Як обставити квартиру-студію: важливі моменти облаштування

Поради з підбору мебілів

Студія, як правило, є невеликою за площею квартирою без міжкімнатних перегородок, за винятком санвузла. Таке планування створює відчуття більшого простору, але при ремонті тут нерідко виникають труднощі, оскільки без стін зонувати простір доводиться за допомогою нестандартних дизайнерських рішень і декору.

Ми розповімо, як грамотно створити інтер’єр студії та візуально збільшити простір.

Щоб квартира-студія заграла по-новому, спочатку потрібно все розпланувати. Звільніть квартиру і подивіться на неї порожню — це допоможе наштовхнути вас на відповідну ідею.

Відразу стануть помітні недоліки: нерівні стіни та підлоги, погана проводка тощо. 

Хороший варіант – комплексний ремонт. Це можливість підключити до роботи фахівців із досвідом та творчим підходом. Архітектор розбереться з плануванням та допоможе підібрати матеріали, а майстри зроблять усі будівельні роботи швидко та якісно. Все, що від вас знадобиться – розповісти про свої уподобання та вибрати дизайн майбутнього інтер’єру. Після цього ви підписуєте договір та передаєте ключі менеджеру.

Все, що вам залишиться після закінчення робіт (терміни прописуються в договорі разом із ціною) – розставити меблі так, як запланували. Вибирати її заздалегідь або після ремонту вирішувати вам. У будь-якому випадку наведені нижче поради можуть стати в нагоді.

Для сім’ї, яка має дітей, домашніх тварин потрібно все-таки задуматися, а чи потрібна їм маленька квартира-студія, інтер’єр якої передбачає лише вхідні двері та двері у ванну кімнату та санвузол.

Як облаштувати квартиру студіюЦе популярне сьогодні житло буде практичним лише для самотніх людей чи молодих сімей без дітей. Хоча і не виключений варіант, що діти виросли та поїхали, а ви вирішили зробити ремонт та шукайте ідеї для маленької квартири-студії.

Дизайн маленької квартири-студії передбачає:

  • світлу кольорову гаму оздоблювальних матеріалів, меблів та текстилю;
  • мобільні, функціональні меблі;
  • наявність скляних та дзеркальних поверхонь та перегородок.

Очевидно, що неприпустимі:

  • переважання темних тонів;
  • масивні меблі;
  • важкі класичні штори на вікнах.

Найважливіший момент – слід позбутися будь-якого мотлоху, а під ним можна мати на увазі навіть надмірну кількість декору. Затишний будинок там, де панує порядок, чистота та гармонія, а для інтер’єру малогабаритної квартири-студії це особливо актуально.

Поради з оформлення квартири-студії

Зовсім необов’язково скористатися послугами професійних дизайнерів. Облаштувати все цілком можливо і власноруч, необхідно лише дотримуватись основних рекомендацій. Організація простору – найважливіший момент, коли потрібно облаштувати невелику квартиру-студію. Необхідно візуально відокремити одну зону від іншої, наприклад, кухню від вітальні чи спальню від вітальні. Розділяючи простір на зони, необхідно дотримуватись єдиного стилю по всій квартирі.

Дизайн маленької квартири-студії має такі основні правила:

  • Найкращі стилі для інтер’єру – мінімалізм, хай-тек чи скандинавський.
  • Переважаючий колір – білий, молочний, пісочний, світло-бежевий тощо. Не варто боятися білого за «стерильність»: кілька яскравих акцентів в інтер’єрі та квартира вже стає затишною та гармонійною.
  • Контрастні поєднання кольорів – чорний та білий, білий та сірий, білий та коричневий (від темного до бежевого).
  • Великі люстри «забирають» простір, тому лише точкові світильники по периметру. Їх можна вмонтувати і в меблі – додаткове світло візуально розширить кімнату.
  • Варто відмовитись від торшерів. Вази для підлоги, статуетки або великі квіти в горщиках – також не найкращий вибір. Різні декоративні елементи – привілей великих та просторих квартир.
  • Меблі для квартири-студії не повинні розміщуватися суворо по периметру кімнати, а шафи-купе по можливості повинні бути високими та вузькими. Журнальні столики або стільниці столу нехай будуть краще зі скла.
  • При зонуванні бажано використовувати не тільки різні відтінки стін або підлоги, але і відповідні меблі (наприклад, невеликий стелаж, шафа або барна стійка).

Комфортна вітальня та зручна спальняКвартира студія основні методи облаштування

Зона вітальні займає більшу площу, ніж решта. Меблі для квартири-студії (особливо невеликих розмірів) повинні бути компактними і функціональними. Ліжко може замінити диван, який швидко стає спальним місцем. Замість дивана можна використовувати вертикальне відкидне ліжко.

Якщо в сім’ї є дитина, для неї спальним місцем може бути ліжко, яке легко трансформується в шафу. Можливі різні варіанти меблів-трансформерів. Якщо потрібно робоче місце, його можна організувати біля вікна, використовуючи підвіконня замість столу.

На вікнах не повинно бути важких штор. Легкі струмені тканини, рулонні штори або жалюзі – найкращий вибір. Це візуально збільшить простір та додасть легкості інтер’єру.

Практична кухня та затишна обідня зона

Зона кухні набагато менше вітальні, тому вона повинна бути максимально компактною, але при цьому зручною. Варто віддати перевагу вбудованій техніці, тоді не буде відчуття перевантаженості. Велику плиту на 4 конфорки краще замінити на 2 і придбати маленьку духову шафу. Для того щоб з’явилася додаткова робоча поверхня, потрібно мікрохвильову піч повісити на кронштейни.

Різна побутова техніка займає багато місця для зберігання. Щоб максимально розвантажити місце у шафках, можна використовувати сучасну техніку. Наприклад, мультиварку замість пароварки, яка поєднує у собі набагато більше функцій. І, звичайно, не варто забувати про гарну витяжку, інтер’єр невеликої квартири-студії без неї неможливий.

Оздоблювальні матеріали для стін та підлоги вибираються такі, за якими буде найпростіший догляд. Керамічна плитка поза конкуренцією: бруд, жир та пил з неї легко змивається, а для кухні це дуже важливо.

Обідній стіл має бути максимально компактним, по можливості складним. Підвіконня може бути виготовлене з того ж матеріалу, що й стільниця меблів – завдяки цьому з’явиться додаткова робоча зона для ваших кухонних справ.

Ваша корзина