Вітальня без дивана – це досить незвично для більшості людей, які виросли в умовах, де стандартом інтер’єру вважався (і вважається) диван + телевізор.
Зараз інтер’єрна мода змінюється дуже швидко, і багато типових поєднань відходять у минуле.
Наприклад, ще відносно недавно телевізори були такими, що для них потрібні були спеціальні меблі – тумби. Це породило окремий меблевий “жанр”, який уже зник, і тумби нікому не потрібні.
Сучасні плоскі плазмові телевізори можна розмістити на стіні у будь-якому місці кімнати, але багато хто зазвичай намагається повісити їх напроти дивана.
Тут виникає закономірне питання: а чи варто орієнтуватися на розташування дивану? І чи потрібний він взагалі?
Якщо диван не є спальним місцем, від нього легко можна відмовитися. Таке рішення допомагає докорінно переосмислити ефективність використання простору.
Диван як декоративний елемент інтер’єру займає занадто багато місця – тому цілком розумно відмовитися від нього на користь інших варіантів.
Довгий час вважалося, що ці меблі ключові в кімнаті і саме від її розташування залежало подальше розміщення предметів інтер’єру. Тепер, як показала практика, можна обійтися зовсім без дивану.
Кому підійде вітальня без дивану?
- Тим, хто категорично не сприймає «диванний відпочинок» перед телевізором. Це люди, які ведуть активний спосіб життя і не уявляють себе на дивані. Якщо потрібно якісно відпочити – це означає, що потрібно поспати, а це робиться на ліжку. У таких умовах диван не потрібен взагалі – людина спить на ліжку, а відпочиває поза домом. Тобто диван просто стоятиме і збиратиме пил – а це абсолютно безглуздо. Простіше прибрати його зовсім, а місце, що звільнилося використовувати для інших потреб.
- Власникам квартир-студій. Такий формат житла передбачає, що кухня та вітальня є єдиним простором. Найчастіше ці зони розмежовуються перегородкою чи стелажем – це допомагає візуально та функціонально розділити основні зони. Спати зручніше на ліжку – воно розміщується в зоні вітальні, і для дивана тут немає місця. Для розслабленого відпочинку та прийому гостей можна обладнати квартиру підлоговими подушками, матами, кріслами та ін.
- Усім людям, які прагнуть організувати простір навколо себе максимально ефективно та стильно. Навіть якщо у вас велика родина і велика вітальня – немає необхідності займати 2-3 квадратні метри громіздким диваном (при цьому ще потрібно врахувати місце для підходів до нього – а це додаткові з’їдені метри).
Чим замінити диван в вітальні
- Група крісел
У компактну вітальню красиво впишуться кілька м’яких модулів або невеликих крісел, бонус – їх можна переміщувати кімнатою, підлаштовуючи під ситуацію. Якщо не хочеться сильно відступати від традицій, можна скористатися однаковими за пристроєм конструкціями з різною оббивкою, вони нададуть інтер’єру оригінального вигляду, створять зручне місце для відпочинку та прийому гостей.
Головне в цьому випадку правильно розрахувати кількість сидячих місць. Бо якщо у випадку з диваном кажуть, «де помістяться двоє, там влізуть і троє», удвох сидіти на одному кріслі не вийде. Тому завжди добре мати на випадок великої кількості гостей додаткові м’які місця на зразок пуфів, табуретів або складних меблів.
- Софа
Вона здатна стати актуальною заміною, якщо великий диван захаращує вітальню або виглядає сторонньо в кімнаті зі складною конфігурацією. Навіть модульні варіанти, пристосовані до зміни локації, не завжди забезпечують необхідний рівень комфорту. У такій ситуації, як підкреслюють дизайнери, краще поставити софу та пару невеликих крісел.
- Кушетка
Кушетка успішно замінює диванну групу, адже на ній можна не лише відпочити вдень, а й пристосувати під гостьове спальне місце або розміститися з друзями під час перегляду фільму, і навіть використовувати як гостьове спальне місце, якщо хтось залишився ночувати у вас в гостях. А щоб кушетка не виглядала як ліжко, дизайнери радять прикрасити її красивими декоративними подушками.
Відмінною дизайнерською ідеєю є розміщення двох кушеток біля вікна. Таке розміщення може сказати, що господарі люблять проводити час удвох та насолоджуватися видом із вікна.
- Підлогові сидіння
Для інтер’єрів в японському стилі, стилі бохо або в невеликих вітальнях можна організувати м’який куточок за допомогою підлогових сидінь та подушок. Чим гарний такий варіант? Він дає великий простір вашій фантазії. Сидіння можна покласти одне на інше, збільшивши висоту, спорудити з них спинку, перенести на інше місце, а якщо доповнити композицію м’яким килимом, пледами, невисокими столиками і підлоговими світильниками, – вийде дуже незвичайно і затишно.
- Банкетка
Така лава гармонійно доповнить інтер’єр невеликої вітальні, де на рахунку кожен квадратний сантиметр. Банкетку можна поставити біля стіни, щоб утворилася природна спинка. Єдине, що бентежить у цьому рішенні – жорсткість основи, дизайнери радять накрити лаву пледом або тонким матрацом, прикрасити м’якими подушками, щоб було зручно відпочивати.