Стелаж для зонування кімнати

Поради з підбору мебілів

Стелажі, що застосовуються для зонування кімнати, є декоративною художньою цінністю всього інтер’єру, що дозволяє значно покращити загальну естетику простору, зробити його набагато зручнішим, комфортнішим та привнести до нього певну родзинку.

Стелаж дозволяє зберегти холодний простір, не захаращуючи інтер’єр, особливо коли конструкція не має задніх стінок.

Меблі дозволяють розділити приміщення на функціональні зони, за потреби певні частини кімнати можуть стати повністю ізольованими. Це дозволяє створити спокійну обстановку в спальні, коли інший член сім’ї спілкується з другом у вітальні.

Різноманітні моделі стелажів пропускають у всі частини приміщення природне висвітлення.

Обираємо стелаж для зонування кімнатиСтелаж може бути призначений не тільки для поділу кімнати на зони, а й для зберігання предметів інтер’єру та речей. Також у конструкції може бути виділено місце для телевізора. Стелаж може бути зручним з одного боку як полиці, а з іншого у вигляді робочого столу.

Для створення перегородки в приміщенні, оформленому в певному стилістичному напрямку, можна підібрати потрібну модель стелажу.

Такі меблі відрізняються доступністю, можна знайти дуже дешеві моделі. Нескладно зробити стелаж власноруч, для цього знадобиться небагато часу, дерев’яні дошки, фарба та спеціальні інструменти.

Зонування у маленькій квартирі

Зонування кімнати на вітальню та спальню – одне з головних інтер’єрних завдань для власників студій. Цілісна перегородка позбавить вітальню природного світла (це не тільки незатишно, а й заборонено законом), тому вибір зазвичай падає на зонування кімнати стелажами.

Найпростіший і найбюджетніший варіант — встановити готові відкриті стелажі для зонування кімнати.

Плюси прийому – гарна інсоляція та багато місця для домашньої бібліотеки, але мінусів теж вистачає. По-перше, серед серійних моделей непросто відшукати стелаж до стелі – це означає, що простір нагорі не працюватиме. По-друге, доведеться монтувати додаткову систему зберігання під одяг (відповідно, шукати для неї місце у об’єднаній вітальні-спальні).

Студія-трансформер

Зонування на вітальню та спальню можна організувати «дорогим» способом: встановити мобільні перегородки із вбудованими системами зберігання. Стелажі для такої кімнати можуть рухатися за певним напрямком або навіть обертатися навколо своєї осі – залежить від того, наскільки відкритою ви готові бачити спальню.

Стелаж-перегородка для передпокою

Стандартна висота шафи для передпокою рідко перевищує 278 см – можливий, але не найпривабливіший варіант дизайну для квартири з високими стелями. Щоб витягнути стелаж для зонування кімнати та передпокою вгору, доведеться замовляти антресолі як самостійні модулі або робити високу шафу на замовлення. Оптимальні варіанти: шафа, вбудована в нішу з гіпсокартону і підшита до стелі за допомогою декоративного молдингу, або шафа-купе.

Зонування у великій квартирі

У просторих приміщеннях питання зберігання зазвичай стоїть не так гостро, а меблі для зонування грають, скоріше, декоративну роль. Зонування кімнати стелажами дозволяє розділити вітальню на зону відпочинку та кабінет. Найкраще з завданням впораються відкриті стелажі: оточивши робоче місце глухими шафами в стелю, ви відчуєте себе в ізоляції — не кажучи вже про нестачу сонячного світла. Іноді в хід йде стелаж-драбинка для зонування (або його оригінальні варіації)

Види стелажів

Якщо дивитися на конструктивні особливості, то тут можна виділити 2 основні різновиди.

Саме від них варто відштовхуватися, вибираючи потрібну модель майбутньої перегородки.Як вибрати стелаж

  • Модульні конструкції. Це стелажі, що проектуються на основі декількох секцій та частин. Залежно від кількості елементів, може змінюватися розташування та компонування;
  • Корпусні. Такі конструкції монолітні, є різновидами корпусних меблів. Зовнішній вигляд дещо простіше, зате параметри міцності вищі. Виглядають обережно, позитивно впливають на ергономіку кімнати.

Форми конструкцій

Якщо ви шукаєте стелаж, який виконує функції перегородки, зверніть увагу на його форму.

Розглянемо варіанти конструкцій за формою:

  • Ступінчасті. Виконані у вигляді драбинки. Місткі, практичні, відмінно вписуються в різні інтер’єри;
  • Прямокутні. Перевірені часом класичні стелажі. Зовні нагадують етажерку. Кількість полиць варіюється;
  • Стійки. Вирізняються невагомістю, легкістю. Такі конструкції мають ніжки, що виступають ще й у ролі каркасу. На них кріпляться полиці. Відмінний спосіб розмістити книги та журнали;
  • Кутові. Характеризуються більшою корисною площею, але актуальні для всіх приміщень;
  • Змійки. Виглядають оригінально та незвичайно. Функціональність на належному рівні;
  • Фігурні. Мають форми різних геометричних фігур. Для шанувальників всього нестандартного це саме те.

Що серед цієї різноманітності сподобається вам, доведеться вирішити самостійно.

Ваша корзина