З початком навчання починається новий захоплюючий етап в житті кожної дитини, який вимагає повної зміни дитячої кімнати школяра. У нашій статті ми розкажемо як правильно оформити і зонувати приміщення, організувавши зону для відпочинку, ігор і навчання.
Кольорова гама кімнати
Для того, щоб дитині було завжди комфортно перебувати в кімнаті, грамотно підберіть колірну гамму. Важливо: виберіть спокійні м’які відтінки, вони не будуть відволікати дитину від її справ, яскраві ж кольори підійдуть для того, щоб розставити акценти. Ними можуть стати кольорові подушки, постери, штори, килими, світильники. Згодом, змінивши колір аксесуарів, можна повністю змінити настрій в кімнаті, не купуючи при цьому нові меблі і не роблячи ремонт.
- Блакитний колір. Більшості дітей він приємний. Діти люблять його за те, що він здатний знімати напругу і заспокоювати, для школяра це просто необхідно.
- Зелений колір. Мабуть, один з найбільш сприятливих квітів для людини. На дітей шкільного віку він впливає позитивно: сприяє їх активності, пізнавальної діяльності. Особливо важливо і те, що це колір стимулює розумову діяльність дитини.
- Жовтий колір. Колір спокою. Жовтий колір допомагає учням зосередитися на виконанні якого-небудь завдання, зокрема, на виконанні домашніх завдань.
- Червоний колір. Використовуваний в дизайні кімнати школяра в якості акценту, колір здатний активізувати сили, підвищуючи посидючість.
- Білий колір. Здатний заспокоїти надмірно активного дитини. У великій кількості білий колір може провокувати зневіру.
- Коричневий колір. Відмінно впливає на концентрацію уваги, дитина не буде відволікатися на дрібниці. Може спровокувати депресію, якщо його багато.
Вибір меблів
Стіл і стілець для навчання повинні відповідати віку і росту дитини, інакше йому доведеться сидіти в незручній позі, що може привести до проблем з поставою і зором.
Обов’язково візьміть того, хто буде сидіти потім за цим стільцем, з собою в магазин і проведіть, так звану, «примірку». Стіл підходить дитині, якщо край знаходиться на рівні грудей сидячої дитини, а ноги стоять під прямим кутом. Оптимальна глибина робочої поверхні повинна становити не менше 60-80 сантиметрів, а ширина – 120-160 сантиметрів.
Стілець краще вибирати анатомічний, що повторює силует дитячої спини, і зростаючий з дитиною аж до старших класів. Правильно обрані меблі дозволять уникнути поширених захворювань, таких як сутулість, сколіоз і поганий зір.
Освітлення
Гарне освітлення не менш важливо, ніж якісні меблі. Робочий стіл краще всього поставити біля вікна, а крім основного джерела світла використовувати додаткові. Настільна лампа для виконання домашнього завдання в темний час доби вбереже зір вашого чада.
Важливо правильно вибрати лампочку в світильник. Наприклад, при більш теплому жовтому світлі очі швидко втомлюються. А лампа з холодним кольором (більше 4000 К) буде занадто різкою. Тому краще вибирати лампи теплого білого світла (ЛТБ) – максимально наближеного до природного освітлення.
Зонування дитячої кімнати
Розумний розподіл площі кімнати на зони додасть дитині зосередженості і дозволить їй сконцентруватися на певній справі. Тому зонування приміщення – важлива частина ремонту дитячої кімнати школяра.
Зона для навчання
При покупці меблів для дитячої кімнати головною потребою школяра є, звичайно ж, робочий стіл. У сучасних реаліях комп’ютерний стіл не менш важливий, ніж письмовий, але щоб не займати вільний простір кімнати, ми рекомендуємо поєднати два в одному. Підберіть зручний стіл з висувними шухлядами і декількома поличками. Можливо, він буде досить великим, але дитині не буде за ним тісно.
Оборудуючи робочу зону в сучасній кімнаті школяра, заздалегідь плануйте достатню кількість полиць і шаф для книг. З кожним навчальним роком їх кількість буде тільки збільшуватися, тому практичніше заздалегідь продумати місце для їх розміщення.
Стілець для школяра – це дуже важливий елемент. Так як дитина буде проводити на ньому більшу частину свого часу, за приготуванням уроків. Стілець повинен бути не тільки красивим, але і зручним і відповідати основним параметрам.
Ігрова зона
Школярі продовжують грати до 5-7 класу, тому позбавляти дитину достатнього простору для ігор не можна. Добре, якщо ігрова зона матиме м’яке і приємне підлогове покриття, де дитина зможе спокійно фантазувати і грати прямо на підлозі.
Зона для відпочинку
Навіть якщо основна частина дитячої кімнати оформлена в яскравих фарбах, для декорування зони відпочинку використовуйте більш м’які, спокійні і теплі тони. Прекрасно підійде трав’янисто-зелений, бежевий, небесно-блакитний і т.п.