Тумба в передпокій: як вибрати потрібну?

Поради з підбору мебілів

Для того щоб оптимально облаштувати маленький простір передпокою в квартирах або приватних будинках, в більшості інтер’єрів застосовуються особливі тумби, представлені різними по конфігурації конструкціями. Завдяки наявності таких меблів вдасться розмістити всі необхідні речі в передпокої, приховавши їх за привабливим фасадом тумбочки.

Головною особливістю тумби є її універсальність, в ній можна зберігати не тільки речі, взуття та аксесуари, але й інші корисні предмети, що не завжди можливо з полицями або підставками. Найчастіше в тумбах зберігають сезонне взуття, а також невеликі речі, верхня кришка конструкції може бути використана як сидіння або поверхня для розміщення предметів декору, телефону і т.д.

У деяких моделях передбачені тримачі для парасольок, високі тумбочки можуть бути оснащені спеціальними тримачами верхнього одягу. Саме тому покупцям вдасться підібрати будь-яку відповідну модель тумби, зважаючи на особливості передпокою, її площу, а також особисті смакові уподобання.

Різновиди

Різновиди тумб в передпокійСеред великої різноманітності виробів, сучасні виробники пропонують моделі двох типів: підлогові та навісні. Тумба в передпокої вузька, розміщена на підлозі трохи краде простір, проте спектр можливостей у неї вищий. Навісна тумба характеризується тим, що розташовується на стіні, а простір під виробом можна використовувати на власний розсуд.

Крім того, моделі поділяються на відкриті та закриті варіанти. Кожен тип має свої переваги: ​​закрита тумба менше збирає пил. Відкритий виріб вигідно тим, що взуття перебуватиме у швидкому доступі.

Класифікувати тумбочки можна згідно з їхньою конструкцією, серед яких виділяють:

  • вироби із сидінням;
  • кутові тумби для передпокою;
  • вузькі моделі;
  • модульні тумбочки.

Розміри

Габарити меблів для передпокою підбираються в індивідуальному порядку, виходячи з розмірів самого коридору. Стандартними розмірами у більшості виробників є такі:

  • ширина – від 30 до 160 см;
  • висота – від 60 до 150 см;
  • глибина – від 20 до 60 см.

Для вузьких коридорів оптимальною глибиною буде мінімальна межа 20 сантиметрів. При цьому висота такого виробу має становити близько 1,5 метра. Саме такі розміри вважаються найбільш комфортними для експлуатації та розміщення необхідних речей.

Глибина тумб, що перевищує 30 сантиметрів, виявиться найбільш підходящою для просторих приміщень. Це можуть бути конструкції з висувними ящиками або стібками. Високі тумби стануть актуальними при спільному розміщенні із дзеркалами та вішалками, глибокі тумби дозволять поекспериментувати з формами меблів, використовуючи нестандартні ідеї для втілення у життя.

Міні-тумби, неглибокі та низькі моделі виявляться функціональними у передпокої за умови, що внутрішня конструкція буде максимально місткою, а самі меблі не стануть на заваді в кімнаті. Однак навіть великогабаритні конструкції можуть виглядати легкими та повітряними спільно з дзеркалами або скляним декором на фасаді.

Нюанси вибору

Вибираючи тумбочку для взуття для передпокою свого житла, звертається увага на матеріали, з яких вона виготовлена, якість деталей, кріплень, робочих механізмів, фурнітуру:

  • всі матеріали повинні бути екологічно чистими та нешкідливими. У продавця можна запитати відповідні документи, що підтверджують якість виробу та його відповідність до загальноприйнятих стандартів. Безпечним для здоров’я вважається дерево. Це досить дорогий матеріал, якісний і виглядає дуже презентабельно;Що  треба враховувати при виборі тумби в передпокій
  • якість складання конструкції має бути на найвищому рівні незалежно від цінової категорії виробу. Між панелями не повинно бути небажаних проміжків, кожен гвинт повинен бути на своєму місці і міцно тримати довірену йому площу;
  • робочі механізми повинні рухатися плавно та тихо. Якщо вони видають скрип та інші, неприродні або хрумкі звуки – така конструкція може швидко вийти з ладу. Можна провести тактильне випробування на наявність неприродних відчуттів під час використання рухомих частин тумби;
  • цілісність виробу – гарантія якісного збирання. Сколи або тріщини в районах загвинчування болтів можуть сигналізувати про низьку якість матеріалів або про непрофесіоналізм виробника;
  • вирішуючи встановити підсвічування в тумбочці, необхідно дотримуватися простих правил роботи з електрикою, а краще довірити це професійним електрикам. Якщо підсвічування не є стандартною опцією, потрібно вибирати тумбу, виготовлену з матеріалів, що легко піддаються обробці, наприклад з МДФ;
  • наперед варто дізнатися розміри місця, куди встановиться тумба. Це полегшить та прискорить процес її вибору. Для малогабаритних передпокоїв підійде кутова тумбочка взуттєва;
  • меблі повинні бути стійкими і не перекидатися при незначних поштовхах. Якщо тумбочка оснащена коліщатками, потрібно звернути увагу на їхню надійність;
  • не зайвим буде уточнити у продавця наявність запасних деталей – при поломці легше відновити працездатність деталей тумби.

Тонкощі розташування

Щоб гармонійно розмістити тумбу у передпокої, варто дотримуватись наступних рекомендацій.

  • Конструкції, глибина яких виявиться понад 40 сантиметрів, не варто встановлювати безпосередньо біля вхідних дверей, оскільки це може ускладнити їхню експлуатацію та відкривання стулок.
  • Оптимальним варіантом для гармонійного розміщення меблів у коридорі стане варіант використання кута кімнати або протилежної від входу стіни.
  • Якщо планування передбачає встановлення тумби відразу біля входу, то краще зупиняти вибір на не дуже глибоких конструкціях, виконаних з полегшених матеріалів. Найкраще вибирати моделі з вільним верхнім простором, щоб при необхідності покласти на них невеликі речі, такі як рукавички, ключі тощо.
  • Для вузьких коридорів правильніше буде вибирати розміщення кутових тумб поблизу входу або біля протилежної стіни. Як правило, такі конструкції будуть відкриті, що полегшить доступ до необхідних речей.
  • Незалежно від типу конструкції та габаритів приміщення варто уникати установки нефункціональних виробів з великою кількістю ящиків, що не використовуються, та інших поверхонь.
Ваша корзина