Поєднання кухні та вітальні – це ідеальний варіант для того, хто любить збирати у себе вдома великі компанії. На об’єднаній території помістяться всі, і господиня спілкуватиметься з гостями, не відриваючись від готування.
А ще ви можете встановити в центрі приміщення дитячий манеж і доглядати дитину, поки готуєте їжу. Такий дизайн інтер’єру має багато переваг, але є й недоліки, про які слід знати.
Основні переваги
- Простір стане значно більшим як візуально, так і фактично, що збільшить функціональність приміщення.
- Стане зручно приймати гостей – більше не буде потреби бігати від кухні до вітальні та назад.
- З’явиться вільний простір для приладів або пристроїв, які раніше не було де розмістити.
- Широкий асортимент оригінальних інтер’єрних рішень допоможе визначитися з дизайном, який сподобається всім.
- Приміщення стане значно світлішим за рахунок збільшення кількості природних джерел світла.
- З’єднання, крім збільшення основної корисної площі, дає можливість виділити додатковий простір під комору, вбиральню або зробити нішу під холодильник.
Основні недоліки
- Зростає необхідність у більш частому прибиранні. Як правило, підлоги на кухні брудняться найбільше. Зону відпочинку від цього вберегти буде неможливо, і доведеться прибирати частіше.
- Запахи саме вони зупиняють багатьох від рішення на користь зб’єднання. Запечена риба, терпкий часниковий соус, ароматні смажені морепродукти – це смачно і логічно на кухні, але не в зоні відпочинку. При цьому проблема вирішиться після покупки потужної витяжки та встановлення хорошої вентиляції.
- Ще один серйозний недолік – це шум. На кухні шумить витяжка, холодильник, електрочайник, міксер, мікрохвильова піч та багато іншого. Навіть звичайне миття посуду може заглушати звук телевізора у вітальні.
- Кухня може псувати вигляд житла.
- Виникнуть додаткові витрати на проект перепланування та отримання на нього дозволу.
- Для однокімнатної квартири подібне планування може створювати певні незручності. Таке рішення підійде для квартир з двома та більше кімнатами.
- Відсутність відокремленої зони відпочинку. Деяких може бентежити відсутність можливості полежати на дивані подалі від сторонніх очей. Розміщуючи на ночівлю гостей – теж можуть виникнути незручності у проходженні щоразу через вітальню за потребою.
- Нестача вільних стін. Неминучий результат об’єднання, який неодмінно проявить себе при розміщенні меблів і розміщенні декору.
Варіанти планування
Є кілька різновидів планування, які можуть зацікавити вас, а саме:
- Лінійне. Ідеально підходить для оформлення кімнати, що вийшла в результаті об’єднання кухні – їдальні, але з вузькою зоною. Коли приміщення має таку проблему, то кухонний гарнітур потрібно розмістити в лінію біля однієї стіни, а обідній стіл у протилежній.
- Дворядне. Підходить для похідної кухні, об’єднаної з їдальнею. Можна використати цей недолік і зробити йогоперевагою. Збільшити простір можна за рахунок балкону.
- Острівне. Найбільш вишуканий варіант, оскільки предмети будуть утворювати «острівці». Тут може бути обрана будь-яка форма, квадрат чи коло, овал. Зазвичай у центрі острова знаходиться стіл або барна стійка.