Сьогоднішня обстановка в світі диктує нові умови для нашого життя, роботи і навчання. Величезна кількість людей змушене повністю перенести свою діяльність в домашні умови. Крім того, в пошуках додаткового заробітку освоюються нові спеціальності, які цілком можна реалізовувати з власної квартири. Головне, правильно організувати робоче місце, тому що воно має налаштовувати на потрібний лад. Від цього залежить продуктивність роботи. Ми розкажемо як облаштувати простір, що дозволяє виконувати свої професійні обов’язки, не виходячи з дому, при цьому відчувати себе комфортно і спокійно.
Робоче місце в спальні
Можливі робочі зони в спальні:
- Збоку від ліжка. Стіл в цьому випадку виконує дві функції, є робочим і приліжковим. З краю, ближче до ліжка, ставиться світильник, лампа, будильник, а основна частина меблів використовується для розміщення ноутбука. Стіл підійде півострівний або пристінний.
- Напроти ліжка. Якщо площа кімнати дозволяє, меблі для роботи можна встановити біля стіни навпроти ліжка. Підійде класичний або модульний стіл.
- В ногах ліжка. Доведеться сидіти обличчям до спального місця і важко буде зосередитися, але з іншого боку, для довгої вузької спальні – це практично ідеальне рішення.
З робочої зони потрібно прибрати всі предмети, пов’язані з відпочинком. Інтер’єр «міні-кабінету» повинен бути максимально стриманим. Непогано будуть виглядати «плаваючі» стільниці, секретер, проста шафа. Велику роль відіграє освітлення. Точкове джерело світла повинно знаходитися з лівого боку робочого столу.
Робоче місце на балконі
Навпроти вікна або біля бокової стіни балкона слід розташувати робочий стіл. Доповнити простір можна книжковими стелажами і полицями, де ви будете зберігати необхідні папери і канцелярію, щоб не захаращувати зайвий раз безпосередньо саму робочу поверхню.
Не забувайте, звичайно ж, про освітлення. Природного світла на балконі більш ніж достатньо, але якщо ви часто працюєте допізна, то світильники вам точно не завадять. Розташуйте їх на столі або на стіні, щоб, знову ж таки, заощадити простір.
Робоче місце в вітальні
У багатьох квартирах, як правило, вітальня є найбільшою за розмірами кімнатою, тому логічно обладнати робочий простір саме там. Для цього звільніть один з кутів приміщення, щоб розташувати робочий стіл і необхідну техніку.
Також поруч у вас має бути кілька ящиків або підвісних полиць, де ви зможете зберігати всю необхідну документацію.
При бажанні додатково ви можете обгородити цей простір ширмою або книжковим стелажем. Таким чином у вас вийде не тільки візуально розмежувати робочу і домашню зони, але і створити для себе комфортне місце для виконання виключно робочих обов’язків.
Прекрасно, коли у вас є можливість поставити робочий стіл у вікна. Природне освітлення виявиться дуже корисним, якщо вам доводиться дуже багато працювати за комп’ютером.
Обираємо меблі для робочого місця
Базовий набір меблів для домашнього офісу невеликий – це стіл і стілець. Але при цьому важливо, щоб вони були зручними і ергономічними, дозволяли вирішувати всі нагальні робочі завдання і при цьому вписувалися в загальний стиль інтер’єру.
Якщо вся ваша робота полягає в ноутбуці, то немає сенсу купувати масивний робочий стіл з безліччю шухлядок, обважувати його додатковими поличками і стелажами. А ось якщо ваш «хоум офіс» передбачає роботу з паперами, кресленнями, книгами і т.п., то має сенс задуматися про покупку кутового столу, який, звичайно, займе більше місця, але при цьому дозволить значно збільшити робочу зону. Також в цьому випадку не обійтися без додаткових місць зберігання для всіляких папок і канцелярського приладдя – дизайнери рекомендують організовувати зону зберігання на трьох рівнях: над столом (відкриті полиці), на столі (лотки і холдери) і під столом (тумби і закриті ящики).
Декор робочого місця
Не обов’язково виконувати робоче місце в строгому стилі. Для більш продуктивної роботи і мотивації можна повісити на стіну або поставити до стіни фотографії рідних людей, листівки, картинки з журналів, постери, улюблені речі, сувеніри. Але варто пам’ятати, що предмети не повинні засмічувати робочий простір.
Можна написати або роздрукувати мотивуючі цитати, це допоможе вам зберігати робочий настрій, скласти план на найближчий час в настільному календарі, щоб процес був грамотно спланований.
Розміщуємо найнеобхідніше «під рукою». Наприклад, на стіні. Для цього можна обклеїти стіну пробкою або купити спеціальну дошку, на якій можна писати маркером або крейдою.
Прибираємо дроти. Як правило, якщо ваша робота пов’язана з комп’ютером, то навколо робочого місця розташовані безліч проводів. А в спутаному стані вони стають вкрай непривабливі, як і робоче місце. По можливості варто вибирати бездротову техніку, але якщо немає такої можливості, то допоможуть ще кілька варіантів. Наприклад, застібки-липучки, з їх допомогою дроту легко збираються в пучки, а за допомогою фіксаторів їх можна прикріпити в більш зручне місце, наприклад, на внутрішню сторону стільниці. Більшість сучасних столів мають спеціальний отвір для такого рішення.
Поради для тих, хто працює вдома
- Дотримуйтеся режиму: найкраще дотримуватися звичного офісного розпорядку дня, наприклад, займатися справами з 10 до 19 годин. Це допомагає не розтягнути робочий день на добу і «йти» з роботи з чистою совістю.
- Включитися в робочий процес і завершити його допомагають ритуали. Налити каву, перевірити новинну стрічку, полити квіти, зробити зарядку – ці щоденні дії будуть тригерами, які означають початок робочого дня.
- Плануйте свій день. Список справ в щоденнику або онлайн-задачнику допомагає структурувати великий обсяг роботи і оцінити результати ввечері.
- Буває так, що робочий день закінчує, а завдання – немає. Потрібно вміти вчасно закрити ноутбук і переключитися на домашні справи. Спробуйте запланувати побутові заняття відразу після роботи, щоб не засиджуватися.
- Встановіть правила – не працювати у вихідні, не відповідати на листи після 21 години, відключати повідомлення на телефоні вечорами.