Рекомендації щодо розміщення полиць над столом

Поради з підбору мебілів

Полиці – невід’ємна частина будь-якого інтер’єру. Крім практичної функції, полиці легко доповнюють загальну дизайнерську концепцію або навіть служать ефектним декором, перетворюючи просто простір на незвичайне та затишне гніздечко.

Види полиць

  • Відкриті

Дозволяють значно розвантажити обстановку, що дуже важливо у маленькому приміщенні. Ще одним незаперечним плюсом настінних відкритих моделей є те, що вони наочно демонструють свій зміст та надають легкий доступ до предметів.

  • Закриті

Вважається досить вигідним рішенням. Такі полиці не створюють у приміщенні безлад і цим дозволяють зберегти естетичний вигляд кімнати. Конструкції закритого типу можуть мати скляні прозорі та рифлені фасади або бути обладнаними за допомогою розсувних, розстібних або підйомних дверей.

  • Вбудовані

Максимально гармонійно доповнюють та вписуються в дизайн приміщення. Вони надають чудову можливість раціонально задіяти “мертві зони” у вигляді стиків, прорізів або ніші.

  • Навісні

Висячі полиці на стіні стануть оригінальною прикрасою інтер’єру та особливо підійдуть для любителів креативних ідей. Конструкції різного розміру та форми підвішують за допомогою ланцюгів, тросів, ременів, мотузок та інших матеріалів.

  • Полиці-трансформери

Дана меблева композиція-трансформер, завдяки модульній конструкції, дозволяє варіювати елементи в будь-якому порядку, а також прибирати або додавати додаткові частини в залежності від того, які речі зберігатимуться на настінних полицях.

Місце розміщення

Де розмістити полицюСаме місце, де передбачається навісити полички, визначає їхню конструкцію, а також тип. Залежно від функціонального призначення приміщення або окремої зони в ньому вироби розміщуються:

Вище за письмовий стіл. Така модель може використовуватися для зберігання канцелярського приладдя, книг або розміщення предметів декору. Головне завдання – створити максимальний комфорт, не виділяючись з інтер’єру, не відволікаючи людину від творчого процесу.

Над робочим столом. Функціональність – ось головне завдання для такої моделі. Незалежно від того, чий це робочий стіл, на поверхні розміщуються різні інструменти, які повинні бути будь-коли під рукою.

Над комп’ютерним столом. Ще зовсім недавно тут можна було побачити велику кількість лазерних дисків. Зараз на зміну їм прийшли компактніші носії інформації та хмарні технології, однак різні гаджети та література так само вимагають місця для зберігання, і якраз на полиці над комп’ютерним столом їх зручно розміщувати.

Над обіднім столом. Часто полиці у цій зоні можна побачити в інтер’єрах у стилі прованс. На них розміщують пляшки з вином або оливковою олією, банки з прянощами, різний посуд, що створює неповторну атмосферу домашнього затишку.

На якій висоті вішати

Місце монтування підвісних полиць над письмовим столом вибирається індивідуально для кожної дитини.

Найоптимальніший варіант – на рівні зростання учня, тоді він без проблем зможе діставати потрібні предмети.

У будь-якому випадку необхідно враховувати висоту настільної лампи, відкритого ноутбука, монітора комп’ютера. Немає жодних вимог та норм, але в середньому відстань від краю нижнього рівня до робочої поверхні письмового столу становить від 40 до 70 см.

Форми полиць

Полиця на стіні може мати найрізноманітнішу форму, розмір та конфігурацію. Конструкції бувають горизонтальними, вертикальними, вигнутими, похилими, а також формують химерні лінії або абстрактні візерунки.

  • Дизайн кутових полиць в інтер’єрі

Кутові полички на стіні здатні реабілітувати непрактичний і порожній кутовий простір. Моделі кріпляться на дві стіни внутрішнього або зовнішнього кута, що примикають.

Незвичайність дизайну настінних кутових конструкцій в основному залежить від вибору матеріалу та аксесуарів, хоча самі по собі такі полиці вже виглядають досить оригінально та цікаво.

  • Квадратні полиці в інтер’єрі

Стіни, доповнені стандартними квадратними або класичними прямокутними поличками, надають приміщенню стильного вигляду. Настінні конструкції у вигляді кубів часто виготовляють власноруч.

  • Полиці стільникиРекомендації з розташування полиці

Моделі у вигляді шестигранників не тільки є місцем зберігання, а й привертають увагу, утворюючи на стіні яскравий геометричний візерунок. За рахунок характерної конфігурації, настінні полички розвішують окремо, або складають гарну композицію з різнокольорових або різнорозмірних стільників.

  • Круглі полиці

Стають цікавим інтер’єрним доповненням. круглі або овальні настінні вироби незвичайно візуалізують декор, надаючи йому неповторного обрамлення.

  • Полиці зигзагом

Через неформатний вигляд, такі моделі безсумнівно притягують погляди і гармонійно вписуються у футуристичні інтер’єри. Зигзагоподібні полички додають обстановці нестандартного характеру та створюють у кімнаті неповторну атмосферу.

Матеріали

Навіть для таких простих виробів є широкий вибір матеріалів.

  • Дерево. Класичний варіант, що ідеально вписується в будь-яке дизайнерське оформлення. Дерев’яні полиці вважаються універсальними та міцними. Вони витримують великі навантаження, тому підходять для книг, посуду та інших важких предметів.
  • ДСП/ЛДСП. Вологостійкий матеріал часто використовується для виготовлення поличок для ванної кімнати. Конструкції з ДСП або ЛДСП, можна обробити за допомогою пластику, шпону або плівки будь-якого відтінку.
  • Метал. Має високі характеристики, є якісним, довговічним, міцним та надійним матеріалом. Металеві моделі гармонійно вливаються в інтер’єр у стилі мінімалізм або хай-тек.
  • Скло. Навісні вироби можуть виконуватись із простого, загартованого, кольорового або рельєфного скла. Вони виглядають стильно, модно, не обтяжують стіни та наповнюють обстановку легкістю.
  • Пластик. Полиці з недорогого, податливого пластику відрізняються одночасно простим та розкішним виглядом та з легкістю імітують різні натуральні матеріали. 

Поради з розміщення

Розташування конструкцій може бути довільним, головне зручним. Однак якщо йдеться про розміщення полиць над письмовим столом для школяра, слід керуватися кількома простими правилами:

  1. Начіпна конструкція не повинна затуляти світло, особливо якщо робоче місце знаходиться в слабоосвітленій зоні.
  2. Стільниця меблів і полиці повинні розташовуватися таким чином, щоб дитина сидячи за столом, знаходилася обличчям або боком до дверного отвору. Доведено, що людина, яка сидить спиною до дверей, у процесі роботи зазнає дискомфорту.
  3. Конструкції повинні бути на достатній висоті від голови сидячого, щоб не зменшувати розмір робочого простору. Відповідаючи на питання про те, на якій висоті вішати полицю, варто відзначити, що нижня її панель повинна розташовуватися на відстані витягнутої руки, щоб дитина могла взяти потрібний предмет не встаючи.
  4. Перед тим, як повісити полицю, слід продумати ще один момент. Верхню частину конструкції бажано розташовувати на невеликій висоті, у сидячого за столом не повинно виникати необхідності використовувати стілець та інші предмети, щоб дотягнутися до найдальших відсіків, оскільки це може бути травмонебезпечним.

У випадках, коли настінні елементи меблів виконують виключно декоративну функцію, висота їхнього розташування не принципова.

Ваша корзина