На чому не можна економити при купівлі меблів

Поради з підбору мебілів

Кожен власник заміського будинку або ж міської квартири чудово знає наскільки важливим і відповідальним є покупка меблів. Це пояснюється кількома аспектами. По-перше, меблі повинні доповнювати дизайнерський задум інтер’єру і ідеально «вписуватися» в кожну конкретну кімнату, створюючи комфортну, затишну і спокійну атмосферу. По-друге, вони повинні бути максимально зручними, ергономічними і функціональними. Крім усього перерахованого вище, важливим аспектом є термін експлуатації меблів, який безпосередньо залежить від якості складання виробів і матеріалів, використовуваних для її виготовлення.

На що слід звернути увагу при виборі меблів, і на чому не варто економити?

Якість матеріалу

Найважливішими характеристиками будь-яких меблів є екологічність, надійність, міцність і довговічність матеріалів. Тому купувати дешеві вироби часто «собі дорожче», адже токсичні компоненти можуть дуже згубно позначитися на здоров’ї, а низька якість збірки або сировини призведе до швидкої втрати привабливості або цілісності конструкції, яку доведеться міняти. В обох випадках результатом є фінансові втрати.

Оцінювати використовувані матеріали слід з розумом. Фахівці вважають, що відчутно кращим вибором є найбільш дорогі вироби категорії «Економ», ніж найдешевші моделі класу «Еліт».

Функціональність

Необхідно пам’ятати, що в недорогих диванах зазвичай відсутні відсіки для зберігання, а стандартний ящик для білизни зможе вмістити стільки ж білизни, скільки тумбочка аналогічних розмірів. Варто звернути увагу і на підлокітники дивана, так як часом в них можуть бути вбудовані книжкові полички, а це означає, що будь-яка вбудована ємність позбавляє вас від необхідності покупки нової шафи або тумби.

Бренди та репутація виробника

На чому не варто економитиСлід розуміти, що в рядових меблевих салонах, як правило, більшість виставлених виробів – це продукція економ-класу або ж середнього цінового сегменту. Їх можна помацати і протестувати прямо на місці, після чого відвезти додому. Що до елітних меблів класу «Преміум», то їх зазвичай доводиться замовляти по каталогу, а тому можливості оцінити якість на місці просто немає. В такому випадку оптимальним рішенням є вибір, заснований на репутації виробника і відгуках реальних покупців.

Рекомендується віддавати перевагу продукції брендів, які добре відомі і розрекламовані. Зрозуміло, таке придбання буде коштувати дорожче, однак ім’я торгової марки є певною гарантією якості. Імениті бренди завжди дорожать своєю репутацією, а тому не економлять на матеріалах, наповнювачах, декорі або фурнітурі. До того ж, вони зазвичай надають свою фірмову гарантію на кілька років.

Фурнітура

Сьогодні в моді багатофункціональні меблі, велика частина яких являє найрізноманітніші моделі-трансформери. Купуючи подібні вироби, слід особливу увагу приділяти якості та надійності механізмів трансформації. 

Що до звичайних меблів, то тут не зайвим буде переконатися в якості фурнітури, яка безпосередньо впливає як на презентабельність і привабливість меблювання, так і на зручність її використання. До того ж, за низької якості дверних ручок, розсувних дверей, петель, гачків і іншої фурнітури можна сміливо судити про всю конструкцію виробу, а також про ставлення виробника до споживача.

Упакування

Поставка диванів-ліжок і шаф економ-класу здійснюється зазвичай в розібраному вигляді, і їх упаковка обмежується коробкою з картону або поліетиленовою плівкою, які зможуть захистити тільки від бруду і пилу, що накопичилися під час транспортування. Меблі, виготовлені за кордоном, особливо найдорожчі, зобов’язані бути добре упаковані, інакше можуть виникнути певні неприємності. Будь-яка імпортна фабрика має свій власний стандарт упаковки. Але при далекому транспортуванні варто перестрахуватися і зробити замовлення на додаткову упаковку, що ніколи не буде зайвим. Звичайно, вартість такого транспортування різко зростає, але це абсолютно виправдано, особливо в тому випадку, якщо ви робите покупку дорогих меблів. В іншому випадку вам може знадобитися допомога реставратора або, що ще гірше, чекати кілька місяців, поки вам не надішлють нову ніжку дивана замість раптово поламаної під час перевезення. А потім отримати таку бажану ніжку, але, на жаль, трохи іншого відтінку або навіть кольору.

Професійний сбір меблівПрофесійна збірка

Більшість предметів меблів можна зібрати самостійно, не вдаючись до допомоги професіоналів. Однак, купуючи продукцію економ-класу може трапитися так, що деякі деталі потрібно виправляти прямо на місці: вирізати отвір під витяжку або мийку, підганяти двері по висоті і т.д. Одна невірний дія, вчинена вами, і негайно виникають непередбачені витрати. Тому в таких ситуаціях краще скористатися послугами висококваліфікованого збирача меблів, який максимально точно і професійно виконає всю покладену на нього роботу.

Ваша корзина