Як підібрати диван

Поради з підбору мебілів

Дивани – багатофункціональні меблі, які купують для вітальні та спальні, кухні та дитячої. Він може бути домашнім і офісним. Його використовують для сну, на нього садять гостей. Але незалежно від того, яку модель ви плануєте придбати, вона повинна відповідати декільком важливим критеріям.

підбираємо диванОсновні критерії вибору

  • Зручність.

Якісь дивани призначені для сну, інші – для відпочинку в денний час (перед телевізором або з книгою), для розміщення гостей в кухні або вітальні. Залежно від призначення і слід вибирати диван, звертаючи увагу на ті чи інші його характеристики.

Загальна вимога до всіх моделей диванів – комфорт і потрібний ступінь м’якості. Надто твердий або, навпаки, м’який як перина диван може стати причиною болі в хребті і м’язах, безсоння.

  • Довговічність.

Щоб диван прослужив якомога довше, слід вибрати модель з надійним і добре просушеним каркасом з дерева, а також з високим рівнем якості збірки. Тільки тоді він буде радувати вас протягом багатьох років.

  • Функціональність.

При виборі хорошого дивану дуже важливо звернути увагу на його додаткові опції: знімні підлокітники, вбудований бар, наявність або відсутність диванних подушок. Все це так чи інакше відбивається на вартості виробу, зате надає йому додатковий комфорт.

  • Простота експлуатації

Важливо, щоб меблі легко розкладалися і збиралися, їх механізм не повинен приводити в замішання.

Механізми трансформації

Механізм трансформації – це спосіб розкладки дивану. Варіантів багато.

Їх можна розділити на ті, що розкладаються, викочуються і розгортаються. До перших відносяться «книжка» і «єврокнижка», а також «клік-кляк». До других – «телескоп», «тік-так» і «дельфін». Розгортаються – «акордеон» і різні «розкладачки».

Книжка і єврокнижка

Дивани-книжки знайомі всім ще з радянських часів. Трохи піднімаємо сидіння і отримуємо прямокутне спальне місце. Щоб розкласти такий диван, його потрібно відсунути від стіни. Простір під сидінням зазвичай використовується для зберігання спальної білизни та інших речей.

«Єврокнижка» – це вдосконалена «книжка». Все те ж саме, тільки сидіння висувається вперед на полозах. Простий надійний механізм, підходить для щоденної розкладки. Такий диван не потрібно відсовувати від стіни.

Єврокнижка

Клік-кляк

Це теж модернізована «книжка», яка, крім положень “лежачи” і “сидячи”, має проміжні варіанти: «напівлежачи» і «напівсидячи». Диван «клік-кляк» виконується на металлокаркасі з дерев’яними латами, які при сильному навантаженні часто ламаються. Його краще використовувати в дитячій або для рідкісних ночівель гостей.

Клік кляк

Телескоп

Спальне місце дивана-телескопа складається з трьох частин. Дві з них утворюють сидіння, а одна – спинку. Щоб його розкласти, потрібно потягнути за нижню частину сидіння, скласти вперед спинку, а що утворився між ними простір заповнити матрацом. З недоліків: низька спальне місце і подряпини на підлозі при частій експлуатації.

Телескоп

Акордеон

Цей механізм трансформації грунтується на принципі гармошки: спальне місце теж складається з трьох частин, одна з них – сидіння, а дві інші утворюють спинку. Щоб розкласти «акордеон», потрібно висунути вперед сидіння і укласти спинку в одну з ним площину.

Дивани з таким механізмом випускають на дерев’яних рамах зі звичайними металевими петлями і на суцільнометалевих каркасах з дерев’яними латами. Перші краще часто вже не розкладати, другі підходять для щоденного використання.

Акордеон

Тік-так (пантограф)

Цей механізм трансформації дуже схожий на «єврокнижку». Тільки у «тік-така» сидіння крокує вперед за допомогою пружинного механізму. Це більш дорогий, але і більш зручний варіант: немає коліщаток, нічого не дряпає підлогу. «Тік-так» відмінно підійде тим, хто планує використовувати диван як ліжко.

Тик так

Дельфін

Це дуже популярний механізм трансформації. Особливо в кутових диванах, що використовуваних для сну кожен день.

