Як позбутися відчуття нагромадженості меблями у квартирі

Поради з підбору мебілів

З роками в наших квартирах з’являється все більше речей, як зайвих, так і потрібних. Меблі, які стоять у наших квартирах все більше і більше наповнюються ними. А якщо шафа або вбиральня ще й не правильно спроектовані, то це створює додаткові незручності та незадіяні порожнечі, що робить меблі менш місткими.

Щоб уникнути такої ситуації, ще на етапі планування нових меблів, необхідно ретельно продумати як габаритні розміри, форму, так і кожен відсік внутрішнього наповнення. Але перенасичення квартири шафами вздовж кожної зі стін не вихід із положення. Таке планування призводить до звуження та захаращення житлового простору.

А якщо обставлені в квартирі шафи ще й корпусні (окремо стоять, не вбудовані), то корисна площа внутрішнього наповнення ще більше зменшується через стандартні висоти корпусних меблів, тобто залишається порожній, не задіяний простір між дахом модулів і стелею. Не говорячи про те, що на даху корпусних шаф роками накопичується пил.

Зайвий декор

Зайвий декор у квартиріНа етапі оздоблювальних робіт часто застосовуються різноманітні декоративні елементи – контрастні за кольором шпалери, меблі, які спочатку не планували встановлювати в тісному просторі, і вже в експлуатаційний момент – декорований посуд, зайва кількість картин, розкішні килими. Подібний декор більше доречний у тому випадку, якщо його застосування дозовано та повністю вписується в оздоблення житлового приміщення.

Але насправді, найчастіше, господарі не володіють необхідним естетичним почуттям смаку, який потрібний для створення стильного інтер’єру. Якщо на початковому етапі в розробці обробки беруть участь кваліфіковані майстри, то надалі їх задум порушується жителями, наприклад, в інтер’єрі, розробленому з позиції мінімалізму встановлюються потужні антикварні меблі або на стіні, яка передбачалася як нейтральний простір, розвішується цілий ряд картин.

Відповідно до теорії, найбільш правильним рішенням для надання інтер’єру свіжості є косметичний ремонт, який дозволить швидко змінити стиль квартири.Найчастіше результат досягається шляхом правильного розміщення меблів у просторі.

Ліквідація непотрібних речей

Для розвантаження інтер’єру від усього непотрібного, в першу чергу потрібно:

  • Внести чітку ясність у компонування меблів. Наприклад, коли в наявності є масивний гардероб, яким практично ніхто не користується, його слід помістити в комору.
  • Спробувати відчути стиль інтер’єру. Навіть найбідніший і примітивніший інтер’єр здатний передати певний настрій, визначення якого виходить від планування, виду з вікна, внутрішньої обробки, дизайну та інших характеристик.
  • Пройшовши через ці етапи стане більш зрозуміло, чому саме слід позбавитися, що доповнити, а що залишити на своєму місці. Найчастіше непотрібними виявляються ті речі, які безцільно стоять у коморах, а також нагромаджені в хаотичному порядку картини та різні елементи декору. Під час чищення слід бути уважними, щоб випадково не викинути речі, які можуть стати в нагоді в майбутньому.
  • Так само не завжди варто швидко позбавлятися непотрібних речей, адже вони можуть мати суттєву цінність на вторинному ринку. Часто всілякі декорації, які на перший погляд можуть здатися непотрібними, насправді виявляються актуальними і затребуваними.
  • Те саме можна сказати щодо меблів. Ціна, запропонована за річ на вторинному ринку, може здатися смішною, але, якщо зробити чистку на генеральному рівні, може згенеруватися велика сума.

Заключний етап – це реорганізація всього простору. Найкращий варіант – поступово замінювати старі, стандартні меблі на сучасні. А для того, щоб максимально використовувати кожен відсік виробу, варто встановити вбудовані шафи. Відсутність даху, підлоги та бічних панелей у виробів дозволить максимально завантажити шафу речами, і не треба буде переплачувати за зайві деталі, які присутні у корпусних меблях.

Поради як позбутися навантаженостіНавіть якщо доведеться знову нагромаджувати приміщення шафами по контуру, то, використовуючи деякі сучасні прийоми, можна зменшити ефект переповненості приміщення меблями. Наприклад, розширити простір дзеркальними дверима купе. Тільки дзеркала повинні бути лише з одного боку. Дзеркальні двері купе, що знаходяться навпроти один одного, створять ефект нескінченного коридору, а під кутом один одному – ефект вертушки.

Ще один спосіб зменшення нагромадженості приміщення меблями – зонування приміщення. Цей спосіб підходить для великих кімнат. Дверями купе ділимо одне приміщення на 2 частини. Найменшу частину, відразу за розсувними дверима, оформляємо під гардеробну по трьох стінах. Цей спосіб дозволяє всі ваші речі, білизну, одяг, пилосос, прасувальну тугу перенести за двері. Решту кімнати можна оформити як вітальню з ненав’язливими та легкими меблями. Цей спосіб крім практичності є найбільш бюджетним, оскільки найдорожче в меблях, це фасадна частина. 

Якщо не вистачає грошей на покупку меблів за індивідуальними розмірами, можна обмежитися стандартними модулями. У цьому випадку для того, щоб уникнути ефекту нагромадженості, краще використовувати світлі тони в поєднанні зі склом і дзеркалами. Як відомо, світлі тони зорово збільшують простір, а дзеркала зі склом посилять ефект, навіть на невеликих фасадах.

Для правильної і практичної організації шаф по контуру кімнати, краще використовувати наступний принцип: з одного боку використовуємо шафи невеликої глибини, наприклад, 40 см. А з іншого боку шафи зі штангою під одяг стандартної глибини 60-65.

Ваша корзина