Використання дзеркал в інтер’єрі

Поради з підбору мебілів

Щось модно, щось вийшло з моди. А дзеркала у дизайні інтер’єру – це вічне. Без них неможливо уявити наш побут. Прямокутні та овальні, на стінах, стелях та у дверях шаф-купе – вони є практично у кожній кімнаті. У той же час цей аксесуар потрібен не тільки для того, щоб ми могли привести себе до ладу. З його допомогою можна до невпізнання перетворювати простір, робити його просторішим і світлішим, створювати дивовижні оптичні ілюзії.

Види та конструкції

Дзеркала поділяються на види залежно від конструкції. Це може бути велике підлогове дзеркало, яке частіше ставиться в вбиральню. У ньому можна побачити себе на повний зріст і скласти модний образ. Підлогова модель може бути на колесах. Це зручний пересувний варіант, який можна буде встановити у будь-якій кімнаті.

Популярне також кутове дзеркало підлоги. Воно дозволяє поглянути на себе з усіх боків та полегшує ранкові збори.

Наступний варіант – навісне дзеркало. Такі моделі розміщують на стіні. Це може бути туалетне дзеркало, яке вішається біля столика, або модель, яку використовують як елемент декору. Декоративні настінні вироби можуть бути прикрашені цікавими рамами, наприклад, з гарним сонячним промінням.

Є також безрамне дзеркало з підсвічуванням. Таке плоске полотно виглядає дуже витончено у будь-якій кімнаті. Декоративні дзеркала можуть бути мозаїкою. Такий виріб чудово виглядає в інтер’єрі. Причому шматочки мозаїки найчастіше використовуються кольорові.

Наступний вид дзеркала – настільне. Найкомпактніший – переносний варіант, який можна брати із собою. Це зручні мобільні моделі, необхідні для нанесення макіяжу або проведення інших косметичних процедур, а також укладання.

Форми та розміри

Дзеркала в інтер’єрі можуть мати різні форми. Наприклад, класичні прямокутні та квадратні моделі, які часто застосовують у сучасних інтер’єрах. Овальні та круглі вироби з гарними обрамленнями – чудовий варіант для традиційних інтер’єрів.

Дзеркало може мати форму ромба, а також може бути іншою незвичайною конфігурацією. Причому на стіні використовують не тільки одне велике формене дзеркало, але й викладають його маленькими дзеркалами. Наприклад, ромбами чи маленькими круглими моделями у формі тарілок.

Дуже популярні дзеркала у вигляді сонця. Вони виглядають дуже витончено та елегантно. Вони можуть бути у формі аркового вікна, також силуетів тварин, птахів і навіть людей.

Всі вироби відрізняються і за своїм розміром. Так, висота дзеркала може становити 120 см. Це стандартний розмір, що дозволяє бачити своє відображення у дзеркалі по коліно. Моделі 60 або 100 см у висоту відбивають до пояса. Є більш компактні переносні, а також декоративні моделі з невеликими параметрами.

Дзеркало для вітальні

Перш ніж визначитися з покупкою дзеркала в цю кімнату, потрібно зрозуміти переваги та недоліки її планування. За допомогою дзеркал можна успішно приховати всі похибки приміщення і виділити необхідні місця. Вони можуть бути розташовані на видних місцях і мати масивні та різьблені рами. Дзеркала здатні надавати об’єм довгим стінам і приховувати глухі торцеві проміжки. Якщо поставити дзеркало під прямим кутом до вікна, в ньому буде відображатися вид за вікном, чи то небо, чи сад, а саме вікно буде виглядати ширше. Якщо цей предмет інтер’єру має довжину від підлоги до стелі, то візуально сприймається як прозоре скло та створює відчуття, що за стіною є ще одна кімната.

Дзеркало в вітальнюПравильно розміщені дзеркала в інтер’єрі вітальні допомагають досягти наступних ефектів:

  • Розширення розмірів приміщення. Ілюзія подовження чи розширення стін зарахунок відбиття.
  • Поліпшення освітлення. У темній вітальні без дзеркал просто не обійтися. Розміщувати їх слід так, щоб поверхні відображали люстру, бра, інші освітлювальні прилади або світло з вікон.
  • Корекція пропорцій. Дзеркало потрібної форми здатне приховати різні недоліки планування. Наприклад, витягнутий овальний виріб робить стелю зорово вищим.
  • Акценти на деякі предмети. Якщо у вітальні є річ чи предмет, який хочеться зробити помітнішим, потрібно лише повісити навпроти нього дзеркало. За допомогою такого простого прийому гарний декор стін, антикварна ваза чи незвичайної форми світильник обов’язково привернуть увагу ваших гостей.

Дзеркало в спальні

У спальні потрібно створювати максимально розслаблюючу атмосферу, тому дзеркала потрібні плавної форми, з приємним відтінком рами. А вішати їх потрібно так, щоб спляча людина не змогла, раптово прокинувшись, побачити в них своє відображення або рухи. Якщо іншого місця, щоб розмістити дзеркало, немає, то можна використовувати ширму або гарну фіранку, закриваючи дзеркало на ніч. Також при виборі виробу потрібно врахувати стиль та забарвлення спального гарнітуру.

Дзеркало в передпокоїДзеркало в передпокої

Передпокій – це перше, що бачать ваші гості, приходячи в будинок, а перше враження, як правило, незабутнє. І дзеркало у передпокої — 100% must have: воно робить невеликий простір більшим і світлішим, а гарне дзеркало над консоллю додає інтер’єру затишку, душевності та «гостинності» прямо з порога. Крім того, воно дає вам можливість кинути на себе останній, «контрольний» погляд перед виходом з дому.

Дзеркало в ванній

Дизайн дзеркала в інтер’єрі ванної кімнати є важливим як ніде. Чищення зубів, гоління, укладання, нанесення макіяжу – всі ці щоденні процедури без нього неможливі. Лаконічна модель без рами підійде для будь-якого стилю, а от дзеркало у незвичайному масивному обрамленні завжди буде у центрі уваги. Корисними доповненнями будуть невеликі шафки та полиці, а також підсвічування. Обов’язково наявність водостійкого покриття.

Дзеркало на кухні

Більшість господарів вважає, що дзеркало на кухні недоречне. Проте, якщо приміщення невелике, дзеркала наповнять його світлом і оживлять. Бажано, щоб вони не відображали численне кухонне начиння, щоб не створювати відчуття безладдя. Краще, якщо в ньому відображатиметься гарний меблевий гарнітур, створюючи ілюзію його продовження, або предмети декору, що надають кухні затишку.

Ваша корзина