Як обрати меблі для дитячої кімнати

Поради з підбору мебілів

Вибір меблів у дитячу кімнату – надзвичайно хвилюючий та відповідальний момент у житті кожної людини. Розуміючи, що дитяча кімната – це місце, де малюк проводитиме найбільше часу, ми намагаємося зробити її не лише зручною, але і безпечною. При виборі меблів у першу чергу слід керуватися віком дитини. Те, що цікаво і захоплююче для малюка, не буде влаштовувати дитину-школяра. Проте для будь якого віку меблі повинні бути в першу чергу якісні, безпечні та надійні.

 

На що звернути увагу при виборі меблів для дитячої кімнати?

Скляні полички, пластикові елементи не найкращий вибір у дитячу кімнату для будь якого віку. Варто обирати меблі без гострих кутів, із заокругленими та плавними формами. Також слід закцентувати свою увагу і на якості матеріалу, з якого виготовлені дитячі меблі. Він обов’язково повинен бути екологічно безпечним, гіпоалергенним, без шкідливих домішок. Покриття меблів  – безпечним та стійким. Не можна забувати і про таку дрібничку як добротна фурнітура. Вона повинна бути якісною та надійною, адже дитина часто відкриватиме та закриватиме шухлядки та дверцята. Дизайн дитячої кімнати впливає на становлення малюка, його смаки та уподобання. Тому індивідуальний простір слід влаштовувати обов’язково враховуючи його уподобання та захоплення. Вирушаючи за такою важливою покупкою бажано взяти з собою дитину та врахувати її вибір, якщо вік малюка це дозволяє.

Якою має бути ідеальна дитяча кімната?

Обираючи меблі для дитячої кімнати варто не забувати про її метраж. Коли приміщення просторе та світле обираємо те, що нам подобається. Коли ж ми обмежені у просторі слід обирати найнеобхідніші елементи меблів щоб не зробити кімнату надміру захаращеною та перевантаженою меблями, де немає простору для ігор та руху. Для просторих кімнат часто обирають комплекти дитячих меблів, які підлаштовані під потреби дитини, зроблені в одному стилі та забезпечать усі запити як дитини, так і батьків. При скромних розмірах дитячої кімнати варто зупинити свою увагу на модульних дитячих меблях, меблях-трансформерах, для прикладу столах для дитячих кімнат. Модульні меблі – багатофункціональні та компактні, ви маєте можливість обрати саме той модуль, який вам потрібен. Меблі-трансформери можуть змінювати свої розміри та форми, рости разом із малюком за рахунок трансформації маленького ліжечка у спальне місце для дитини-школяра, двоярусне ліжко перетворюється у окремі спальні місця для підлітків.

 

На які зони поділяється сучасна дитяча кімната?

Дитячу кімнату умовно поділяють на зони для сну, ігор, навчання. З часом розміри цих зон змінюються та трансформуються. Дитина, яка відвідує дитячий садочок, потребує більшої зони для ігор та руху, для дитини-школяра важливо мати зручну та світлу зону для навчання. В такій зоні потрібно розмістити письмовий стіл та зручне крісло, полички чи шафку для зберігання підручників, зошитів та іншого приладдя. Обираючи письмовий стіл та місце для сидіння слід врахувати зріст дитини. Тому сучасні виробники меблів пропонують столи-трансформери, адже за необхідності вистоту такого столу можна змінювати із ростом та розвитком дитини. Також на ринку дитячих меблів пропонують і стільці із можливістю регулювати висоту сидіння. Проте якого віку не було б ваше чадо усім необхідне місце для зберігання одягу. Сучасні модульні системи для дитячих кімнат пропонують різноманітних розмірів шафи, тумбочки та комоди. Крім цього часто спальні місця також обладнані шухлядами для зберігання речей дитини. 

Зайве нагадувати що створюючи дизайн дитячої слід врахувати стать дитини. Проте стереотип про те, що у дівчаток рожева кімната, а у хлопчиків блакитна вже давно втратив свою актуальність. Обираючи меблі для кімнати слід зосередити не так свою увагу на кольорі, як на вподобаннях та захопленнях вашого нащадка. Але водночас не забувайте, що дитина під впливом друзів та інтернет -ресурсів може швидко поміняти погляди, тому базові меблі, як от ліжка, слід обирати нейтральними, а проявляти свої уподобання все таки краще обираючи постіль, килимки, світильники чи різноманітні дрібнички. З віком дитина може не захотіти спати у ліжку-машині чи ліжку для принцеси. Тому постіль з машинками чи рюшами змінити простіше та дешевше. Ми не закликаємо обмежувати політ фантазії вашого нащадка, проте слід робити це у межах розумного, не забуваючи, що дитина росте та розвивається. Яскраві кольори, тематичні зображення варто залишити для дрібничок, а от колір меблів чи самої кімнати таки краще зробити у спокійних пастельних кольорах. 

Якщо ж у сім’ї двоє і більше дітей і вони проживатимуть у одному приміщенні варто врахувати зацікавлення та вподобання усіх своїх нащадків. У цьому випадку найкраще зупинити вибір на двоповерховому ліжку, проте свій куточок у кімнаті все таки повинен бути у кожного, зважаючи на його інтереси.

І найголовніше – дитяча кімната створюється саме для дитини, для її комфорту, тому саме за нею останнє слово у вирішенні спірних питань, адже уявлення батьків про комфорт та зручність часто не збігаються із думкою дітей.

Ваша корзина