Як оформити ТВ-зону у вітальні

Поради з підбору мебілів

Запорука успішного оформлення ТВ зони меншою мірою залежить від декору. Набагато важливіше узгодити розмір телевізора та меблів, поставити диван на зручній для очей відстані, вибрати оптимальну висоту установки телевізора для всіх тощо.

На вибір місця для телевізора впливають декілька факторів.

  • Площа вітальні та планування

У невеликі приміщення не рекомендується встановлювати моделі з великою діагоналлю. Відстань від екрана до очей має становити від трьох до п’яти діагоналей. Якщо вітальня має нестандартне планування, розміщувати потрібно так, щоб екран було видно з місця передбачуваного перегляду (наприклад, з дивану, крісла або столу).

При оформленні великих приміщень слід провести зонування. Це дозволить уникнути дискомфорту великого простору, зробить вітальню ергономічною та затишною.

  • Розташування вікна

Не рекомендується встановлювати телевізор навпроти вікна. У денний час екран відкидатиме сонячні відблиски. Якщо вітальня занадто вузька і не передбачає розміщення монітора на бічних стінах, потрібно використовувати систему «Блекаут» або повісити щільні штори.

  • Санітарно-гігієнічні норми

При розміщенні монітора слід пам’ятати, що центр екрана має бути на рівні очей глядача. Виняток становлять приймачі з великою діагоналлю, які встановлюють у просторих вітальнях. Допускається незначне перевищення показника висоти (за умови суворого дотримання відстані від очей до екрана).

Не рекомендується встановлювати телевізор у безпосередній близькості до робочого місця або дитячої ігрової зони. Забороняється встановлення монітора поблизу обігрівача та радіаторів опалення. Це сприяє перегріву техніки та швидкому виходу з ладу.

Оформляємо стіну за телевізором

Щоб прикрасити стіну за телевізором так, щоб надалі вона радувала око і не викликала почуття дискомфорту, потрібно заздалегідь продумати всі деталі. Виробники пропонують широкий спектр оздоблювальних матеріалів, які допоможуть зробити тв-зону затишною, стильною та оригінальною.

  1. Колір краще підбирати гармонійний з усіма відтінками інтер’єру в цілому, але контрастніших тонів. За рахунок цього тв-зона стане акцентом вітальні – своєрідною композиційною плямою. Також підійдуть шпалери з цікавим принтом.
  2. Стінові панелі – їх на ринку представлено безліч: тканина, пластик, шкіра, 3D-панелі.
  3. Дерево – одне з улюблених рішень. І не дарма: воно виглядає дуже натурально, свіжо та лаконічно. Дерево завжди вдало вписується в будь-який інтер’єр і помітно підвищує рівень комфорту.
  4. Декоративна цегла або штучний камінь допоможе виділити зону телевізора, зробивши її оригінальною на тлі загального простору.
  5. Ліпнина, рами відмінно підійдуть для любителів розкоші та сміливого, витонченого дизайну.
  6. А також різні наклейки, трафарети, дзеркала, колажі з картин – не забувайте про них.

Телевізор як частина системи зберігання

Поради з оформлення тв зониГарно вписати телевізор в інтер’єр можна, увімкнувши його в систему зберігання. ТБ може стати частиною стелажу чи закритих блоків. Якщо громіздкі шафи та тумби – не ваш варіант, використовуйте навісні та підлогові модулі. Навіть звичайна консоль і кілька навісних полиць вже відмінна композиція.

У класичних інтер’єрах при розміщенні варто використовувати принцип симетрії: екран у центрі та полиці з обох боків. У сучасніших можна дозволити собі свободу — змістити техніку в одну із сторін.

Зверніть увагу на колір меблів та телевіхора. Ідеально, якщо вони збігаються: тоді вся композиція виглядає цілісно та продумано.

Ніша як варіант розміщення телевізора

Ніші в коробі з гіпсокартону – чудовий спосіб оформлення стіни за телевізором. Вони, як правило, стають центром композиції та замінюють стандартні шафи та стелажі. Їх можна оформити дзеркальними панелями, деревом, підсвічуванням або зробити закритими за допомогою дверей.

Маскування телевізора

Однак іноді варто обмежити доступ до телевізора, будь то перегляди мультфільмів дітьми або ж невідповідна за кольором та зовнішнім виглядом сама модель. У такому випадку доцільніше вдатися до візуального маскування.

Наприклад, можна вбудувати телевізор у дзеркальне настінне панно. Воно не тільки стане функціональним елементом в інтер’єрі, але й виконуватиме декоративну функцію – збільшувати простір і прикрашати інтер’єр. У вимкненому стані ТВ зливатиметься з малюнком панно.

Телевізор над каміном

ТВ-зона над каміномЯкщо у вашому розпорядженні опинилося приміщення з каміном, гарною ідеєю буде розмістити телевізор над ним — як не крути, а камін притягатиме погляди, то чому б не поєднати його з ТБ-зоною?

У класиці такий прийом може мати доречний вигляд: прямокутний портал каміна і TV-екран будуть створювати необхідну симетрію. Але в даному випадку важливо правильно вибрати розмір панелі – інакше вона може виглядати занадто громіздко або мініатюрно, створюючи дисгармонію в інтер’єрі.

Класичну вітальню тріаду – диван, вогнище та телевізор – можна мати тепер і в міській квартирі завдяки сучасним біокамінам та імітаціям вогнища. Екран телевізора від такого сусідства точно не постраждає, тому сміливо розміщуйте його прямо над каміном, а на якій висоті його при цьому розташувати – вирішуйте самі.

Сам телевізор у ТВ-зоні може бути встановлений як на горизонтальній поверхні, так і закріплений на стіні. Другий варіант найкращий для компактних віталень, тому що в цьому випадку не потрібна окрема полиця під телевізор, що допомагає заощадити такі важливі сантиметри вільного простору.

Ваша корзина