Як підібрати меблі відповідно до темпераменту?

Поради з підбору мебілів

Вибираючи меблі для дому (спальні, кухні, шафи купе, вбиральні, вітальні, дитячі тощо), найчастіше, ми керуємося якістю, функціональністю, зручністю, матеріалом обробки та ціною. А ось коли справа доходить до вибору кольору ДСП або МДФ моделі, що сподобалася, нас починають відвідувати сумніви. І, начебто ми чудово уявляємо той колір, який підійде до основної колірної гами інтер’єру кімнати, і усвідомлюємо, що нам дійсно подобається, але побачивши масу різноманітних відтінків, починаємо нервуватися, і остаточно заплутуємося. 

Ми вибираємо меблі залежно від своїх уподобань та фінансової можливості. Але є ще один фактор, який варто враховувати при виборі меблів – це темперамент людини.

При замовленні меблів, у членів сім’ї можуть виникнути розбіжності щодо вибору колірної гами. Колір меблів впливає на настрій людини, його працездатність.

Вчені відзначили, що один і той колір впливає на різних людей по-різному. Це великою мірою пояснюється індивідуальним сприйняттям кольорів у різних психологічних типів. Для того щоб проживання в приміщення було комфортним, а психічний стан гармонійним необхідно правильно підбирати колір меблів відповідно до темпераменту.

Меблі для сангвініка

Меблі для сангвінікаЛюди з цим типом темпераменту відкриті для спілкування, у них виразні рухи, цікавляться всім новим, можуть довго та плідно працювати, дисципліновані. Але, певною мірою схильні до депресії. Агресивний стан швидко змінюється добрим настроєм.

Сангвініки – товариські люди та гостинні господарі. Люблять, коли в будинку багато гостей, вони із задоволенням покажуть кожен його куточок. Віддають перевагу яскравому інтер’єрному дизайну. Улюблені кольори: теракотовий, жовтий, індиго та бурштиновий, що покращують настрій та підтримують життєрадісність.

Основним кольором інтер’єру бажано вибирати жовтий колір та всі його відтінки. Дерев’яні меблі переважно в світлих тонах, можлива наявність червоного або коричневого відтінку. Металеві елементи можуть бути теплих тонів або зі сріблясто-нікелевим відтінком.

Кольори обробки меблів з перевагою бежевих, ніжно зелених, світло-коричневих відтінків, теракотових. Добре підійде кремово-жовтий колір, а також легкі блакитні та волошкові деталі.

Меблі для холерика

Цей тип людей відрізняється нестримністю, частою зміною настрою, але з тим характерна наполегливість, велика кількість інтересів. Такі люди дуже темпераментні, якщо вони захоплюються чимось, часто це закінчується надмірною розтратою коштів та душевних ресурсів. Збудливо діє червоний колір, врівноважує блакитно-червоний та зелений.

Меблі для холерикаПри виборі меблів їхня поривчастість часто призводить до прийняття необдуманих рішень. Сьогодні вони можуть надавати перевагу класичному стилю, а завтра — новомодному лофту. Настрій, що часто змінюється, – поганий помічник, тому холерики невірно підбирають відповідну стилістику інтер’єру. Як результат, отримують лише короткочасне задоволення від результата.

Ми радимо свій вибір зупинити на модульних меблях — мобільних і легко трансформованих. Так ви зможете переставляти предмети, змінюючи декор та планування, доки не отримаєте потрібний результат.

Для таких особистостей вкрай важливим є відчуття вільного простору, де можна створити свій маленький світ, щоб почуватися спокійним і гармонійним. На замітку: хай-тек, що має заспокійливий вибуховий характер, виявиться дуже доречним для такої натури.

Що стосується вибору кольору меблів та інтер’єру, то основним кольором є блакитний, доповнити його можна білим та чорним. Холодне колірне рішення сприятливо впливає на холерика. При виборі металу надається перевага металам з холодним блиском, наприклад, хрому, алюмінію. Тканина може бути будь-яка за складом – шовк, атлас, тик, але по колірній гамі однотонна. Якщо в інтер’єрі є натуральне дерево, то краще, якщо воно буде мати темно-червоні відтінки, поліровану, лаковану або шовковисто-матову поверхню.

Меблі для меланхоліка

Меланхолік відрізняється тим, що любить лад як у своїй голові, так і в навколишньому світі. У той же час, він не з ряду тих, кого називають «душа навстіж» — він замкнений для оточуючих. Він надмірно уразливий – підвищена чутливість призводить до того, що незначний привід може спричинити сльози. Зазвичай він не впевнений у собі, боязкий, легко здається перед труднощами. Він не енергійний, легко втомлюється та мало працездатний. Увага його нестійка, у спілкуванні помітна боязкість і сором’язливість. Його перевагою безсумнівно є розважливість, глибокий аналіз ситуації.Меблі для меланхоліка

У цьому випадку ідеальним вибором буде модерн, готика або класика, що не застаріває. Мрійливі натури уникають різких ліній і помітних кольорів, віддаючи перевагу м’яким, красивим і комфортним меблям, виконаним у благородних тонах. Людям цього темпераменту рекомендується вибирати кольори, що надають обстановці більше життєрадісності: приглушений помаранчевий або жовтий, бірюзовий, теракотовий або світло-малиновий.

Радимо не скупитися на декор – чим він більш оригінальний, тим краще! Перевагу віддавайте предметам інтер’єру з натуральних матеріалів, добротним, але не химерним. Деревина: світло-жовта біла або з оливковим, натуральним відтінком, можливо з лаковим покриттям. Добре підійдуть червонувато-коричневі відтінки.

Метали сріблясті, але зі стриманим (матовим) блиском — такі, як хром, алюміній, срібло, темна мідь. Кольори обробки меблів – холодні відтінки, сірі та ванільні нюанси, м’які жовті тони, рубіново-червоні відтінки.

Меблі для флегматика

Люди цього типу трохи замкнуті, але водночас відрізняються високою емоційністю. Вони самі у собі, рідко виявляють емоції навіть у складних життєвих ситуаціях. Рухи не виразні, а міміка бідна. Що в голові у такої людини зрозуміти складно, вони виглядають загадково. Флегматики працездатні, терплячі, енергійні. Знайомство з новими людьми для них є проблемою.

Меблі для флегматиківОсновними рисами людини з флегматичним характером є холоднокровність та спокій. В інтер’єрі флегматика панують стримані кольори, будинок наповнений розсіяним або злегка приглушеним світлом. Люди цього типу, які віддають перевагу неквапливому і ґрунтовному способу життя, в інтер’єрі цінують якісні та дорогі меблі.

Щоб бути задоволеним покупкою, флегматику варто підбирати предмети інтер’єру лише найвищої якості. Добротні речі здатні прослужити довгі роки, не втративши первісного зовнішнього вигляду — саме ці якості так цінують флегматики.

При виборі облаштування відрізняються консерватизмом. Надати рівновагу може зелений колір, жовті відтінки створять привітний, веселий настрій. Універсальним кольором для них стане тепла кава з молоком. Металеві поверхні переважають червонувато-золотистих відтінків – бронза, мідь. Енергію додасть червоний колір і всі його відтінки, тому він буде актуальним при обробці меблів.

Кожна людина індивідуальна, у неї своя енергетика, неповторна харизма. Характер – це не вроджена якість, вона формується протягом усього життя, хоча вважається, що після 30 років зміни не можуть бути кардинальними. Меблі та предмети інтер’єру можуть багато розповісти про свого господаря, про його уподобання та життєві цінності.

Ваша корзина