На що звернути увагу при виборі книжкової шафи?

Поради з підбору мебілів

Книжкова шафа – це меблі, яка є практично кожному будинку. Вона є незамінною для тих, хто любить читати. Книжкова шафа може допомогти функціонально розташувати всі книги і забезпечити необхідні умови їх зберігання. Крім того, правильно підібрана книжкова шафа може прикрасити будь-який інтер’єр.

Книжкова шафа – це меблі, основним призначенням якої є зберігання книг та іншої друкованої продукції. Будь-яка книжкова шафа для будинку має дуже багато поличок середнього розміру. Це досить компактні моделі, які зазвичай мають більшу висоту.

Книжкова шафаОсобливістю стандартної книжкової шафи є те, що вона складається з двох частин. Одна частина завжди має скління. Там, як правило, розміщують найдорожчі і рідкісні книги, які вимагають певних умов зберігання. Засклена частина, як правило, розташовується зверху.

Нижня частина зазвичай не має скління. У ній зберігаються звичайні книжки, журнали і газети, які не володіють особливою цінністю. Всі книжкові шафи відрізняються за зовнішнім виглядом в залежності від оформлення, але всі вони мають загальну черту- книжкові полиці. Деякі з яких є вищими, а деякі – низькими і вузькими.

Якою повинна бути книжкова шафа

Наповнення шафи

Висота книжкових полиць не повинна бути менше 21 см. Ідеально, якщо висоту можна регулювати. Слідкуйте, щоб відстань між зрізом книги і розташованої вище полицею було не менше 1,5 см.

Глибина зазвичай становить 15-25 см. Цього вистачає для одного ряду книг. Товщина полки принаймні 2 см, а довжина не більше 1 м – необхідна умова, щоб вона не прогиналася під вагою книг. Зверніть увагу, що мова в даному випадку йде про полиці для стандартних книг, якщо у вас незвичайні екземпляри великих розмірів, враховуйте це.

Матеріал виробу

Меблі з масиву дерева – це завжди довговічні предмети обстановки. Тому обходьте стороною ДСП, МДФ, пластик. Книжкова шафа з дуба, бука або ясеня зможе витримати вагу великої кількості книг, а екологічність матеріалу збереже ваше здоров’я. А ще книги куди краще виглядають і відчувають себе серед дерева! Тому книжкова шафа – це традиційно дерев’яний виріб.

Дизайн і модель

Модель книжкової шафи вибирайте виходячи із загального оформлення кімнати і наявного простору. Якщо місця мало – зупиніть увагу на кутових або навісних моделях. Вони економлять корисну площу і часто мають цікавий креативний дизайн. Для великої кімнати підійде традиційна пряма книжкова шафа.

Зручність

 Купуйте таку шафу, щоб можна було дотягнутися до будь-якої книги навіть на верхній полиці. Якщо хочеться придбати меблі вище – задумайтеся про покупку пересувної драбини.

Ваша корзина