Стілець або крісло, що обрати?

Поради з підбору мебілів

Вибір меблів для робочого простору може бути ключовим завданням у створенні комфортного та продуктивного робочого середовища. Однак, розглядаючи стілець або крісло, особливо важливими стають питання комфорту, ефективності та загального стану здоров’я. У цій статті ми детальніше розглянемо переваги та недоліки обох варіантів і допоможемо вам зробити правильний вибір для вашого робочого простору.

Чим відрізняються стільці від кріселРізниця між стільцями та кріслами

  • Підлокітники. Перше питання, яке зазвичай виникає: є у цього предмета меблів підлокітники чи ні? Адже навіть в англійській мові є два різних слова “chair” і “armchair”, які відрізняються наявністю місця для рук у першого. Але на сучасному ринку представлено безліч моделей крісел без підлокітників, а стілець, до якого вони прикріплені, не стає автоматично кріслом.
  • Висота. Найважливіша відмінність між стільцем і кріслом – це висота сидінь. Відомий французький архітектор Ле Корбюзьє створив спеціальну шкалу, за допомогою якої можна визначити оптимальний розмір предмета по відношенню до зросту середньостатистичної людини. Він визначив дві висоти столів: обідній стіл – 72-75 сантиметрів і журнальний – 72 і нижче. Висота сидіння стільця зазвичай становить 45-50 сантиметрів, а крісла – 40-42 сантиметри. На стільці зручніше сидіти за обіднім столом, а от крісло більше підходить для журнального столика. Тому, якщо ви сумніваєтеся, перед вами стілець чи крісло, поставте його до столу. Поруч зі стільцем повинен стояти тільки високий стіл, обідній чи робочий – не має значення. Але доречніше розміщувати стілець поруч з журнальним столиком, інакше доведеться впиратися грудьми в стільницю.
  • Пропорції. Стільці та крісла мають й інші характеристики. Часто буває так, що меблеві фабрики випускають цілі колекції, в яких можна знайти різні варіації стільців і крісел. Якщо поставити їх в один ряд, то навіть дитина зможе відрізнити. Але дивлячись на них окремо, не кожен може побачити різницю між стільцем з підлокітниками і кріслом. Щоб побачити різницю, зверніть увагу на пропорції. Сидіння стільця вужче і не таке глибоке, як у крісла. Крісло, в свою чергу, має більший нахил спинки і на ньому можна сидіти, підібгавши під себе ноги.

Критерії, які варто враховувати при покупці офісного стільця або крісла: 

  1. Каркас – краще металевий або пластиковий, оскільки дерев’яний вважається менш надійним. 
  2. Сидіння і спинка – з максимальною ергономікою, оббивка з міцних матеріалів: шкіра, зносостійка тканина. 
  3. Основа – металева хрестовина, у випадку стільця – полози, які зарекомендували себе як більш стійкі. 
  4. Варто звернути увагу на накладки на ніжки, щоб стілець або крісло не псували підлогове покриття. 
  5. Дизайн – повинен відповідати загальному інтер’єру. Яскраві моделі будуть недоречні в респектабельному офісі.
  6. Крісло для керівника. Воно повинно бути не тільки надійним і міцним, але і солідним. Керівна посада передбачає спілкування з діловими партнерами, прийом високих гостей тощо. Варто віддати перевагу оббивці з натуральної або якісної екошкіри, яка довго не втрачає респектабельного вигляду. Оскільки керівництво часто затримується на роботі найдовше, не зайвими будуть масажні зони і механізм гойдання. Регульований підголівник також входить до переліку обов’язкових елементів. 
  7. Офісне крісло для персоналу. 8-годинний робочий день вимагає комфортного робочого місця, тому при облаштуванні офісу важливо звернути увагу на те, на чому буде сидіти співробітник. Грамотний керівник знає, що від цього залежить, наскільки ефективно, якісно і оперативно буде виконуватися робота. При цьому можна купити крісло з меншим набором функцій, але обов’язково з міцною оббивкою, яка може бути тканинною. Якщо вибирати стілець, то краще з м’якою спинкою. 
  8. Стільці для відвідувачів. Найголовніша вимога – надійність і довговічність. Краще обирати моделі з металевим каркасом і сидінням, обтягнутим міцною тканиною. Такі меблі не призначені для багатогодинного проведення часу, тому мають мінімальну функціональність. У той же час, якщо вам потрібно виділитися і запам’ятатися відвідувачам, зверніть увагу на декор і дизайн

Як обрати крісло або стілець для дитиниНа що звернути увагу при виборі стільця або крісла для дитини?

Наявність спинки. Це вкрай важливий момент, який дозволить вам відкинутися назад і зменшити навантаження на хребет. При цьому бажано, щоб спинка була ортопедичною. Важливо, щоб сидіння і спинка стільця утворювали кут від 90 до 100 градусів – так згинання тазостегнового суглоба буде максимально природним для опорно-рухового апарату. 

Функція регулювання спинки. Оптимальним варіантом буде стілець з сидінням, глибину якого можна змінювати в будь-який момент. Часто дітям доводиться сидіти більше 2-3 годин, щоб виконати домашнє завдання, а можливість пересувати спинку зведе до мінімуму ризик втоми у дитини. 

Підставка для ніг. При тривалому сидінні дітям часто хочеться змінити положення ніг. Саме тому бажано купувати учнівський стілець з підставкою для ніг, висоту якої також можна було б змінювати. Це дозволить школяреві згинати ноги в колінному суглобі, при цьому стопи будуть мати опору, а не висіти в повітрі.

Обираючи меблі для облаштування робочого місця школяра, педіатри рекомендують враховувати такі важливі параметри: 

  • якщо зріст дитини 110-115 см, то стіл повинен бути висотою 45-46 см, а сидіння стільця – 25-26 см; 
  • для дітей 116-130 см потрібно вибирати стіл висотою 52 см, а стілець з сидінням 30 см від підлоги; 
  • для зросту 131-145 см стіл і стілець повинні бути 58 і 34 см відповідно; 
  • дітям 146-160 см буде найкомфортніше, якщо стільниця буде розташована на висоті 63, а сидіння – 38 см від підлоги;
  • для дитини 161-175 см потрібен стіл висотою 70, а стілець – 42 см; 
  • якщо зріст учня більше 176 см, то бажано придбати меблі висотою 76/46 см (стільниця / сидіння стільця).

Зручне робоче місце стане запорукою продуктивності та гарного настрою, тому важливо підійти до вибору стільця або крісла максимально ретельно.

 

Ваша корзина