Як правильно розмістити ліжко в спальні

Поради з підбору мебілів

Відчувати максимальний комфорт, перебуваючи у себе вдома, вийде в разі, коли створені всі необхідні умови. Правильно підібрана колірна гамма, стиль інтер’єру і розстановка меблів – всі ці моменти важливо враховувати. При облаштуванні спальні особливу увагу варто приділити установці ліжка, адже саме на ній мешканці квартири проводять більшу частину часу.

Правильно і зі смаком розставлені меблі сприятимуть повноцінному релаксу. Особливу увагу слід приділити кімнаті з невеликими габаритами і балконом.

Відновити сили в кінці трудового дня буде набагато простіше, якщо ліжко в кімнаті потрібному напрямку. Сприяти комфортному сну буде якісний ортопедичний матрац з відповідним рівнем жорсткості. При виборі ліжка важливо враховувати і той факт, щоб воно поєднувалося з іншими меблями і декором кімнати.

Спальня з вікном і дверимаЯк розташувати ліжко в спальні відносно двері та вікна

В процесі пошуку місця для ліжка в спальні варто уникати області біля вікна. Якщо поставити її головою до вікона, то повноцінно розслабитися буде складніше. У мешканців кімнати буде відсутнє почуття захищеності під час відпочинку.Ліжко не треба ставити і навпроти дверей – з тих же причин.

Оптимальний варіант для установки спального місця – коли спинка ліжка дивиться в бік півночі або сходу. Бажано, щоб узголів’я повністю стикалося із стіною. 

Розібравшись, як поставити ліжко відносно двері і вікна, можна створити в спальні атмосферу затишку і умиротворення. Дизайнери вважають, що найкращим варіантом буде встановити ложе по відношенню до дверей таким чином: уздовж стіни, в протилежному кутку від входу або посередині приміщення спинкою до довгої стіни.

Маленька спальняЯк розташувати ліжко в маленькій кімнаті 

Важливо дуже ретельно продумувати не тільки дизайн, але і розстановку меблів у маленькій кімнаті, де кожен квадратний метр важливий. Якщо ліжко в кімнаті двоспальне, то варто продумати його розміщення таким чином, щоб обидві людини змогли з комфортом підійти до неї. Для цього з двох сторін залишається невеликий прохід.

Розміщувати ліжко у вузькій спальні найкраще в двох напрямках:

  • уздовж довгої стіни. Подібний варіант дозволить заощадити місце в маленькій кімнаті, але встановити інші меблі може бути проблематично;
  • поперек. В цьому випадку вийде з комфортом поставити інші меблі. Розміщувати ліжко варто так, щоб був прохід до нього з двох сторін по 70 см або ж з одного боку. Дуже практичний варіант – розміщення ложа на невеликому подіумі.

Однокімнатна квартираЯк розташувати двоспальне ліжко в однокімнатній квартирі

Справжня проблема – розташування ліжка шириною від 160 см в однокімнатній квартирі або студії невеликої площі. 

Варіантів кілька:

  • зонувати приміщення за допомогою ширм, перегородок або штор, зробивши з однієї кімнати дві;
  • відокремити спальну зону шафою або стелажем;
  • розташувати ліжко в ніші, якщо така є.

У будь-якому випадку, щоб імпровізована спальня була зручною і затишною, варто дотримуватися рекомендацій, які наведені вище: не кладіть ліжко узголів’ям до вікна. Не встановлюйте його навпроти дверей на кухню або вхідних дверей. Не ставте впритул до батареї. Постарайтеся розставити меблі, щоб створити приватний куточок, максимально відгороджений від решти квартири. Залиште вільний прохід до ліжка: ширина повинна бути мінімум 50 см.

Спальня з балкономЯк розмістити ліжко в спальні з балконом

Кімната з виходом на балкон або з лоджією для багатьох є мрією, особливо, коли приміщення просторе. Великий потік сонячного світла і велика кількість простору заряджає енергією з самого ранку. Оптимальний варіант для установки ліжка – паралельно балкону.

Встановлювати двоспальне ліжко максимально близько до входу на балкон не варто. Виняток становлять випадки, коли власник квартири любить постійно дихати свіжим повітрям і відкриває на ніч вікно. Уникнути протягів і достатку сонячного світла з ранку вийде, якщо повісити на віконний проріз щільні фіранки.

Дитяча кімнатаЯк розмістити ліжко в дитячій кімнаті

Правильне розміщення меблів в дитячій кімнаті дуже важливе для гармонійного розвитку дитини.

Ліжко не може стояти чітко навпроти дверей, так як дитина буде відчувати себе незахищеною. Встановити виріб можна по діагоналі по відношенню до входу або ж вибрати для цього бічну стінку.

У процесі пошуку відповідного місця потрібно враховувати інтуїтивне відчуття малюка. Найчастіше маленькі діти самі краще відчувають, яка зона сприятлива, а яка – ні. Якщо батьки укладають малюка в одному положенні, а під ранок він спить «в ногах» або ж поперек ліжка, то це – привід задуматися. Коли дитина спить неспокійно, то варто переставити його ліжко в сторону, куди найчастіше повернута його голова.

Коли в дитячій живе відразу двоє дітей, то варто звернути увагу на двоярусне ліжко. Якщо батьки не знають, куди краще поставити конструкцію, то вдалим вибором стане кут або середина з боку довгої стіни. Сходи встановлюється збоку на торці або на передній частині конструкції. Письмові столи для двох дітей актуально поставити по обидва боки ліжка.

Ваша корзина