Принцип роботи простий: при розкладці з-під сидіння викочується платформа, яка потім піднімається за допомогою спеціального ліфтового механізму, утворюючи єдине спальне місце. Чим надійніше піднімає механізм, тим довше прослужить диван.

Дельфін

Французька, американська, бельгійська і італійська розкладачки

«Французька розкладачка» – це розкладачка потрійного складання. При трансформації спальне місце розгортається вперед і встановлюються на дуги. Але спати на такому дивані досить жорстко. Він не підходить для щоденного використання. Це гостьовий варіант.

«Американська розкладачка» трохи більше комфортна. Тут всього два складання, а тому матраци більш товсті, іноді навіть з пружинними блоками. Але для щоденного сну все одно не найзручніший варіант.

«Бельгійська розкладачка» – це не стільки тип механізму трансформації, скільки ознака виробника. Франко-бельгійська меблева компанія Sedac-Meral випускає двох- і трьохскладні розкладачки з поролоновими і пружинними матрацами різної висоти. Це і є «бельгійська розкладачка».

«Італійська розкладачка» має два складання і розкладається разом з м’якими елементами дивану. На відміну від інших «розкладачок», в деяких моделях «італійських» є невеликі ємності для зберігання постільних речей.

Італьянська розкладачка

Каркас дивану

Це основа дивану. Від того, з якого матеріалу вона виконана, залежить термін експлуатації.

Металокаркаси надійні і довговічні за умови, що з’єднання опрацьовані зварюванням, а не болтами. До дивану з металевим каркасом підходить будь-яка оббивка. При необхідності її можна замінити.

Термін експлуатації дерев’яного каркасу залежить від породи і якості дерева. Впливає це і на ціну. Найдорожче обходяться дивани з дуба, бука, горіха і ясена. Більш бюджетні варіанти – каркаси з берези і хвойних порід дерева.

Комбінація з дерев’яних брусків і ДСП – найдешевший варіант диванного каркасу. Але якщо при виробництві дотримана технологія, а елементи з ДСП оброблені спеціальною фарбою, такий диван теж прослужить багато років.

Наповнювач дивану

Сидіння і спинки диванів, а у деяких моделей також і підлокітники, містять наповнювач. Він може бути як поролоновим або пінополіуретановим шматком, так пружинним блоком.

Дивани з м’яким наповнювачем, особливо поролоном, найдешевше. Однак на довгу службу вони не розраховані. Дивани з цільним шматком поролону під сидінням тримають форму до чотирьох років, решта – і того менше.

Крісла та дивани з пінополіуретанової наповнювачем теж відрізняються доступною ціною, проте служать довше, тому, при наявності вибору, краще віддати перевагу якомусь пінополіуретановому дивану. Пінополіуретановий наповнювач може бути сендвічнимі (з окремих шарів, склеєних між собою) або литим. Лита набивка виходить при заливці рідкого пінополіуретану в ємність потрібної форми.

Серед м’яких набивань найбільшою зносостійкістю відрізняється латекс. Він пружний, підлаштовується під вигини тіла і моментально повертається у вихідну форму, гіпоалергенний, не пліснявіє і не електризується, екологічний у виробництві і експлуатації. Його використовують для виготовлення ортопедичних або елітних м’яких меблів.

Що стосується диванів на пружинних блоках, то їх надійність безпосередньо залежить від якості цих блоків. В цілому, пружинні дивани зберігають форму довше за інших. Але найкраще купувати дивани з будь-яким комбінованим наповнювачем, що складається з матеріалів різної щільності (м’які шари розташовують зовні для максимального комфорту, щільні – внизу).

Оббивка

Найбільш дорогими вважаються м’які меблі зі шкіри. Вони мають свої переваги: ​​високу стійкість до стирання, механічних, хімічних і УФ-впливів, захист від вологи. Не менш практичні, але значно дешевші моделі з оббивкою зі шкірозамінника. Але найбільш популярними є такі тканини, як шенилл, жаккард і гобелен. Саме їх вибирають в якості оббивки для дивану на кожен день, оскільки такі матеріали надійно захищають меблі і практично не поступаються за своїми характеристиками міцності і естетичним характеристикам шкірі. Головне, щоб один і той самий матеріал застосовувався і на передній частині виробу, і на спинці, а всі шви були рівними і акуратними.

Ваша корзина