Відомо, що людина почувається комфортно та працює з успіхом, коли робоче місце має раціонально спланований дизайн. Сьогодні шафа у кабінет є важливим елементом облаштування. Виріб для складання та зберігання книг, документації, канцелярського приладдя вважається не лише практичними меблями, а й прикрасою інтер’єру.
Призначення
Сьогодні меблева продукція має широкий асортимент. Виробники, створюючи зразки виробів, продумують до дрібниць, враховуючи функціональне призначення. Шафи до кабінету для керівника, робочого персоналу, бібліотеки мають різну форму, розмір. У меблевому магазині, салоні завжди можна знайти необхідний елемент інтер’єру, починаючи від середнього рівня і закінчуючи елітними конструкціями преміум класу.
Шафи різної категорії, незважаючи на широкий діапазон вартості, за своїм призначенням можуть бути архівними, картотечними, бухгалтерськими. Вироби преміального сегмента виготовляються із дорогих сортів деревини з ексклюзивним декором, елітні конструкції розробляються з урахуванням нових тенденцій моди. Продукція середнього рівня універсальна за геометрією і доступна за ціною.
В даний час виробники меблів стали виготовляти корпусні шафи, де простота поєднується з якістю, функціональністю, презентабельним зовнішнім виглядом. Компактні форми, зручні пропорції наповнення створюють зручність та комфортну робочу атмосферу.
Матеріал
Як покриття шафи найчастіше застосовується ламінат, який виготовляється з декількох шарів. Це безпосередньо зовнішній шар, що забезпечує дизайн та захисний, що складається з міцного матеріалу. Така комбінація забезпечує міцність та вологозахист, а також стійкість до ударів та змін температурного режиму, що робить термін служби меблів набагато довшим.
Щодо конструктивної особливості, то офісні шафи найчастіше виконуються за каркасною технологією. Це означає, що як стіни, так і фасад з боків скріплюються дерев’яною рамою. Саме від неї залежить міцність виробу, але й сама рама також буде міцною лише якщо використовується відповідне дерево з високою твердістю.
Породи, які застосовуються для каркаса, повинні тримати навантаження, тертя, але при цьому бути гнучкими. Найдорожчою подібною деревиною буде самшит, бюджетніше вийде закупівля меблів з граба, груші, кизилу, дуба та інших подібних матеріалів. Найекономніше буде закупити меблі з хвойних порід, але вони будуть недовговічні.
Якщо в приміщенні нестандартний клімат, наприклад, занадто вологий або сухий, то це може сильно нашкодити меблям. Так, за високої вологості дерево деформується, а за низької – тріскатиметься. Тому в такому випадку можна використовувати МДФ та ДСП для накриття каркасу шаф.
Різновиди
Офісні меблі, призначені для зберігання паперів, книг, техніки, одягу, проектуються з урахуванням площі робочого приміщення, зони пересування персоналу та досяжності людей до предметів. Особлива увага приділяється матеріалу, внутрішньому наповненню, фасаду. Основними елементами конструкцій є короб, каркас, двері, опора. Шафа офісного типу за своїми конструктивними особливостями буває:
- відкрита — модель стелажного типу використовується для зберігання папок із документами формату А4, рекламних предметів для швидкого доступу до них. Кількість внутрішніх полиць може бути від двох до шести штук. Шафа, відрізняється компактністю, добре комбінується з іншими видами меблів;
- закрита – переважно використовуються для зберігання цінних речей, архівних документів або для одягу робочого персоналу. Дверцята можуть бути глухими, скляними, одностулковими, двостулковими, передбачається наявність замку, що обмежують доступ сторонніх осіб;
- комбінована – виріб, призначений для зберігання документів, зазвичай має поєднання секцій, зверху закритих дверцятами зі склом, знизу – глухими з розстібними або розсувними дверцятами.
Яку шафу вибрати для інтер’єру
Звичайно, офісна шафа в першу чергу повинна бути місткою та зручною. Але не варто забувати і про зовнішній вигляд. Вибирати модель варто, орієнтуючись на стиль кімнати, в яку її планується встановлювати. Шафа повинна гармонійно вписуватися в інтер’єр, зливаючись з іншими меблями.
Класика
Класичні меблі виготовляються з натуральних порід дерева і виглядають дорого та елегантно. Щоб підкреслити величну атмосферу, властиву класичному стилю, шафи прикрашаються різьбленням, золотими та срібними вставками.
Модерн
Стиль модерн так само, як і класика, не терпить дешевих матеріалів та неякісних меблів. Шафу варто вибирати виключно з цінних порід дерева – вона має виглядати розкішно та витончено. Характерною особливістю модерну є наявність округлих форм, плавних ліній та гнучкості меблів. Для такого інтер’єру не підійдуть строгі шафи з гострими кутами та простим дизайном.
Прованс та кантрі
Ці два стилі дуже схожі між собою, тому що створюють одну сільську заміську атмосферу. Щоб шафи максимально підходили до стилістики кімнати, їх варто вибирати з дерева світлих порід. Вони не повинні бути надто декорованими – прованс та кантрі досить розслаблені, «домашні» стилі. Їхня головна мета – створити затишну обстановку, в якій людина зможе відчути єднання з природою. Часто меблі для таких стилів вибирають антикварні або спеціально зістарені.
Лофт
Для харизматичного та злегка недбалого лофта підійдуть прості шафи. На них не повинно бути різьблення та інших прикрас, які властиві граціознішим стилям на кшталт класики. Лофт – це простота і комфорт, тому меблі прості і досить габаритні. Рекомендується віддавати перевагу моделям із темних порід дерева.