Основні переваги меблів із ДСП

Поради з підбору мебілів

Не має значення, чи вирішили ви зробити масштабний ремонт, оновити кухню або спальню або ж просто поміняти набридлу шафу або столик, перед вами постає питання: які меблі придбати? Сьогодні вибір меблевих магазинів та матеріалів, з яких виготовляють меблі, просто величезний.

Про меблі з ДСП багато сперечаються: деякі вважають її ідеальним варіантом через недорогу вартість, інші заявляють, що вона не екологічна, не довговічна, і тому не варто купувати її для свого будинку. Сучасне виробництво ДСП є ідеальним варіантом для найдешевших меблів. Перші зразки ДСП були отримані в середині 20 століття на території Сполучених Штатів. 

Як виглядає ДСП та з чого її виробляють? Цей матеріал має безліч переваг, таких як щільність, гарна якість, висока надійність і швидкість у виробництві. При цьому, матеріал легкий і дозволяє створювати різні варіанти меблів. Саме тому меблі, виготовлені з ДСП, користуються великою популярністю. 

Що таке ДСП? Це деревно-стружкова плита, яку виготовляють з деревних стружок, отриманих у процесі деревообробки. У стружку додають смоли та склеювальні речовини, а потім пресують.

Переваги меблів із ДСП:Переваги та особливості меблів з дсп

  • невисока вартість: навіть оригінальні дизайнерські меблі з ДСП коштуватимуть дешевше за аналогічні вироби з пластику, металу, масиву або МДФ;
  • універсальність: з ДСП можна виготовляти різні меблі (столи, стелажі, полиці та ін.);
  • швидке виробництво: навіть якщо купувати меблі на замовлення, не доведеться довго чекати на готові меблі;
  • різні колірні рішення: часто виготовляють меблі із ДСП яскравих кольорів – червоного, синього, зеленого та ін;
  • відносно легка вага: це спрощує транспортування, переміщення, збирання меблів;
  • термін служби щонайменше 10 років;
  • стійкість до гниття, цвілевих та грибкових утворень;
  • красивий зовнішній вигляд: меблям з ДСП можна не тільки надавати потрібний колір – їх можна декорувати різними способами;
  • просте виробництво: за рахунок цього можливість випуску бракованих виробів невисока;
  • стійкість до дії температурних перепадів: на відміну від дерева ДСП завжди зберігає первозданну форму незалежно від температури у приміщенні. Це забезпечується обробкою поверхні на стадії виробництва за допомогою ламінування чи покриття шпоном. При цьому зовнішній вигляд меблів нагадує деревну текстуру певного кольору, що надає естетичності.

Є ще один вид плит, які часто використовують при виробництві меблів. Це ЛДСП – ламінована деревно-стружкова плита. На перших етапах вона створюється так, як і ДСП. Але потім її поверхню шліфують та обробляють спеціальними речовинами, покривають ламінатом.

Переваги ламінованого ДСП

Переваги лдспБільшість сучасних меблів, таких як комп’ютерний та письмовий стіл, пенали, тумби, шафи та інше, виготовляють із ЛДСП. Подібний матеріал є екологічно чистим та безпечним для життя та здоров’я людини. На поверхні матеріалу є спеціальна плівка, що складається з полімерів, які забезпечують екологічну безпеку меблевих виробів. Подібна плівка створюється на основі паперу, який рівномірно просочується меламіновими смолами. Ламіноване ДСП має тверду та міцну поверхню, яка стійко переносить вплив вологи, розчинників, підвищених температур, тиску тощо.

При створенні ламінованих плит, що використовуються для виготовлення книжкових шаф та інших меблів, застосовують деревину високої якості. Смола, якою просочують поверхню плити, заповнює всі присутні порожнечі, надаючи структурі однорідності. Меблеві вироби, виготовлені з ламінованого ДСП, виходять міцними та довговічними. Широкий спектр кольорів та відтінків надає меблям особливий стиль. Подібні зразки меблевих виробів чудово впишуться у будь-який інтер’єр.

Однією з головних переваг ЛДСП є невибагливість у використанні, стійкість до механічних пошкоджень та доступна ціна. Елементи меблів з ДСП активно застосовуються для облаштування квартири, офісу або готелю. Також подібний матеріал використовують при виготовленні кухонних, м’яких і корпусних меблів, шаф, пеналів, полиць, тумбочок і передпокоїв. Сучасні комп’ютерні столи та інші офісні меблі також виготовляють із міцного та безпечного ламінованого ДСП.

Ваша корзина