Приліжкові тумбочки для спальні: поради щодо вибору відповідної моделі

Поради з підбору мебілів

Кожен із нас приділяє облаштуванню спальної кімнати багато уваги, адже саме це приміщення відповідає за наш емоційний стан та повноцінний відпочинок. Тому всі предмети інтер’єру, які купуються для облаштування спальні повинні бути не тільки комфортними, але і багатофункціональними, що дозволить створити максимально затишну атмосферу і позбавить необхідності розміщувати по периметру безліч стелажів і полиць. Приліжкові тумбочки, які зобов’язані своєму походженню італійцям, а популярності та впровадженню в інтер’єр французам, якраз і відносяться до подібних покупок. Хтось може відмахнутися від такої пропозиції, але ми вас запевняємо – такий аксесуар повністю виправдовує своє призначення. Тумба – це не тільки практичне і зручне для використання в побуті пристосування, але і стильний предмет інтер’єру. 

Розмір приліжкової тумби

Підібрати оптимальний розмір тумбочки допоможе чітке визначення сценарію її використання з поправкою на площу спальної кімнати. Якщо цей предмет меблів передбачається використовувати тільки як підставку для світильника і мобільного гаджета, а спальня не відрізняється великими габаритами, то можна зупинити свій вибір на компактній тумбочці або навіть столику для ліжка. Коли площа спальні дозволяє і є потреба зберігати в тумбочці постільну білизну та одяг, то вибір падає у бік містких моделей з масою скриньок.На що звернути увагу при виборі тумби

Незалежно від того, які функції покладаються на тумбочку, вона повинна відповідати базовим вимогам ергономічності, щоб користуватися нею було зручно:

 • висота – найважливіший параметр тумби. Якщо вона буде високою, то загородить огляд кімнати, а із занадто низької тумби легко можна перекинути склянку води. Ідеальний варіант – тумба нарівні з ліжком. По-перше, це робить спальню симетричною і збалансованою, по-друге, саме в цьому випадку тумбочкою буде найзручніше користуватися;
 • ширина підбирається залежно від властивостей ліжка. Якщо йдеться про стандартне двоспальне або односпальне ліжко, то відмінно підійде тумбочка шириною 50 см і менше. Поруч із величезним ліжком маленька тумба виглядатиме негармонійно, тому в цих випадках вибирають моделі шириною 50-100 см;
 • глибина підбирається залежно від сценарію використання, але бажано не купувати моделі, де цей параметр перевищує 50 см, оскільки вони можуть ускладнити доступ до спального місця.

На перше місце при підборі оптимальних параметрів тумбочки виходить принцип пропорційності з ліжком. 

Призначення та функції

Тумбочки для спальні представлені невеликими предметами інтер’єру. Вони можуть мати різні форми і представлені в різних матеріалах. У спальню вибирається такий виріб, який справлятиметься з важливими функціями:

 • оригінальні тумбочки виступають незамінними елементами для прикраси приміщень, тому можуть використовуватися в декоративних цілях;
 • конструкція може призначатися для постільних речей або інших елементів, так як вона нерідко оснащується різними елементами зберігання, а також можна купити варіант з трьома ящиками, що відрізняється місткістю і зручністю застосування;
 • тумба ліжка дзеркальна дає можливість візуально збільшити розмір приміщення, а також зробити його більш комфортним;
 • якщо розмір ліжкової конструкції дозволяє, то на неї можна встановити НВЧ піч або іншу техніку, якщо на кухні робиться ремонт.

Багатьох людей зупиняє покупка цього виробу тим, що воно займає вільне і важливе місце в приміщенні, проте є можливість купити підвісні тумбочки, що фіксуються безпосередньо до стіни, тому вони не займають багато простору на підлозі кімнати. Основним призначенням даної конструкції є зберігання дрібних предметів, таких як книги, окуляри або пульт від телевізора, щоб перед сном у людей не виникала потреба вставати з ліжка для перенесення цих предметів.

