Стіл-трансформер журнальний, обідній з підйомним механізмом з’явився, коли виникла потреба заощаджувати корисну площу в квартирі. Легко змінюючи свій зовнішній вигляд, трансформер перетворюється з декоративного журнального столика в повноцінний стіл, за яким можна обідати всією родиною, грати в настільні ігри, кроїти сукню, писати наукову роботу. А потім так само швидко стіл зменшується, і в квартирі знову стає просторо.
Незважаючи на загальну назву «стіл-трансформер», існує безліч варіантів цих меблів, які відрізняються розмірами, кольором виконання, механізмом роботи. Вибираючи стіл-трансформер, необхідно заздалегідь визначитися, для яких цілей він Вам потрібен – від цього залежать висота і максимальний розмір столу. Варто віддавати перевагу столу з простою і надійною конструкцією. У той же час стіл повинен гармонійно виглядати за кольором, фактурою і матеріалом в загальному стилі кімнати. Важливо й те, як стіл буде витримувати щоденні навантаження – механізм складання столу повинен бути перевіреним і міцним.
Переваги столів-трансформерів
Стіл є незамінною річчю в будь-якій кімнаті. Він необхідний для прийому їжі, робочої діяльності та для інших різних функцій. Стіл-трансформер обідній або журнальний володіє багатьма перевагами:
- Модель трансформер дозволяє не захаращувати простір і користується особливою популярністю. У повсякденні дні хочеться, щоб простір не був захаращений. А при зустрічі з близькими і друзями необхідно знайти місце для всіх. Саме в таких ситуаціях допомагає ця модель меблів.
- Якщо немає можливості придбати в магазині, то можна змайструвати стіл-трансформер своїми руками. Креслення для виготовлення даних меблів можна придумати самому, адже зробити стіл нескладно. У підсумку така модель буде відрізнятися оригінальністю, і викликати захват у навколишніх.
- Механізм розкладки таких моделей дуже простий. Є варіанти з автоматичним і напівавтоматичним розкладом. Тому впоратися з ним зможе навіть дитина.
- Деякі моделі оснащені внутрішніми ящиками, в яких зручно зберігати різні речі. Наприклад, можна покласти святковий посуд або книги і журнали.
- При правильному і розумному використанні меблі зможуть радувати родину довгі роки.
Різновиди столів-трансформерів
Меблі, що трансформуються можна класифікувати в залежності від використовуваних механізмів, які можуть бути простими або складними. Останній варіант має на увазі наявність можливості регулювання робочої площі і висоти стільниці.
Стіл з розсувним механізмом
Такі меблі здатні «рости» як в ширину, так і в довжину. Досягти цього можна за рахунок вставок, прихованих під столом. В такому столі є система направляючих, що забезпечують окремий рух елементів. Також направляючі виступають в якості опори для вставихі деталей.
Розкласти такий стіл можна вручну або ж використовуючи автоматичний механізм.
Стіл з підйомною стільницею
Як правило, стільниця має дві або три частини, які можуть бути підняті окремо. Це дає можливість працювати зі звітами, ноутбуком або ж просто випити чашку кави в комфортній обстановці. Підйом стільниці можливий за рахунок пружинного пристрою або газліфту.
Якщо газліфт прийде в непридатність, то відремонтувати його не вийде: доведеться повністю замінити весь механізм. А ось пружинний механізм відремонтувати неважко, в використанні він практично незамінний.
Стіл книжка з розкладним механізмом
Ця модель являє собою виріб, площа якого може в два рази збільшитися після відкидання верхньої стільниці. Перевагою цієї моделі є надійність і оперативність складання. Обідні і журнальні столи-трансформери найчастіше бувають з розкладним механізмом.
Модульні
Цей різновид столів складається з декількох частин, які об’єднані стилем, але при цьому розрізняються розмірами. Скласти такий стіл не складе труднощів, тим більше що робиться це за типом матрьошки.
Столики на коліщатках
Під окрему категорію підпадають столи-трансформери на коліщатках. Вони можуть бути використані в якості підносу для подачі сніданку в спальню.
Важливі фактори при виборі столу
Форма
- Овальні столи підходять для великих приміщень. Овальні вироби безпечніше, так як в них відсутні гострі кути.
- Кругла форма дає додатковий простір біля меблів.
- Квадратний стіл характеризується специфічним дизайном. Така форма підійде для маленької кухні.
Розмір
Кожен вид столу-трансформеру обирається по особистим уподобанням користувача. Параметри визначаються в залежності від особливостей кімнати. На одну людину потрібно ширина 60, глибина 40 см.
Для обіднього столу необхідно додати ще 20 см для сервірування страв. Середня висота дорівнює 40-45 см. Тому столи-трансформери виграють в цьому плані. Вони дають до 3 метрів довжини і регулюються по висоті під зріст людини.
Матеріал
- ЛДСП – популярний матеріал для стільниць. Являє собою дерев’яну стружку, щільно спресовану. Мінусом складу вважається додавання формальдегіду, який шкодить організму.
- Дерево – популярний склад для стільниць, приємний на дотик і натуральний. Підходить до класичного стилю.
- Металеві вироби добре поєднуються з інтер’єром хай-тек. Матеріал відрізняється міцністю, довговічністю.
- Скло візуально розширює простір, що ідеально для маленької кухні. Вироби відрізняються міцністю, не дряпаються. Існують моделі з матовим, кольоровим, фактурним склом.