що хочете придбати?), призначення (у яке приміщення і хто користуватиметься?), бюджету (сума, яку ви заклали у свій особистий кошторис із позначкою «на меблі»?) і, звичайно ж, побажань на вигляд (як має виглядати майбутнє виріб?). Обидва матеріали давно і успішно використовуються в будівництві та оздобленні приміщень.

МДФ – особливості матеріалу

МДФ – Medium Density Fibreboard. Транслітерація звучить як “деревноволокниста плита середньої щільності”. Виробництво МДФ побудовано таким чином: дрібнодисперсна деревна стружка (технологічна тріска) пресується під дією високого тиску та температури. Як сполучний компонент використовуються тільки натуральні речовини: лінгін (деревна смола) або парафін.

Вже з опису процесу виробництва стає зрозуміло, що головна перевага МДФ – саме екологічність. І це справді так! У процесі експлуатації МДФ не виділяє зовсім ніяких шкідливих для людини і тварин домішок. Це міцний меблевий дерев’яний матеріал, що має, водночас, високу щільність. Завдяки цьому плита надійно тримає фурнітуру кріплення і отвори не кришаться. МДФ легкий у обробці. З нього можна виготовляти гнуті фасади і виконувати фігурне фрезерування, чим може похвалитися далеко не кожен матеріал.

МДФ має безліч варіантів обробки: плівки ПВХ будь-яких кольорів і текстур, високоглянцеві плівки і емалі, обробка шпоном і масивом натурального дерева. Навіть найвибагливіший покупець знайде те, що шукає.

МДФ програє ДСП у вартості, та програє серйозно. Це можна назвати єдиним серйозним мінусом. Але це цілком виправдано, оскільки МДФ прослужить вам набагато довше і виглядатиме так, ніби його купили щойно.

Особливості МДФ

ДСП – особливості матеріалу

ДСП – деревно-стружкова плита, сировиною для якої служать тирса, стружки, пил. Як сполучний компонент у випадку з ДСП виступають формальдегідні смоли. ДСП широко використовується в меблях і показує себе з добрих сторін. Звичайно, якщо він відповідає високим стандартам якості.

ДСП безпечний тільки в одному випадку: якщо він якісно та безшовно заламінований (покритий плівкою)! Тільки за цієї умови ви можете спати спокійно, не побоюючись за своє здоров’я та здоров’я своїх близьких.

Літера «Л» на початку абревіатури вказує на те, що ДСП ламіноване. Плівка не тільки захищає плиту від вологи та інших зовнішніх впливів, але й перешкоджає виділенню формальдегіду у зовнішнє середовище.

Існує класифікація безпеки ЛДСП, заснована на концентрації формальдегіду:

  • Е1 – клас емісії формальдегіду, який вважається безпечним для виробництва меблів (така плита виготовлена ​​за Європейськими стандартами;)
  • Клас Е2 – категорично заборонений для використання у виробництві дитячих меблів;
  • Клас Е 0,5 також відповідає Європейським стандартам якості. Однак у його використанні не завжди є потреба, оскільки плівка перешкоджає випаровуванню шкідливого з’єднання;
  • E 3 – категорично заборонено для використання у виробництві.

При покупці меблів обов’язково цікавтеся класом безпеки у продавця та вимагайте сертифікати.

ДСП особливості

Що міцніше – МДФ чи ДСП?

МДФ щільніше не лише ДСП, а й цільного масиву. Цей матеріал не боїться високої вологості, тому підходить для використання у ванній або кухні. МДФ більш гнучкий матеріал, тому з нього роблять меблі складних обтічних форм. На ньому також добре виходять глибокі фрезерування та малюнки через дрібнодисперсну структуру та високу щільність.

ДСП менш міцний, ніж масив та МДФ. У ванних кімнатах і на кухні його використовувати не рекомендують, оскільки через порізи та відшарування на плівці волога може проникати всередину. Це викликає набухання, зміну форми та ще більше знижує міцність.

Що складніше піддається обробці ДСП чи МДФ?

Як і у випадку із щільністю, за цей параметр відповідає сировина, що використовується при виробництві. Так як ДСП складається з цільних стружок, то воно дуже погано піддається тонкій обробці – всі лінії розпилу, що не є прямими, можуть призвести до утворення сколів.

Так як для створення МДФ використовується дрібнодисперсна сировина, то це відбивається на структурі матеріалу, яка більш однорідна та щільна. Цей матеріал легко переносить будь-який вид обробки – розпил, фігурне різання або фрезерування.

Яка плита більш стійка до вологи ДСП або МДФ?

У чистому вигляді плита ДСП дуже погано переносить вплив вологи – при намоканні її основа активно починає вбирати воду і може збільшити свій обсяг приблизно на 30%. Дещо краще з вологостійкістю у ЛДСП – ламінат сам по собі не боїться води і здатний досить довго чинити опір намоканню, тому його часто використовують для створення стільниць бюджетного класу.

Він добре себе зарекомендував, але при псуванні зовнішнього покриття всі недоліки виявляються повною мірою – якщо до плити просочується вода, вона активно вбирається.

Який матеріал має більшу вогнестійкість ДСП або МДФ?

Обидва матеріали в чистому вигляді є горючими, причому МДФ у цьому випадку навіть дещо програє, так як спалахує легше і швидше за ДСП. Для надання матеріалам вогнетривких властивостей їх додатково обробляють антиперенами, але в будь-якому випадку горючість МДФ вище.

Ваша корзина