Форма приліжкової тумби

Як вибрати приліжкову тумбуФорма тумби може бути однією з наступних:

 • квадратна або прямокутна – класичний та найпоширеніший варіант. Така модель доречна в будь-якій спальні і майже в будь-якому стилі інтер’єру, функціональна, практична та універсальна; 
 • кутова тумба відмінно підходить для маленьких спалень і дозволяє взяти максимум від кутів, які часто залишаються незадіяними; 
 • круглі та овальні тумби виглядають ефектно, але універсальними їх не назвеш. Такі вироби впишуться далеко не в будь-яку спальню, але стануть невід’ємною частиною інтер’єру в стилі модерн; 
 • нестандартні варіанти. Тумби у формі скрині або піраміди, ламані, з масою вигинів і з незвичайними формами – це більше декоративна прикраса спальні, ніж функціональна річ, але виглядають вони дійсно ефектно.

Як вибрати тумбочку: стилі

Вибір тієї чи іншої тумбочки залежатиме від того, які функції господарі планують на неї покласти. Вона може виконувати роль як невеликого столика-підставки, так і багатофункціональних меблів, які будуть містити різноманітні скриньки і полички для журналів, книг, косметичного приладдя та інших необхідних дрібниць.

Розмір тумбочки визначається загальною площею приміщення – в спальні меблі не повинні займати занадто багато простору. Якщо кімната невелика, краще зупинити вибір на компактних варіантах, особливо при розміщенні двох елементів по обидва боки ліжка. В даному варіанті варто також врахувати, що тумбочки повинні мати однотипний дизайн (іноді набувають цілих комплектів разом з ліжком). Якщо ж передбачається покупка однієї тумбочки, її краще розміщувати з правого боку від ліжка – як показує практика, кімната з таким розміщенням виглядає набагато затишніше.

Важливу роль виборі грає стиль інтер’єру, де дизайн меблів має визначальне значення. Наведемо деякі приклади, як може виглядати тумбочка в тому чи іншому дизайнерському рішенні.

 • Класичний стиль

Коли ми говоримо про класику, звичайно ж, йдеться про меблі з натурального дерева, які повинні повною мірою підкреслювати шик і багатство обстановки. Тумбочки можуть мати багате оздоблення, містити елементи різьблення, позолоти.

 • Прованс

Романтичний сільський стиль здатний наповнити інтер’єр спальні чарівними середземноморськими нотками. Тут віддається перевага присутності дерев’яних меблів, виконаних під старовину, з характерними потертостями та тріщинами. Найбільш популярними будуть світлі пастельні тони.

 • Лофт

Досить популярний сучасний напрямок передбачає простоту форм з промисловим акцентом. У виборі тумбочки ліжка віддається перевага максимальному лаконізму обробки з комбінацією масиву дерева і металевого каркаса.

 • Мінімалізм

Суворий мінімалізм, що не терпить химерності, найкраще буде підкреслено присутністю елементів меблів з чіткими формами. Це може бути прямокутна тумбочка білого, сірого, чорного кольору з глянсовою поверхнею та повною відсутністю декору. При цьому меблі відрізняються великою місткістю, нерідко поєднуючи кілька функцій.

 • Хай тек

Тут знайдуть своє відображення найнесподіваніші креативні ідеї. Оригінальність виконання меблів з космічними формами та застосуванням таких матеріалів, як пластик та скло, стануть головними визначальними тумбочок хай-теківських спалень. У колірній палітрі, як правило, переважають чорні, темно-сині відтінки, металік.

 • Східний стиль

Для різних напрямків східного стилю характерні низькі меблі, тому тумбочку в такий інтер’єр варто вибирати присадкувату, з невеликими ніжками, круглу або прямокутну. Тут цілком доречна присутність рослинних орнаментів та інших декоративних елементів.

Ваша корзина